Giriş Yap
Emine Karaca
@engelsiz_okur
Engelini kitap okuyarak aşan hayat dolu yaşamayı ve insanları en çok da kitapları seven bir okur.. 1000kitap.com/okumaya_engel_yok hesabının sahibi..
234 okur puanı
01 Oca 2018 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
200 syf.
·
8 günde okudu
·
Beğendi
·
10/10 puan
-Görmeyen, duymayan, konuşamayan insanların bir profesör sayesinde yaşama tutunma hikayesi.. Yeni bir yayın evi yeni bir yazar ve ilk kitabı bütün ilklerin yaşandığı güzel bir farkındalık kitabı yorumu ile geldim. Bu kitabı okurken çoğu kez kendi düşüncelerime yaşadığım zor hayatıma daldım. Engelli olmanın elbette zorlukları var ama Allah üstün edecek duruma getirmesin asla. Hüsrev küçük yaşta sonradan engelli olmuş ve o olaydan sonra kendini bu hayatta yük olarak gören biri. Hiç bir işe yaramayan bir et yığını olarak düşünmektedir artık kendini. Hayatında onun için değerli olan tek kişi annesidir. Onun da bu durumunda üzüldüğünü anlaması onu daha çok üzmekte yaşamak istememektedir. Taa ki mahalleye gelen profesörün onu "Kitaplaşan İnsanlar Okulu'na" götürene dek. Profesörün ona verdiği dersler ve anlattığı yol gösterici hikayeler sonucunda kendini daha iyi hissetmeye başladı Hüsrev. İnsan kendi gibi olan insanların yanında daha mutlu ve özgüvenli olur her zaman. Konuşmadan, görmeyen,duymayan insanların yaşadığı bu okulda Hüsrev'in yüreğine bir güneş doğdu. Özgüveni yerine gelen Hüsrev bedeni ile değil yüreği ile yaşamayı öğrendi. Siz de Hüsrev ile bu zorlu yaşamda hissettiği duygulara ortak olmak isterseniz mutlaka bu kitabı okuyun. Bizim gibi hayatın zorlukları ile mücadele eden insanların penceresinden bakarak bize bu güzel eseri sunan yazarımıza çok teşekkür ederim. Yüreğinize sağlık.
Varlığımın Kabul Edildiği Gün
8.8/10 · 53 okunma
Reklam
·
Reklamlar hakkında
%32 (105/320)
Var mısın?
8.9/10 · 16,2bin okunma
ve bir kitap okudu
200 syf.
·
8 günde okudu
·
Beğendi
·
10/10 puan
Varlığımın Kabul Edildiği Gün
8.8/10 · 53 okunma
498 syf.
·
15 günde okudu
·
Puan vermedi
Kitabın konusu İzmir Alaçatı da geçiyor. Deniz Keskin ailenin rahat büyümüş şımarık kızı. 15 yaşında öğrendiği gerçek biraz üzmüş olsa da sosyal hayatını daha da rahat yaşamasını sağlar. 8kiz kardeş olan Mira ve Emre kardeşler ile iyi bir arkadaşlığı olan Deniz sevgilisi ile yaşadığı özel hayatını Emre ile paylaşmakta onun yargılamadan dinlemesi hoşuna gitmektedir. Bu yakınlık zamanla Deniz tarafından aşka dönüşür. Emre sevgili olduğu halde bir gece istemediği bir olaydan dolayı Deniz ile evlenmek zorunda kalır. Bu evlilik ile mutlu olacağını hayal eden Deniz kabus dolu günler geçirir. Emre bir gün beklemediği bir haber alır ve bundan Deniz'i suçlayarak evliliklerini bitirmelerine neden olacak olaylar yaşatır. Emreden ayrılan Deniz kendini topladığı ilk anda sınavlara girer ve katip olarak Erzurum'a göreve gider. İşine başladığı ilk hafta tanıdığı hakim Fırat Önalan onun hayatına temiz bir defter açmasına neden olur. Emre ile yaşadığı anıları unutamasa da hakim bey kötü anılarının yerine güzellikler ekerek ona beklediği huzuru ve mutluluğu vermeye çalışır. Ta ki hakim Bey'in annesi Firdevs Önalan gelip olaylara el atana kadar. 15 yıl önce öğrendiği gerçek seneler sonra karşısına çıkıp yargılanmasına neden olacaktır. Peki bu aşk anne faktörüne takılır mı? Bunu kitabı okuyup öğrenin canım artık.. Gerektiğinden fazla +18 olmasından dolayı okurken biraz sıkılıp zorlanmış olsam da kitabın esas ele aldığı konusu beni çok etkiledi. Hiç kimse bu hayata yarım yada hasta olarak gelmez önemli olan insanları hataları ve kusurları ile Sevebilmek. Ne demek istediğimi kitabı okuyanlar anladı. Anlamayanlar okuyun bir zahmet..
Deniz’in Sesi
9.6/10 · 17 okunma
Sizi kusurlarınızla seven, gözünüzün içine bakan, baktıkça kıyamayan, sonuna kadar güvenen, sonsuz anlayış gösteren, sustuklarınızdan bile anlayan, sizi sizden daha iyi tanıyan insanlar için çabalayın. Gerisi boş.
Deniz’in Sesi, Melekber DenizSayfa 285 - Pika yayınları
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
75
742 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.27.30