Seda Duru, bir alıntı ekledi.
10 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ve sanırım beni ölüm döşeğimden çağırsan, birden ayağa kalkıp sana gelecek gücü bulurdum.

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Stefan ZweigBilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Stefan Zweig
huseyin demir, bir alıntı ekledi.
3 saat önce · Kitabı okuyor

Her yer derinliği bilinmeyen bir boşluktu artık, her şey sonsuz bir karanlıktı...

Gölgesizler, Hasan Ali ToptaşGölgesizler, Hasan Ali Toptaş
AYŞEGÜL ÇALIŞKAN, bir alıntı ekledi.
4 saat önce · Kitabı okudu

Çünkü sen, yalnızca kolay, oyun gibi ve ağırlıktan yoksun olanı seversin, bir kadere müdahale etmekten korkarsın. Kendini israf etmektir senin istediğin, herkese, dünyaya ve herhangi bir kurban istemezsin.

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Stefan Zweig (Sayfa 38 - Venedik yayınları)Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Stefan Zweig (Sayfa 38 - Venedik yayınları)
AYŞEGÜL ÇALIŞKAN, bir alıntı ekledi.
4 saat önce · Kitabı okudu

Ancak artık kadere boyun eğmiş olanlar, hakiki anlamda bilen kişilerdir.

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Stefan Zweig (Sayfa 33 - Venedik yayınları)Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Stefan Zweig (Sayfa 33 - Venedik yayınları)
Burcu Sena Koçak, Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu'yu inceledi.
4 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Öncelikle bu kitabı okumaya başladığım zamanlar tam da kitaptaki kadın kadar aşıktım. Kitapta geçen her cümle sanki benim ağzımdan çıkmış gibiydi. Kitap sizi öylesine içine alıyor ki siz de kitaptaki adama aşık oluyorsunuz bir anda. Okurken belki kendimi bulduğum için belki de Stefan Zweig gerçekten hissettirdiği için gözyaşlarına boğuldum. O umutsuzluğu, çaresizliği en derinimde hissettim.
Her şeye rağmen kadınımızın adamı bir kez bile suçlamaması yüreğimi o kadar burktu ki. Her "Hayır sevgilim, hayır beni yanlış anlama lütfen" Cümlesinde bittim. Okuyan erkekler keşke bir gün bu kadar sevilsem diyecektir ve gerçekten sevmiş kadınlar bu kitabı gözyaşları içinde bitirecektir.

Emrah Korkut, Kırmızı Piyano'yu inceledi.
4 saat önce · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Malerman Kafes'te göremediği korkuyu o kadar iyi anlatmıştı ki, burada da herkes aynı şeyi bekliyordu. Ancak Kırmızı Piyano, Kafes'in devamı değil; yazar burada, son ana kadar, kaynağı ve ne olduğu bilinmeyen bir sesi, iki zamanlı bir anlatımla, çok iyi bir şekilde hikayenin ana unsuru haline getirmiş. Kırmızı piyano, Malerman'ın farklı anlatım yeteneği sayesinde, "merak"ı diri tutmayı başaran bir eser olmuş. Gerçi "son" bölümler konusunda birden mutlu sona bağlaması biraz gerilim hevesini kırsa da insanın, Kırmızı Piyano okunmaya değecek bir kitap. Ayrıca Gölün Dibindeki Ev'i de okuyuduktan sonra Malerman'ın konu bulma konusunda sıradışı bir yeteneği olduğunu düşünmeye başladım.

AYŞEGÜL ÇALIŞKAN, bir alıntı ekledi.
5 saat önce · Kitabı okudu

Kendimi kaderime bir uçuruma atlarcasına teslim ettim.

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Stefan Zweig (Sayfa 17 - Venedik yayınları)Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Stefan Zweig (Sayfa 17 - Venedik yayınları)
AYŞEGÜL ÇALIŞKAN, bir alıntı ekledi.
5 saat önce · Kitabı okudu

Zihnimde olağanüstü denilebilecek derin bir saygı, bu kadar çok kitabın varlığı düşüncesiyle birleşmişti. Kafamda senin resmini çizmeye çalıştım.

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Stefan Zweig (Sayfa 12 - Venedik yayınları)Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Stefan Zweig (Sayfa 12 - Venedik yayınları)
Duygu Acer, bir alıntı ekledi.
6 saat önce · Puan vermedi

Bir Yaz Öyküsü
Bir piyanonun beyaz tuşlarına dokunan parmaklar gibi dalgalar hışırtıyla mermer basamaklara aralıksız vuruyor. Binlerce yıldızla dolu gökyüzü ne kadar uzak! Çok sessiz, ışıltılı bir suskunlukla duruyor. Arada sırada hiç beklenmeyen bir anda yıldızın biri bu elmas pırıltılı halkası terk ediyor yaz gecesine katarak düşüyor. Karanlıklara ovalar uçurumlara dağlara ve çok uzaklardaki denizlere... görünmeyen bir güç düşürüyor onu, bilinmeyen alın yazılarının sonsuz derinliklerine atılan bir yaşam gibi...

Bir Kadının Yaşamından 24 Saat, Stefan Zweig (Sayfa 132)Bir Kadının Yaşamından 24 Saat, Stefan Zweig (Sayfa 132)