Giriş Yap
Öğret bana, nasıl unutulur düşünmek?
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Korktuğun her olaydan, başına gelmesinden ürktüğün her kötü rastlantıdan kaçınmak için onu ayrıntılarıyla düşünürsün hemen. Ayrıntılarıyla düşünmek şart. Yoksa bir noktayı bile düşünmeyi unutsan o nokta başına gelir. Yalnız yaşayanlar her şeyi hesaba katmak zorundadır. Başka türlü korunamazlar. Başka türlü yaşayamazlar.
Düşünmek için kalpsiz olmak gerekir, sanıyorsunuz. Hayır, düşünmeyi besleyen sevgidir. Düşen adama el uzatın, mahvolan bir adamın haline ağlayın, onunla alay etmeyin. Sevin onu! Onda kendinizi görün ve ona kendinizmiş gibi bakın.
Sayfa 32 - Türkiye İş Bankası Yayınları
Yolculuklar, hastalıklar, aşka ya da depresyona dönük mizaç: Beklenmedik olaylar ne olursa olsun, aynı düşünce, içerden tıpkı bir uzaktan kumanda aletiyle yönetilmiş gibi kendi yolunu açıyor. Bu düşüncenin herhangi bir farklı olasılıkta aynı şekilde oluşabileceğini düşünmek hem korkutucu hem de güç vericidir.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Göz yaşı bile..
Fakat bâzan da zaman olur ki, beni sana iten ve sürükleyen her şeyden hoşlanırım: Yazmak, söylemek, düşünmek hattâ o zamanlarımda, göz yaşı bile bir zevktir.
Sayfa 119 - Kubbealtı
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.17