1000Kitap Logosu
Resim
Bir suretten içeri bunca kolay girivermem böyle, böylesine bir suretten ibaret kılabilmem gerçeği, o şimşek parıltısı ânın hikâyesini büyüyen göz bebeklerimde sakladığımdan. Bir hikâyenin sonuna giderken başını unutmak büyük tehlike, bildiğim nakkaşlığımdan. Üzerinden geçe geçe hayatın çizgiler gibi, üstad oluşum. En zor kıvrımlarının üzerinden elifbadaki harflerin böyle kolay geçişim, böylesine güzel çizişim nûnları, dört elif miktarı elifleri böylesine güzel çekişim. Tutup da nefesimi bir soluk mesafede, sonra salıverişim. İç çekişim. İç çekişim. Ama işte hattat değilim, bir türlü elifbayı sökemeyişim. Nakkaşlığımdan.
Aşk Üzerine
Bir elif miktarı sevilmek için gelen her çileye, kimi zaman darağacında kimi vakit ise kör bıçaklar arasında bir vav gibi hamuş* olabilmektir Aşk... *hamuş: Suskun
288 syf.
·
21 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Tum erkek ve kadinlarin okumasini isteyecegim bir kitap. Ataerkinin nasil da adim adim kurgulayarak, kadinin ikinci plana atildigi ve kaldirabileceginden fazlasini yuklendigi bu duzeni oturttugu, tarihler ve isimleriyle tane tane anlatmis Elif Dogan. Yazim tarzini da cok samimi ve tatli buldum. Okuyan her kadinda, aslinda yalniz degilmisim hissini uyandiracagina inaniyorum. Gonulden tavsiye ederim.
Okuyacaklarıma Ekle
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.