Giriş Yap
celal çelik
@cece0808
Emekli
Hopa / ARTVİN
437 okur puanı
29 Kas 2020 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
336 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Tarihsel süreç içinde şiddet ve terör her zaman var olmuştur. İnsanoğlu her nedense sebeplerden çok ortaya çıkan etkiyi konuşarak terörün destanlaşmasına ve bazen de eleştirdiği terör süreçlerinin içinde farkında olmadan yer alarak terörün ve şiddetin sürekliliğine yol açmıştır. Bunu iyi bilen efendiler ise süreçleri iyi değerlendirmiş, fırsatları kaçırmamışlardır. Yönetmenin hükmetmeye ve gütmeye dönüştüğü 21. Yüzyıla gelindiğinde ise terörün efendileri artık klasik yöntemlerini bir kenara bırakarak yeni bir strateji belirlemişlerdir. Bu yeni yöntem terörü kutsamak ve legal hale getirmek! Adına her yolu denemekten geçmektedir. Bu, dünyanın sonunu getirecek kıyamet günü dahi olsa... Elinizdeki kitap Dünyayı Armageddona zorlayanların yöntem ve stratejilerini deşifre etmek adına hazırlanmıştır. Bireysel ve toplumsal olarak nasıl büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kaldığımızı bilmek Terörün Efendileri için hoş olmasa da siyasi aklını kullananlar kötüler karşısında her zaman kazanmıştır ve kazanmaya devam edecektir.
Terörün Gizli Efendileri
7.8/10 · 9 okunma
Reklam
·
Reklamlar hakkında
ve bir kitap okudu
336 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Terörün Gizli Efendileri
7.8/10 · 9 okunma
688 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
Yıl, 869 O yıl neler olduğunu hiç bilmiyorsunuz! Onları hiç tanımıyorsunuz! İsimleri unutuldu! Unutturuldu! Onlar… Henüz petrole "KARAKAN" denildiği zamanlarda yaşadılar! Arap çölünde… Basra bataklıklarında… Bağdat'ta, Samarra'da, Daylam'da… El Katai'de, Dmaşk'ta… Aşklarına, hayallerine ve öfkelerine tanıklık edeceksiniz! Onların cesaretlerine hayran olacaksınız! Ve… Onları bir daha asla unutmayacaksınız!
Peçeli ve Köle Türkler
6.8/10 · 18 okunma
384 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
1968-1980 arasında sancı çeken Türkiye. Sovyet ideoloji saldırısı karşısında şaşkın iktidar. Üniversitede, sokakta silahlı terör. İşkence ile şehit edilen Dursun Önkuzu… Ve ülkücü direnişin yükselişi. Ülkücüler olmasaydı Sancı romanı olmazdı. Fakat bu kitabın etkisi o kadar kuvvetli ve yaygındır ki, belki Sancı olmasaydı sonraki nesiller de o kadar ülkücü olmayacaktı.
Sancı
9.2/10 · 753 okunma
384 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
Hz. Muhammed'in kutlu soyundan gelen Hz. Fatıma ile, onun kutlu eşi, Hz. Peygamber'in amcasının oğlu, Allah'ın arslanı, velilerin sultanı, bilgeliğin büyük kılavuzu Hz. Ali ile; yine cennet gençlerinin efendisi olan Hz. Hasan ve Hüseyin, İslam geleneğinin bir bakıma kurucu ailesini oluşturur. Peygamber'in sevgili torunu Hz. Hüseyin'in, İslam'ın kurucu ilkeleri uğruna canını verdiği Kerbela, İslam tarihindeki en önemli kırılma anlarından biridir. Elinizdeki kitap, bu kutlu soyun uğradığı zulme, bu büyük zulmün manevi anlamına, Kerbela'da yaşanan o yürek dağlayıcı olaya, öncesi ve sonrasına, irfani ve tarihi yönleriyle ışık tutmaya çalışıyor. Cemalnur Sargut'tan Abdulkerim Süruş'a, Prof. Dr. Ahmet Yaşar Ocak'tan Reha çamuroğlu'na, , Seyyid Hüseyin Nasr'dan, Caferi cemaatinin kılavuzu Alevi dedelerinden Selahattin Özgündüz hocaya kadar bir çok Ehlibeyt aşığı ve uzmanının yer aldığı bu kitap okuyanda Ehlibeyt sevgi ve saygısını derinleştirecek, Kerbela'nın hatırasını canlı tutacak ve Hz. Hüseyin'in insanlığa verdiği dersi bir kez daha hatırlatacaktır.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
87
862 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.6