Adı: Aylin

8,2/10  (403 Oy) · 
2.253 okunma  · 
336 beğeni  · 
8.778 gösterim
"Aylin Radomisli Cates, 19 Ocak 1995 Perşembe günü, evinin bahçesinde, o sabah evini temizlemeye gelen hizmetçisi tarafından, kendi arabasının altında ölü bulundu. Üstünde ve etrafta nasıl öldüğüne dair hiçbir iz yoktu. Bir hırsızın saldırısına uğramış değildi. Bir katille boğuşmamıştı. Elbisesi yırtılmamış, tırnakları kırılmamıştı. Çorapları bile kaçmamıştı. Kaptıkaçtı tipi arabası, parke taşı döşeli dümdüz avluda, aklın alamayacağı bir nedenle kayarak, dört parmak yüksekliğindeki seti atlamış, meyil aşağı inmiş, ön tekerlekleri yolda, arka tekerlekleri duvara takılı durmuştu. Aylin, arabanın altına çaprazlamasına girmiş, sırtüstü yatıyordu. Üstünde abiye bir gri döpiyes, yakasında yarım ay biçiminde bir elmas broş, parmağında tek taş yüzük vardı. Otopsi raporuna göre, iki gün önce, Salı gecesi ölmüştü."

Türkiye'nin tartışmasız en ünlü kitaplarından biri Adı: Aylin, prenseslikten Amerikan ordusuna uzanan baş döndürücü bir hayatın romanı...
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2010
 • Sayfa Sayısı:
  398
 • ISBN:
  9789752890435
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
mehmet temiz 
 17 Eki 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 9/10 puan

kitabın başlarında, istanbul'un varlıklı ailelerinin yaşantılarının ön plana çıkarılarak bu ailelerden bir kişinin aşklarının anlatıldığı bir eser olduğu hissine kapılmıştım.fakat devam ettikçe olayın o kadar basit olmadığını farkettim. kitap çok farklı bir yaşamın gerçek hikayesini anlatıyor.Aylin Radomisli adlı kişinin sayısını sayamadığım aşklarını,evliliklerini,meslek ve sosyal hayatını,dostluklarını,başarılarını,yanlışlarını ve doğrularını,kısaca ilginç ve dolu dolu yaşanmış müthiş yaşamını anlatan harika bir biyografi eseri.

Kitap ve Kahve Gezegeni 
26 Tem 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Aylin Radomisli Cates 19 ocak 1995 perşembe günü evinin bahçesinde, şüpheli bir şekilde evinin temizlikçisi tarafından bulunur ve ölümündeki sır perdesi aralanamaz ve kayıtlara garip bir kaza olarak geçer. Aylin Devrimel in biyografisi olarak yazılmıştır kitap ailesi çocukluğu,gençliği, okulları, evlilikleri ve meslek hayatı anlatılıyor kitapta. Sıradaşı bir kişilik ve sıradışı bir hayat anlatılıyor... Aslında çok ilgimi çektiğini söyleyemem kitabı okurken zaman zaman sıkıldım... biyografi okumayı severlere tavsiye edebilirim.

Gamze Akyüz 
15 Ara 2016 · Kitabı okudu · 16 günde · Beğendi · 8/10 puan

Ankara' da başlayıp, İstanbul' a, Paris' e, İsviçre' ye oradan da Amerika' ya uzanan sıradışı bir kadının, sıradışı bir hikayesini anlatıyor kitap. Gerçekten böyle bir kadının yaşadığını bilmek ve onun anılarında bu kitap aracılığıyla yolculuk etmek güzeldi. Yazarın da kuzeni olan Aylin Devrimel Radomisli Cates' in hayatı bir roman tadında sürükleyici işlenmeye çalışılırken, güzel bilgiler de sunuyor okuruna. Ayrıca tarihe tanıklık da ettiriyor istemeden. Kitabı okuyanlar kahramanlarını da araştırmalı derim, ilginç bilgiler edinmeye de yol açıyor böylece.
Keyifli okumalar:-)

Hilal tosun 
03 May 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Arkadaşımın önermesiyle okuduğum bir kitaptı. Ayşe Kulin'in beğendiğim kitaplarından birisi oldu. Aylin olağanüstü bir kadın, hayatını dolu dolu yaşamış, herkesin kendini bulduğu bir kişi.Kitabı heyecanla okuyup, bitirdim.Kitabın sonunda ölümüne çok üzüldüm. Belki şimdi yaşamış olsaydı Dünya'ya büyük katkıları olan bir kadın olmuş olacaktı.

Pınar AYDIN 
08 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 2/10 puan

Herkesin aksine ben bu kitabı hiç beğenmedim. Bir kadının yaptığı saçma sapan şeyler hiç ilgimi çekmedi doğrusu. Füreya kitabını severek okuyup bu kitabını da büyük bir hevesle aldım fakat sonu hayal kırıklığı oldu.

Ayşegül BENGÜ 
15 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İlk okuduğum ve hiç unutmayacağım romanım.. ayşe kulin in bende yer etmesini sağlayan kitap. gerçek bir hikaye ve bütün iniş çıkışlarıyla soluksuz okuduğum.

Gülay 
23 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Ayşe Kulin okumaya ilk bu kitapla başladım.Bu kitaptan sonra yazarın diğer kitaplarını da büyük bir beğeni ile okudum.Biyografik kitap okumayı seviyorsanız dil ve anlatım yönüyle güzel bir kitap.

NAZLI ÖZDEMİR 
12 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

adı aylin... ayşe kulinin okuduğum ilk kitabı..hayatın insana neler getirebileceğini aynı zamandan neler götürebileceğini anlatan bir yaşam öyküsü..

Umutlu Ev Kadını 
30 May 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · 7/10 puan

Herkese merhaba,

bu kitabı her halde bilmeyen yoktur.
Ayşe Kulin' in en çok satanlardan biri olan bu eser, Aylin Radomisli Cates' in biyografisi olarak biliniyor. Enteresan kişiliği, yaşadığı iniş ve çıkışlarla dolu hayatı ve esrarengiz ölümü benim ilgimi çekti ve merakla okudum.
Aylin çok zeki, azimli ve kafasına koyanı mutlaka başaran biri olarak aynı şekilde ihtiyacı olana yardım edip kendini işine adayan biriydi. Yardımseverliği ile bazı sıra dışı arkadaşlıklar kurup, etrafındaki insanları şaşkınlığa uğratıyordu. Korkusuz ve sonuna kadar büyük babasının genetik kodunu içinde taşıdığını delilikleri ile dışa vuran biri olarak yaşadığı gibi gizemli ölmesi şaşırtmıyor. Bu tür özgür ruhların evliliğin darlığında uzun süre hapis olamadıklarını yaptığı izdivaçları ile kanıtlıyor. Bir tek Mişel Radomisli ile uzun yıllar arkadaş kalıp, onun yardımı ve desteğine ömrün sonuna kadar emin olabildi. Aylin paraya o kadar önem vermese de lükse ve kaliteli yaşama düşkündü. Ne yazık ki onu bunlar mutlu edemedi. Çocuk özlemi çeken biri olarak ablasının kızı Tayibe'ye annelik yapıp eşlerinin diğer çocuklarına da ilgi göstermeye çalışmış.
New York' ta ünlü ve tercih edilen psikiyatrist olmasına rağmen kendi ruhundaki bozuklukları ve mutsuzluğunu tedavi edecek birisine kendini teslim edememiş biri olarak hayatını sürdürmüş.
Güçlü kadınlar çok sevilmezler. Gücü ile el ele bir nebze de olsa kibir ve bencil davranışlar gelir. En azından öyle gözükürler. Aylin de öyle. Karizmatik olmasına rağmen bana pek sempatik gelmedi. Bazı halleri onu itici ve zor, vurdumduymaz ve egzantrik yaptı gözümün önünde...

Devamı için tıklayın: http://gamzenindunyasi74.blogspot.com/...-kulin-ad-aylin.html

Özdemir 
12 Oca 00:32 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ayşe Kulin, Adı Aylin'de bize güçlü kadın portresi çizmiş. Aylin ne istediğini bilen ayakları üzerinde durabilen, kendisini her ortamda her şekilde ifade edebilen bir kadın. Kitabın akıcı dili ile de daha da güçlü hale gelmiş...

4 /

Kitaptan 16 Alıntı

...Peşinden koştuğu gerçek zenginliğin, dış dünyanın görkemli vitrinlerinde değil de insanların iç alemlerinde bulunduğunu öğrenecekti.

Adı: Aylin, Ayşe Kulin (Sayfa 112)Adı: Aylin, Ayşe Kulin (Sayfa 112)
İlayda G. 
20 May 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

"Ben boşuna nefes tüketmişim. Sen bari tüketme. Çünkü kimse karşısındakini dinlemiyor, insan doğrularını ve yanlışlarını kendileri bulmak zorundalar."

Adı: Aylin, Ayşe KulinAdı: Aylin, Ayşe Kulin
Nur Arslan 
19 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kimseyi kırmamak, üzmemek şartıyla, her şeyi dene. Bir gün çekip giderken, geride ne aklın kalsın, ne de senin yüzünden kırılmış bir yürek.

Adı: Aylin, Ayşe KulinAdı: Aylin, Ayşe Kulin
Şeyma Köse 
04 Ara 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayatta gri renkler vardır.Hiçbir şey siyah beyaz değildir.Hele sevgiler hiç değildir.

Adı: Aylin, Ayşe Kulin (Sayfa 68)Adı: Aylin, Ayşe Kulin (Sayfa 68)
Busrabayr 
06 Oca 20:41 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yüreğim zaten ölmüştü, ruhumu da siz öldürdünüz.

Adı: Aylin, Ayşe KulinAdı: Aylin, Ayşe Kulin
İlayda G. 
20 May 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Aylin'in kitabında kötü, ayıp, günah diye kavramlar yoktu. İnsanlar dünyaya, başlarına gelebilecek şeyleri yaşamak için geliyorlardı. Her şey gelebilirdi başlarına. Bu nedenle hoşgörülü olmak şarttı.

Adı: Aylin, Ayşe KulinAdı: Aylin, Ayşe Kulin
nursena kan 
07 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aşkların en büyüğünün göstergesi, sevdiğine hayatını vermektir.

Adı: Aylin, Ayşe Kulin (Sayfa 328)Adı: Aylin, Ayşe Kulin (Sayfa 328)
Turgay Bağan 
02 Oca 11:11 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Aylin Allah'a inanırdı.Allah'a gerçekten inandığı için dinlerin üstündeydi zaten.

Adı: Aylin, Ayşe Kulin (Sayfa 8 - Everest Yayınları(Cep Boy))Adı: Aylin, Ayşe Kulin (Sayfa 8 - Everest Yayınları(Cep Boy))
2 /