• 256 syf.
  Bazı kitaplar vardır, zamana yayarak tadını çıkararak okumak istersin. Bazı kitaplar da vardır ki bir çırpıda okuyup o arka kapağında soluklanmak istersin. Hemen hemen birçok kitapta ilk seçeneği uygulasam da bu kitapta ikinci seçeneğe kaçtım.

  Üstelik bir ilk kitap... yazarından emek kokan ilk gözbebeği... Elif Pınar Acar'ın kaleminden dökülen Günden Geceye kitabı dinlenmek için bir limanım oldu adeta. Okuyup bitirdikten sonra rüyadan uyanmış gibi bir an sarsıldım diyebilirim.

  Günden Geceye... aslında kitabın adında saklı vermek istediği, sunmak istediği kaygı. Rüya; işi, evi, ailesi, dostları, kariyeri olan mutlu ve huzurlu bir kadın profiline sahiptir. Kitap boyunca onun psikolojisinde gezinip ilerleme kaydediyoruz. Hatta kadının yaşadıkları ve yaşayacakları karşısında takınacağı tutum ve tavırlara şahit oluyor, Rüya'nın hareketlerini eleştiriyor olacağız. Biliyor ve bundan eminim.

  Yaşadıklarına mana vermek için çok ince detaylara hakim olmak gerektiğini düşünüyorum. Çünkü öyle güzel işlenmiş ve mesajlar öyle derin kurgulanmıştı ki tamamen okurun hakimiyeti sürmeli.

  Rüya, bir gün işyerine gelip bilgisayarının başına geçtiğinde maillerini kontrol etmek ister ve bir maili görür. Maili açıp okuyunca kitabın kurgusu değişecek (başka şeyler aklınıza gelse de) olaylar gelişmeye başlayacak. Rüya'nın hayatına konuk oluyoruz. Rastladığı insanlara, dostlarıyla olan sohbetlerine, ailesine ve travmalarına şahit oluyoruz.

  Kitap roman türünde olsa da konusunu kategoriye koymak istediğimde epey karışık... Çok sevdiğim, birçok okura ulaşması gerektiğini düşündüğüm bir kitap. Kalemine sağlık olsun Elif Pınar Acar, başarılar dilerim.

  [Kaynak: https://www.instagram.com/...igshid=f8d5s29edvoe]