Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
insan her şeyi istememeli, bu kibirdir.
- Kabil'den bu yana hiçbir ceza dünyayı iyileştirememiştir. Dekalog V (1988) / Krzysztof Kieslowski
112 syf.
10/10
·
Beğendi
“Büyük Gündem” Üzerine Derkenar “Büyük Gündem” Yazar Mehmet Özger Bey'in, Zarif Yayınları aracılığıyla, 2022 tarihinde okurlarıyla buluşturduğu eseri. Yirmi beş yazının yer aldığı kitap, yüz altı sayfa hacmindedir. Kapı, mesafe, ilkeler, insan, bedel, sanat, hakikat,...
Büyük Gündem
Büyük Gündem
10/10 · 7 okunma
"Sinema hiçbir şeyi değiştiremez; ama insanların birçok şeyi anlamalarını sağlar. Dünyayı değiştirecek olan şey filmler değil, o filmleri izleyen insanlardır." Dekalog 3 (Kieslowski, 1988)
1
“ - İnsanlar neden ölür? + Değişir; kalp krizi, kanser, kaza, yaşlılık. – Yani, ölüm ne demek? + Kalbin kan pompalaması durur, beyne kan gitmez, hareket durur, her şey durur. Her şey biter. – Geriye ne kalır? + Bir insan ne yaşamışsa, bu onun anıları ve bıraktıklarıdır. Anılar...
Barbaros
Barbaros
@kieslowskimavisi
· 06 Aralık 2022 00:12
Y.A.: Cennete mi gidersiniz acaba? M.D.: Hayır, gülerim buna. Y.A.: Neden? M.D.: Bilmiyorum, inanmıyorum da zaten. Y.A.: Peki öldükten sonra, ne kalır geriye? M.D.: Hiçbirşey. Gülümseyenler de, anımsayanlar da, yaşayanlardır yalnızca.
23419
186 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.