1000Kitap Logosu

Bilgi

emn
bir alıntı ekledi.
ŞÖVALYE: Tanriyi neden öldüremem içimde? Ona ilenirim,yüreğimden söküp firlatmak isterim de, neden böyle ağrılar içinde, böyle aşağılanarak yaşar durur? Neden, herseye karşın, silkip atamadığım şaşırtıcı bir gerçektir o? İşitiyor musunuz beni?? ÖLÜM: Evet, işitiyorum. ŞÖVALYE: Bilgi istiyorum, inanç değil, varsayimlar değil, bilgi. Tanri elini bana doğru uzatsin, kendini açığa vurup benimle konuşsun istiyorum. ÖLÜM: Ama sessiz durur o. ŞÖVALYE: Karanlikta ona dogru haykiriyorum, ama sanki hiç kimse yok orada. ÖLÜM: Hiç kimse yok belki de.
4
Edebiyatin_kiyisinda
Perşembe Günü Cinayet Kulübü'ü inceledi.
424 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitabın Adı: Perşembe Günü Cinayet Kulübü Kitabın Yazarı: @misterosman Yayınevi: @bilgiyayinevi Sayfa Sayısı: 424 Polisiye tarzında harika eserler çıkaran @bilgiyayinevi baskısından Perşembe Günü Cinayet Kulübü yorumu ile hepinize merhabalar.43 farklı dile çevrilmiş bu eser. Ayrıca dünyada çok satanlar listesinde 3. sırada.Sadece İngiltere'de 2.5 milyon satan bu eseri okuyunca fazlası ile hak ettiğini göreceksiniz. Elizabeth, Ron, Joyce ve İbrahim. Bir tatlı ihtiyar grubu. Ama bildiğimiz ihtiyarlardan değil bunlar. Onlar her perşembe akşamı bir araya gelen ve çözülemeyen cinayetlerin her ayrıntısını toplayıp açıklığa kavuşturan Perşembe Günü Cinayet Kulübü üyeleri. Yaşadıkları bölgede yaşanan bir cinayeti çözmek için ellerinden geleni yapmaya çalışırlar. Henüz ilk cinayet çözülmeden yeni bir cinayet işlenmesi ve bunun herkesin gözünün önünde olması da herkesi kuşkuya düşürür. Çok sağlam ve tecrübeli oldukları için belirli ipuçları yakalarlar bu dörtlü. Ama bu süreçte ortaya üçüncü bir cesede ait kemikler çıkar. Anlayacağınız işler çok farklı bir boyuta gelir. Çok eğlenceli diyaloglarla siz de heyecan ile ipuçlarını birleştirip bu dörtlü ekiple cinayeti çözerken buluyorsunuz kendinizi. Yazarın kalemi çok güçlü , çok beğendim. Üslup çok sağlam ve akıp gidem bir eser.Olay örgüsü , olayların ilerleyiş tarzı , yaşlarını almalarına rağmen karakterlerin heyecan dolu ve çok dinç olması dikkatiniz hep kitapta tutuyor. Ayrıca sevdiğim diğer bir ayrıntı ise kitabın bölümler halinde ilerlemesi. Ben en çok Elizabeth karakterini sevdim. Bu eserde cinayetleri çözmek için bütün güçlerini , hünerlerini sergileyen ve sonunda hiç olmadık bir şekilde başarıya kavuşan dört kafadarın hikayesi bekliyor sizi. Özellikle polisiye severler çok keyif alarak okuyacak. Kitaplığınızda bütün polisiye eserleri bir kenara bıraktıracak bu şaheseri tavsiye ederim hepinize. Biz Mustafa Kumru Sevda Erdem ve BURCU Bilgi'nin dört altısı olarak çok keyif alarak okuduk. Beraber nice eser okuma temennim ile görüşmek üzere. Kalbinizden sevgiyi kitaplığınızdan @bilgiyayinevi 'ni eksik etmeyin. Richard Osman
Perşembe Günü Cinayet Kulübü
Okuyacaklarıma Ekle
3
Onurhan
bir alıntı ekledi.
Eksik bilgi bizi yanlış adreslere götürür. Arkadaşlıklar, dostluklar, ortaklıklar ve evlilikler hep bu yüzden biter. Kim bilir hayatımızda kaç kez “Nasıl da tanıyamamışım” demiş, kaç kez ince buz tabakasına aldanıp üzerinde yürüdüğümüz gölün soğuk sularında bulmuşuzdur kendimizi.
4