Giriş Yap
126 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Yazarın okuduğum ilk eseri yıllardır bana okudunuz mu? diye sorduklarında utanarak henüz okumadığımı söylediğim ve nihayet okuduğum bir klasik. O çağın edebiyatına göre romantizmin böylesi sanırım doğal karşılanıyordu. Kitap sadece aşk sevgi ( büyük ölçüde öyle olsada) konularının yanı sıra doğa inanç davranışlar etik değerler gibi bir çok şeyide beraberinde getiriyor. Vıcık vıcık romantizm diyemiyoruz çünkü anlatım tarzında felsefi düşünceleri ve insan ruhunun derinlemesine gidip orda psikolojik bir değerlendirme yapması gibi esaslarıda barındırıyor. Beğendim kesinlikle okunmalı diyebilirim. Aslında kitap bize böylesine ( tutkulu demiyeceğim) hastalık derecesinde olan sevginin aslında kişinin kendi yarattığı fikrini de bir şekilde bize anlatıyor. Mutlaka sahip olma düşüncesi inanılmayacak kadar banal olan bu düşünce ne yazık kı halen devam eden bir inanış aşk hakkında
Reklam
ve bir kitap okudu · 5ay
126 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
220 syf.
·
19 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Kitabı bitirdikten sonra bir başka kitaba başlayamayacak kadar okuyucunun düşünceleri ''hayat hanım' da'' takılı kalıyor. Geniş bir zaman ve yer mekan olarak da fazla bir şey olmamasına rağmen herşey her sayfa o kadar dolu ki, duygusal bir yoğunluk sanatsal bir bakışla yoğrulmuş yapılanmış. Hem anlatılanlar fazla değil ama dolu dolu her bakımdan. İçerdeyken yazdığı bu eserinin hüzünlü yalnızlığını hissedebiliyor insan.

Okur takip önerileri

Kaktüs Hanım
@Kakts_Hanmpina ile benzer
Dilan
@unilereozgurlukpina ile benzer
Samet çay
@Sametcaypina ile benzer
Daha fazla göster
540 syf.
·
6/10 puan
beğenmiştim sanırım biraz ama yazarını bir türlü sevemedim nedense ; oldukça uzun zaman oldu okuyalı tam hatırlamıyorum ama ilk basıldığı zamanlar olsa gerek. Kitaplığımda da var üstelik. Bir arkadaşın tavsiyesi üzerine almıştım yazar hakkında pek bilgim yoktur bile. neyse ilerde birilerini veririm kitabı.
2
299
2.983 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42