lokman fındık, Gizli Anların Yolcusu'yu inceledi.
5 dk. · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Bir kitabı yarim bırakmak hiç huyum değildir. Ama bu kitap iğrenç ve acı dolu bir hikayenin üzerine kondurulmus saçmalıklar abidesi olmuş adeta .Daha fazla dayanamadım ve kitabı tam ortasinda yarım bıraktım tavsiye de etmiyorum kimseye .

Eğer kendinize bir iyilikte bulunmak ve hayatınızda mütemadiyen vuku bulacak birçok duyguya şahit olmak istiyorsanız, nacizane tavsiyeme kulak verin.İçinde bulunduğu buhran ve kafasındaki düşünceler ile bütün uzuvlarınızı harekete geçirecek olan kalender bir adam ile tanışınız.Onun kitaplardan tanıdığı, siluetini satır aralarında biçimlendirdiği Maria Puderi'ni, ondan önceki ve sonraki ahvallerini seyir eylemenizi, Sabahattin Ali'nin Türk Milleti'ne bir mükafat olarak bıraktığı bu ölümsüz esere nail olmanızı isteyeceğim.Okuyup okumamakta bana olan itimatınızda şüphe olabilir.Müsterih olunuz efendim, tavsiyenin ilk kaidesi onu hissetmektir.Mamafih nedamet duymayacanığız da aşikardır.Bunlara binaen göz bebeklerinize bir sükunet armağan edin ve içinde bulunduğunuz ahvale kısa bir ara verip bu şahsi düşüncelerimi irdelemek, vakit kaybetmek yerine okuyun, okutturun.Vesselam.

Gizem Çobanoğlu, İçindeki Gücün Sırrını Keşfet'i inceledi.
9 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bakış açımızı değiştirebildiğimizde hayatımız da değişecek. Ve gerçekten öyle mükemmel anlatım yapılmış ki bi an Nuray Sayarı karşımda konuşuyor gibi hissettim. Herşey Bizde başlar Bizde biter.

büşra bingöl, Dönüşüm'ü inceledi.
14 dk. · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · 5/10 puan

kitaba henüz başlamadım. ama güzel bir kitap olduğunu duydum.franz kafka'nın kitaplarına ilgim ilk olarak alıntılarla başlamıştı.zamanla da ilerledi.

Kerten kelebek, Solucan 1 - Umut'u inceledi.
20 dk. · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Bazen çok sinir bozucu bir kitap olduğunu düşünsem de okurken zevk aldım.Kitaptaki karakterler diğer wattpad karakterlerinden farklıydı.En kısa zamanda 2 ve 3 ü de okumak istiyorum.

Serkan uyar, Kürk Mantolu Madonna'yı inceledi.
21 dk. · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · Puan vermedi

Cokguzel bir kitapnnnnnjjhhhhhvccdfhhshshxhjzhdhcjdhsjdgxjdhdhsgxhdbdbbsvhdhsbbsbbsbsndhdbdbsbsbsbsbshbsbssjksjsnxnsnznakdjwjfhehehiwqioaakqqkqkkqjsnsnfb

Nazlıhan, Kusursuzlar'ı inceledi.
 21 dk. · Kitabı okudu · 10 günde · 6/10 puan

Birçok yönden Damızlık Kızın Öyküsü'ne benzetilen bir feminist distopya. Yeni dünyada kadınlar tamamen erkekler için üretiliyor. Mükemmel olmak zorundalar, zaten ''mükemmel'' tasarlanıyorlar. Küçük kızlar sırf kendilerini seçecek erkekler için yaşıyorlar, sürekli aç gezmek ve zayıf olmak zorundalar. Düşündüğüm zaman günümüzdeki güzellik algısı da bu yöne kaymaya başladı. Bir kadın makyajsız işe gidemez, kilolular bakımsızdır (bakım kelimesine de uyuz oluyorum gerçi) gibi bir çok algı var. Kadınların dış görünüşü de tek tip olmaya başladı. Etrafa bakıyorum herkesin saçı sarı, teni fondöten beyazı, burunlar makyajla hokkalaştırılmış. Bilmiyorum, hayatımız distopyaymış gibi hissettiğim için kitabı çok anormal karşılamadım. Kitaba dönersem aslında feminist bir distopya olduğu için Darwin ile ilişkisinin böyle sonlanacağı çok belliydi. Bu kitap süslü bir aşk hikayesi değil. Bu kitabın çarpıcı ve rahatsız edici olması gerekiyordu ki bir şeylere dikkat çekebilsin. Ben Darwin'in davranışlarını çok anlamsız buldum. Bana göre Freida'nın -öyle bir dünyaya göre- davranışlarının tutarsız olması normaldi. Çünkü kadın olarak varla yok arasında bir yerde, tabii buna var olmak denirse. Sadece beklentilere göre yapması gerekenleri yapmaya çalışıyor, ama kendi kişiliği çok farklı. O yüzden kapana kısılmış bir karakter Freida.