Kalbin Aklı, bir alıntı ekledi.
 6 saat önce

"Şimdiye kadar, kim bilir kaç hayvan yükü kitap okudun? Ne anladın? Hiç değil mi? İnsanların bilgisi nedir? Bencilliklerimiz ve zevklerimiz ihtiyaç olan sanatlara ait şeylerden ibarettir. Peki, ama Hakk ve adalete dair ne biliyorlar? Hiç! Akli denklem ile Hakk’ı itiraf etmek mümkündür. Fakat bilmek, anlamak mümkün mü? Ne konuşalım? Harflerden meydana gelen bir dizi ile hikmetin esası bilinir mi?”

A'mak-ı Hayal - Raci'nin Hatıraları, Filibeli Ahmed Hilmi (-İnsan Yayınları)A'mak-ı Hayal - Raci'nin Hatıraları, Filibeli Ahmed Hilmi (-İnsan Yayınları)
Halil Korkmaz, bir alıntı ekledi.
22 Mar 23:27 · Kitabı okuyor

Tasmanyalılar ve İngilizler
“İngiliz yerleşimcilerin geldiği 1830 yılında sayıları 5 binden fazla olan Tasmanya yerlilerini İngiliz vali, yerleşim yerlerinden tamamen uzaklaştırdı.
Avusturalya’da örgütlenen büyük bir temizlik ve bir dizi vahşetin sonucunda Flinders Adası’na sürülen Tasmanyalı yerlilerin sayısı 1843 yılına gelindiğinde sadece 43 kişi kalmıştı.
Tüm Tasmanya Aborjinlerinin son temsilcisi ise, 1876’da öldü.”

Dünya Tarihi, Clive Ponting (Sayfa 664 - Alfa Tarih)Dünya Tarihi, Clive Ponting (Sayfa 664 - Alfa Tarih)
Gamzeli, bir alıntı ekledi.
22 Mar 21:03

Masanın ayaklarının bir çarpı işareti biçiminde kesiştiği noktaya her biri ceviz büyüklüğünde, bir dizi pirinç top asılmıştı. Toplardan biri gevşemişti. Eğildim, sıkıştırdım. Keşke kendi yaşamımı da böyle bir çırpıda onarabilseydim.

Uçurtma Avcısı, Khaled HosseiniUçurtma Avcısı, Khaled Hosseini
Cemil ÇALIŞKAN, Atatürk'ü Öldürme Planları'ı inceledi.
22 Mar 15:42 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Ümit Hoca cok ugraşmış ve buldugu belgelerle hareket etmiş. Ittihatcilarin bir dizi suikast planlari yer aliyor. Bazılarini bende ilk kez ögrendim. Okumaya değer. Ayrica istihbaratında kendinj gösterdiğini göruyorsunuz.

Lord Among Wolves, bir alıntı ekledi.
22 Mar 14:36 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Karadutum, çatal karam, Çingenem
Nar tanem, nur tanem, bir tanem
Ağaç isem dalımsın salkım saçak
Petek isem balımsın ağulum
Günahımsın, vebalimsin.
Dili mercan, dizi mercan, dişi mercan
Yoluna bir can koyduğum
Gökte ararken yerde bulduğum
Karadutum, çatal karam, Çingenem
Daha nem olacaktın bir tanem
Gülen ayvam, ağlayan narımsın
Kadınım, kısrağım, karımsın.

Can Kırıkları, Karin KarakaşlıCan Kırıkları, Karin Karakaşlı
Neşe U., Kahperengi'yi inceledi.
22 Mar 10:13 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · Puan vermedi

Bir arkadaşımda kaldığım gece 20 sayfa okuyup başladım. Kitabı okudukça betimlemeler ne harika gözümde canlanıyor dedim. Sonra gözümde sanatçıların canlandığını ve dizi olduğunu farkettim. Dizide biraz değişiklik yapılmış. Kitabı Narin (başkarakter) neler yaşayacak merakıyla bir solukta bitirdim. İki farklı zamanı anlatılıyor Narin’in. Dizi izlemek yerine okunabilecek bir kitap. Keyifli okumalar.

Ebru Ince, bir alıntı ekledi.
21 Mar 23:40 · Kitabı okuyor

Platonik (fiziksellikten uzak ) bir aşk ..
"Pasternak 1917 yazında genç bir savaş dulu öğrenci ve ateşli bir devrim savunucusu olan Yelena Vinograd'a aşık oldu..

Arka planda tepeden tırnağa başkalaşım geciren bir toplumun yer aldığı bir sahnede.faaliyete geçen tutku ve düş kırıklıklarından beslenmek Pasternak'ın adını Rus edebiyatının ön saflarına taşıyacak bir dizi şiir yazmasina vesile oldu. ..

Şiir derlemesi "Kızkardeşim Hayat " adını taşıyordu. .ve 1917 Yazı -alt başlığını taşıyordu ..ilk başta şiirler sadece el yazısıyla hazırlanmış kopyaları elden ele dolaşmış ve yapıt el yazması kopyalar bağlamında Puşkin 'den bu yana hiçbirşairin başaramadığı bir popülerlik yakalamıştı. . "

Jivago Vakası, Peter Finn (Sayfa 38 - Yapı kredi yayınları..)Jivago Vakası, Peter Finn (Sayfa 38 - Yapı kredi yayınları..)