' Sen kim bilir rüzgarlı eteklerinle ,
Hangi iklimdesin
Ben sensiz bu sessizlikle
Deliler gibiyim..'

Özlem, bir alıntı ekledi.
11 saat önce · Kitabı okudu

"Aldırmayın, zararsız deliler olacakları önceden sezinlerler."

Benim Hüzünlü Orospularım, Gabriel Garcia Marquez (Sayfa 58 - Can Yayınları)Benim Hüzünlü Orospularım, Gabriel Garcia Marquez (Sayfa 58 - Can Yayınları)
Melis, bir alıntı ekledi.
 Dün 13:21 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yaşlanabilir ve fiziksel olarak titreyebilirsin, damarlarındaki bozulmaları dinlemek için gece uyanık kalabilir, tek aşkını özleyebilirsin, dünyanın kötücül deliler tarafından harap edildiğini görebilir ya da onurunuzun zihnin alt kanallarında boğulduğunu fark edebilirsin. Öyleyken bile tek bir şey geçerlidir; öğrenmek. Dünyanın neden sallandığını ya da onu neyin salladığını öğren. Zihnin asla yorulmadığı, uzaklaşmadığı, işkence edilmediği, korkmadığı ya da şüphe duymadığı ve pişman olmayı hiç hayal etmediği tek şey öğrenmektir.
-T.H. White, The Once and Future King-

Ikigai - Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı, Francesc Miralles (Sayfa 94)Ikigai - Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı, Francesc Miralles (Sayfa 94)

Gençlere önerimdir: Gittiğiniz okullar size yetmeyecek, yetiştirmeyecek. Öyle kurgulandılar. Deliler gibi kitap okuyun!

İlber Ortaylı

Çok kes canın yandı senin de
Bi çok kes sevdin seni de
Bi çok kes aldatıldın
Defalarca hayal kırıklığına ugradın Ama yıkılmadın...!!!
O kadar acıdıki kalbin sırf o kişi üzülmesin diye içinde tuttun ona yaptıklarını o bilse o ne hissederdi acaba hiç düşünmeden canını ortaya atabilirmi? Hiç korkmadan seni sevebilirmi? Hiç kimse den utanmadan seni seviyorum diye haykırabilirmi? Gözlerine baktığında aglamadan durabilirmi? Senden ayrıyken seni kıskanabilirmi? Aşağı düşmeden seve bilirmi? Işte ben böyle sevdim hep böyle kaybettim kimin için ne yaptıysam begenilmedim belki sende benim gibi kaybettin sende onu deliler gibi sevdin yanlış yolda yürüyerek hep kaybedeceksin KAYBEDECEKSİN://///

Sedanur, bir alıntı ekledi.
Dün 00:48 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Deliler, delice şeyler yaparlar.

Veronika Ölmek İstiyor, Paulo Coelho (Sayfa 199 - Can Yayınları)Veronika Ölmek İstiyor, Paulo Coelho (Sayfa 199 - Can Yayınları)
Harun Vardi, bir alıntı ekledi.
23 May 19:15 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Acaba mutluluk nedir? İşte bunu bilen yok... Belki de yalnızca, bu dünyanın gürültü patırtısından uzak olan deliler mutlu sayılabilir.

A'mak-ı Hayal, Filibeli Ahmed Hilmi (Sayfa 203 - kaknüs yayınları)A'mak-ı Hayal, Filibeli Ahmed Hilmi (Sayfa 203 - kaknüs yayınları)

- İlber Ortaylı
Gençlere önerimdir:
Gittiğiniz okullar size yetmeyecek, yetiştirmeyecek. Öyle kurgulandılar. Deliler gibi kitap okuyun !