-Yusuf-, bir alıntı ekledi.
42 dk. · Kitabı okuyor

Düşünmek#
Hayvan bir edimden bir edime geçer. Bütün hayvanlar için bu böyledir. İnsan da öyle.. Yalnız o iki edim arasında bir düşün alanından geçer. Yazık ki bütün insanlar için bu böyle değildir.

Kırılmadık Bir Şey Kalmadı, Özdemir AsafKırılmadık Bir Şey Kalmadı, Özdemir Asaf
Bnymn, Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu'yu inceledi.
 1 saat önce · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi


Kendimi sattım”. Bu cümle ile başlamak belki de çok bayağı ve çok anlamsız olacak ama bu cümle bana bir aşkın psikolojik anlamda yaptığı baskıyı aynı zamanda sadakati aynı zamanda sadakatsizliği aynı zamanda fevkalade bir adanmışlığın aynı anda nasıl yaşanabildiğini gösterdi. Size bir inceleme sunmuyorum. Size böyle bir kitabın nasıl bu kadar geç hayatıma girdiğinden bahsetmek istiyorum ama buna da izin vermiyor gönlüm çünkü ben bunları yazıp dakikalarınızı boşa harcamaktan korkuyorum. Kitap tam anlamıyla bir bağımlılık yaptı ama aynı zamanda büyük bir korku yaşattı çünkü kitabın bitmesi en az “ beni tanımadın” üzüntüsü kadar çok büyük bir etki bıraktı. Öyle ki Kitabı birkaç defa elimden bıraktım ve düşündüm bitmemesi için ,zaman kazanmak gibi. Kitap çok saf bir anlatım ile bağlıyor kendine, çok derinden etkiliyor ama. Bilinmeyen bir kadının haykırışını hissettiriyor. Yaşıyorsun Gençliğini, adanmışlığını, insanlığını.. Aslında nasıl biteceğini tahmin edebiliyordum ama sonunu hiç düşünmedim, düşünmek istemedim merak ettim. Kitabı bitirdim hâlâ merak ediyorum çünkü sonlara alışık değilim kitapların hele “ Bilinmeyen bir kadının mektubu” kitabının.

𝓜=𝓑
Ben aşk neymiş sende gördüm sende yaşadım. İçim seninle doldu, taştı. Ben ben olmaktan çıktım tamamen sen oldum. Seni düşündüğümde daha da güzelleşiyor dünya. Hayat daha yaşanabilir geliyor. Gözlerine baktığımda anlıyorum yaşadığımı. Zerrelerime kadar hissediyorum varlığını. Yokluğun aklıma geliyor bazen.. nefesimin kesildiğini hissediyorum. Düşüncesinin tüylerimi ürperttiği bir şeyi yaşama ihtimalimi düşünmek bile hayattan vazgeçmeme neden olabiliyor. Varlığını sürekli hissettiğim, senin gülüşünle geçireceğim günler yaşama hevesimi arttıran tek şey. Gel sevgilim benim ol, senin olayım. Birlikte mutlu sonsuz olalım....

Kıvılcım! 10.07.2014
Bugün de seni düşündüm. Düşünmek senin için umursamamaksa eğer bu da düşündüğün için yaptığın bir hal olsa gerek. İçimde vals yapan o büyülü sesini unuttum biliyor musun? Kaybettim rotamı. Denizin dibinde kaldı o çapa ve ben hala gittiğin limandan ayrılmadım. Ellerimde, yine sana gönderme cesaretini bulamadığım bu g/külden mektuplar! Bu sana yazdığım kaçıncı mektup bilmiyorum ama ben ısrarla yazmaya meyilliyim. Olsun kelimelerimin rengi solsa da cümlelerimin bir gün küçük bir kıvılcımken ateş olacağına inanıyorum. Belki bir gün senin adresini bulabilir, ne dersin?

İstikbal'den Küle Düşen Cümleler
Gökyüzüm! 07.01.2014

Gülen yüz görmemiş kelimelerden değil umudu gökyüzüne dokunan cümlelerin heyecanla toplandığı; bu zarfı açılmamış mektupları yazmaya niyetlendim. Mektubu eline aldığında senin için yazanın sadece ben olduğumu bileceksin. Çünkü benden başka gökyüzündeki yıldızları toplayıp saçlarına/saçlarıma taç diye takan yok diye biliyorum belki de olabilir? Yıllar oldu ne benden ne de bu mektuplardan haberin olmadı. Sanırım bu vefanın derecesini belirleyen bendim ki hala senin benden bi-haber oluşuna rağmen yazıyordum. Bu mektuplarımın bir köşede biriktiğini de düşünüyor, değilim. Çünkü sen benim beklentimin farkında olsan da bunu yapmazsın ve bu yüzden incindiğimi bilsen de bu cümlelerime cevap dahi yazmazsın. Olsun onları okumayabilirsin, bir köşede biriktiğini düşünmek de güzel, biliyor musun? İsli, buğulu, sessiz ve her seferinde meraklı bakışlarının karşısında dimdik ayakta duran, yazdıktan sonra zarfı kapatılan umudu denizlere açılan sözlerim var!

https://www.youtube.com/watch?v=016BQHDeuMs

Nevin, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okuyor

Düşünmek,çözümlemek,hayal kurmak kuraldışı edimler değildir;zekânın olağan soluk alıp verişidir bunlar.

Ficciones, Jorge Luis Borges (Sayfa 77)Ficciones, Jorge Luis Borges (Sayfa 77)

Michelangelo Buonarroti
"Herkes gibi yaşamak ve düşünmek istemiyorum. Fabrikasyon bir yaşamın dayatılması rahatsız ediyor. Kendim olmalıyım. Şartlanmış beyinlerin ürettiği kavram, fikir ve davranışlardan arınmalıyım."

Sahura kadar kitap okumak varken e-okul işlemlerini halledeceğim. Üzgün olmasına üzgünüm ama yaz tatilinde okuyacağım kitapları düşünmek iyi hissettiriyor. Canım yaz tatili.

07mbaln, bir alıntı ekledi.
3 saat önce

Düşünmek istemediğimi düşünüyorum. Düşünmek istemediğimi düşünmemem gerek.

Bulantı, Jean-Paul Sartre (Sayfa 151)Bulantı, Jean-Paul Sartre (Sayfa 151)