Mr. Nobody

Mr. Nobody
@cumhursenay29
Sıkı Okur
FELSEFE -PSİKOLOJİ -DÜŞÜNCE
64 syf.
9/10 puan verdi
·
9 saatte okudu
Rotasız Zanaakarlar
Yine harika bir Zweig eseri. Kitap 2 öyküden oluşuyor. İnsanların tiksinerek baktığı iki insan çeşidi ve bunların içinde bulunduğu durumu , harika bir gözlem ile bize sunan Zweig . Basit bir hırsız olarak gördüğümüz kişilerin aslında sanat icra ettiğini , dilenmek yerine hayatlarının 4 yılını hapiste geçirmeyi göze alan bir zanaat ustası olduğunu anlıyoruz. 2. Öykümüz daha kısa güzelliği ile hayatını kazanan oyuncu bir kadının hikayesi . Özendiği , istediğini sandığı her şeyi elde etmiş genç bir kadının aslında çevresine mal mülk dizen bir ceset olduğunun farkına varıyor . Ve farkına varmış süregelen gelen hayatının mutsuzluğunu devam ettiriyor.
Bir Zanaatla Beklenmedik Karşılaşma
Bir Zanaatla Beklenmedik KarşılaşmaStefan Zweig · İş Bankası Kültür Yayınları · 20206,2bin okunma
Reklam
126 syf.
·
Puan vermedi
·
3 günde okudu
Poor Werther
"Genç Werther'in Acıları" bana derinden dokunan bir başyapıt oldu. Goethe'nin duygusal anlatımı ve Werther'in iç dünyasına odaklanması, okur olarak beni karakterin hissettiklerine doğrudan bağladı. Onun tutkulu aşkı ve yaşadığı acılar, insanın en derin duygusal karmaşıklıklarını anlamama yardımcı oldu. Kitap, romantizmin yoğun duygusal temasını ustalıkla yansıtarak beni karakterin duygusal yolculuğuna dahil etti. Burda yine okur olarak en tehlikeli ve en güzel şeyin AŞK olduğunu anlıyoruz. Livaneli olayı bir sözünde şöyle özetlemiş ; aşk , gözleri kapalı uçurum kenarında yürümek gibidir.
Genç Werther'in Acıları
Genç Werther'in AcılarıJohann Wolfgang Von Goethe · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 2021117,4bin okunma
199 syf.
10/10 puan verdi
!!! SPOİLER İÇERİR !!! Yakmak bir zevkti. 1984 yazarı geçirgen George Orwell gelecekte olanlar hakkında tahmin ettiği düşünceler nasıl ki bir bir meydana geliyorsa , Ray Bradbury “Fahrenheit 451 “ kitabında gelecekle ilgili bir kitap yazıyor ve inanıyorum ki hepsi bir bir 1984 gibi bir bir ortaya çıkacak. İnsanlar kitap okumayacak, düşünmek
Fahrenheit 451
Fahrenheit 451Ray Bradbury · DeBolsillo · 200687,5bin okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
164 syf.
·
Puan vermedi
Yalnız içimde müthiş bir boşluk hissi vardı.Hayatımın en dolu, en manalızannettiğim bir devresibirdenbire boşalmıştı, Bütün manasını kaybetmişti.En tatlı emellerin tahakkukunu gördüğü bir rüyadan acı hakikate uyanan bir insan gibi içim çekiliyordu. NAPTIN sen RAİF hakketmeye çalıştığın sevgiyi kendini yıpratarak bitirmeye çalıştın. Her gün seyrettiğin tabloyu karşında gördüğün ilk andan beri aşık oldun Maria ya babanın ölümünde sonra hiç mi cesaret edemedin Almanya’ya gitmeyi ,sen sadece kendini mahvedecek kadar cesaretli bir mahluksun çünkü .Maria Puder”den önce ölmüştün , kızının adını bile bilmiyordun ,Ve aşkın seni 24 saat içersinde öldürmüştü.
Kürk Mantolu Madonna
Kürk Mantolu MadonnaSabahattin Ali · Yapı Kredi Yayınları · 2021308,3bin okunma