Zarifoğlu, bir alıntı ekledi.
6 saat önce

Istırâbdır yiğidim azığımız, hicrandır
Mirasımız mahkûmdur, mahzundur, perişandır
Gene de ye’se düşme yiğidim; imtihandır
Filizlenen her ölüm, mazlumlara nişandır

İntizar, Nurullah Gençİntizar, Nurullah Genç

Ateizm
Derin Ateizm için, tanrının yokluğunun etkileri önemli değildir. İnsanlar bundan nasıl etkilenir diye düşünmez. Konu var / yok konusudur. Sosyolojik ve psikolojik durumları baz almaz. İnancın sebeplerini sorgular ama inançsızlık etkileri Derin Ateizm için önemli değildir. Biri üzülecek diye, "TANRI VARDIR." yalanını sürdürecek bir düşünce akımı değildir. Gerçekler her şeyin üstünde tutulur. Çünkü, gerçeklerden zarar gören bir kişinin / toplumun, yalanlar üzerine kurulu bir düzeni olduğunu düşünür. Bu zaten yakında yıkılacaktır. Korkusuzca gerçekleri söyleyebilme cesareti gerektirir. Evet, çoğu insan için acı olan GERÇEKLER. Bu acı vermek istiyor anlamına gelmemeli. Ateizm, doktorun iğnesidir. Canınız yanmadan, derine inmeden, ilacı almadan bu zehirden kurtulmak mümkün değildir. Bu acılar kısa sürelidir. Boşluğa düşme, amaçsız kalma gibi abartılı durumları ciddiye almayın. Aklı başında insanlar, tanrısız da yaşar. Bu güne kadar, mutlu olun diye, size binlerce yalan söyleyen kişiler tarafından uyutuldunuz. İşin kötüsü mutlu da olmadınız... Ve bu binlerce yalan, artık kuyruklu yalanlar olarak hayatlarına devam ediyor. Birileri gelip bunlara çomak sokana kadar tabi ki... Temennilerinizi bir kenara bırakın. Hayal dünyasından da bir süreliğine çıkın. Olmalı, olmazsa olmaz gibi sığ düşünceleri unutun. Tanrıları insanların yarattığı bir dünyada, insanların tanrıları öldürmesi en olası şeylerden biridir. Derin Ateizm, hiçbir tanrının mümkün olmadığını ve olamayacağını net bir şekilde anlatabilen tek görüştür. Evet, o tanrının da...

Ne olur bu gece uykumu bölme
Var git düşlerimden, var git bu akşam
Tam unuttum derken aklıma düşme
Var git hayalimden, var git bu akşam


Yağmur istiyorsan gözyaşıma bak
Yangın istiyorsan yüreğime bak
Ne olursun beni benimle bırak
Var git anılardan, var git bu akşam


Nasıl unutulur böyle sevgiler
Neler yaşamıştık bir düşün neler
Her köşede durur senden gölgeler
Var git gözlerimden, var git bu akşam


Aldığım her nefes seni fısıldar
Gelir ta kalbimden vurur şarkılar
Sana sözlenmiş bütün akşamlar
Var git anılardan, var git bu akşam
Ahmet Selcuk ilkan

mahmut yiğiter, bir alıntı ekledi.
13 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

YiRMiALTI
Politikanın inceliklerinden ani ıyon iki tür insanımız var:
Politikacılarla mahkOmlar.
Bunun nedeni de belli:
Politika, politikacılar için içeri düşme tehlikesidir,
Mahkumlar için ise dışarı çıkma ihtimali.
11 Kasım, 1 973

Bir Siyasinin Şiirleri, Can Yücel (Sayfa 102 - Konuk yayınları 1974)Bir Siyasinin Şiirleri, Can Yücel (Sayfa 102 - Konuk yayınları 1974)

Nedenmi istemiyorum kimseyi? birini sevdim ben, çok hayaller kurdum onunla gelecek olan günleri aynı üniversiteyi okuyacağım aynı evi paylaşacağım ve onunla olacağım. hep sevecekti beni ve ben de onu. bize ayrılık hiç uğramayacaktı,nereye gidersen git 5 dakika bile bensiz duramayacaktın,beni özleyecektin.sen ve benden başka kimse olmayacak,hayat önceliklerimiz de biz ve bize dair şeyler olacaktı hayatımızın her anında büyüyecekti sevgimiz ölüm bile ikimizin olacaktı.Sen bir gün ölürsen ben ben ölürsem sen gelecektin arkamdan 5 dakika düşünmeden Dünya iki kişilik olmasa da senin içinde benim içinde iki tek kişi yaşayacaktı...birinci ve ikinci tekil şahıslar unutulmuştu bizde yapamazdık biz birbirimizsiz olmazdı olamazdı.AMA OLDU..! günler gittikçe belki daha çok sevdik birbirimizi söylediğimiz gibi ve sevgi zirvede yaşandı bir süre. Sonra başladı bir düşme,inişler çıkışlar gittikçe arttı. en küçük tartışmalarda bile kızabiliyorduk birbirimize Kıskançlıklarımız hayatın iki kişilik olduğu hevesimiz hayatın bizden ibaret olduğu düşüncemiz kayba uğrattı bizi.Günden güne yok oldu,yok olduk.başlarda ben seni kaybettim sonra sen beni ya da önce sen beni kaybettin sonrada ben seni,Yavaş yavaş ayrılığın Sesizliği Çöktü üzerimize yanyanayken konuşamaz birbirimizden bekler olduk her ne yapmak istediysek. “O yapmıyor ama” korumasına bürünür olduk Biz kalktı ortadan ve şahıslar aldı yerini...her sabah aklında uyandığımın nadir gelir oldum aklına. Her akşam sevgi sözcükleri ile uyutulan yüreğim acıyla uyutulur oldu, yapmacık hareketler çoğaldı içten içe,seni seviyorum demek için bile düşünür olduk.Kurduğumuz hayallerin gerçek olmadığı gerçeği bir tokat gibi çarptı yüzlerimize,belki istemedik ayrılığı tüm bunlara rağmen denedik eskisi gibi olmayı azalan ve tükenmeye yolaçan sevgimizi çoğaltmaya çalıştık,sen de ben de sevmeye uğraştık,öpüşmelerdeki heyecanı,sarılmalardaki titremeyi aradık ama olmadı gittikçe yordu uğraşmalar bizi her geçen gün çirkinleştik birbirimizin gözünde beğenmez olduk eksik görür olduk birbirimizi Ve beklenen son geldi bitişimizi izledik ne sen devam edebildin ne de ben ikimizde biliyorduk bir şeylerin tükendiğini ve bitmesi gerektiğini. “BİTTİ” Şimdi kimseyi istemiyorum hayatımda. korktuğundan değil ya da sevemeyeceğimden Ben senle kalsın istiyorum aşk seninle hatırlamak istiyorum kurduğum onca hayali olmasa da ve olmayacak olsada hayatta olmasını ben de istemesem de özel kalsın istediğimden. dudaklarım sende,ellerim ellerinde ve bedenimin sıcaklığı senin bıraktığın gibi kalsın.Hayat sende kalmasın ama yaşanmışlık sende kalsın istediğimden. yeni biri mi.? Tercihim yalnızlık değil elbet ama yeniden denemeye yok istek.

MEHMET KÖROĞLU, Allah De Ötesini Bırak - 2'ı inceledi.
Dün 00:38 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Allah bütün hazinelerinin anahtarını eline verdi. Dilediğin zaman kapılarını dua anahtarı ile açarsın. Dilediğin zaman semanın kapılarını açar, ölü toprağa hayat veren yağmurları indirirsin. Fakat istediğin şeyin hemen yerine gelmemesinden endişe edip umutsuzluğa düşme.

MEHMET KÖROĞLU, Allah De Ötesini Bırak'ı inceledi.
Dün 00:38 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Allah bütün hazinelerinin anahtarını eline verdi. Dilediğin zaman kapılarını dua anahtarı ile açarsın. Dilediğin zaman semanın kapılarını açar, ölü toprağa hayat veren yağmurları indirirsin. Fakat istediğin şeyin hemen yerine gelmemesinden endişe edip umutsuzluğa düşme. Allah sorundan önce çözümü hazırlaLar

Cemal Süreya
'Elden düşme sevdalar değil benim istediğim.. Ya yüreginin sahibi olmalıyım, ya da hiçbir şeyin.'