Gizli Anların Yolcusu 1. Kitap

7,5/10  (230 Oy) · 
1.014 okunma  · 
148 beğeni  · 
3.150 gösterim
Uzun zamandır çıkmadığı yollarda kaybolanların hikâyesi...
Ayşe Kulin yeni romanında aşkın değiştirdiği ve bir daha hiç aynı olmayacak hayatları anlatıyor...

Çağdaş edebiyatımızın en sevilen yazarlarından Ayşe Kulin, Gizli Anların Yolcusu ile bir kez daha okurlarını şaşırtıcı gerçeklerle yüzleşmeye zorluyor. Bu kitapyerleşik ve düzenli hayatlarımızın nasıl da pamuk ipliğine bağlı olduğunu, bir anda yıkılıp gidebileceğini gösteriyor bize... Acı bir kaza... Bir anda ağızdan kaçan bir söz... Ansızın yayınevine gelen bir dosya... Birbirine dolanmış eşarplar... Bütün bunlar, aykırı bir aşkın başını ve sonunu belirlemeye yeter mi?

Gizli Anların Yolcusu, pek çoğumuzun anlamakta zorlandığı, yargılamakta ısrar ettiği bir aşkın romanı. Ayşe Kulin her zamanki ustalığıyla yaklaşmaya korkulan bir konunun üstüne giderek tabuları yıkmayı deniyor.

Bu romanda sadece aşkı değil, toplumun zorladığı hayatları, harcanmış çocuklukları, kendi içindeki sırlarla en yakınlarını yaralayan ailelerin öykülerini soluk kesen bir tempoyla okuyacaksınız.

 
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2013
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9789752899513
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
. 
27 Mar 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Cümleme çok sevdiğim şu cümleyle başlamak istiyorum. ''Beni ben yapan benden olmayandır'' ne kadar haklı ne kadar yerinde ve de tamamen bu kitaba yönelik bir söz. Gerici zihniyetlerin, antisempatik kültürlerin egemenliği altında ki insanların pek hoşlanmayacağı bir eser olsa da kitaplığımda seve seve bulundurduğum ve severek okuduğum bir eserdir. Farklı olanı sevebilmek adına, önce insan sonra kişi olduğunu anlamak adına,var olanın dayanılmaz dehşetinden farklılıklar la bir olmak adına güzel bir eser. En azından yıkılmaz sanılan tabuları yıkmak için güzel bir iş çıkarmış Kulin... Keyifli okumalar.

Ayten Ernaz Tiryaki 
23 Oca 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Ayşe Kulin'i "Adı Aylin" ile tanıdım, beğendim ve en çok okuduğum yazarlardan biri oldu. Severek takip ediyorum.

Konusu, Birçoğumuzun anlamakta zorlanacağı, bizim için tabu olan sevgi-aşk biçimlerini altüst eden bir aşkın öyküsü. ...

Yalnız o da değil; zorla yaşatılan hayatlar, hiç bilmediğimiz, bilmek istemeyeceğimiz aile içinde kalan sırlar, uçurumun kenarında yaşanan karanlık çocukluk anıları. ..

Ben çok etkilendim! Hepimizin az ya da çok birşeyler bildiği aykırı yaşanmışlıklara dair sarsıcı bir hikaye...

Minel Kılıçoğlu 
17 Nis 19:30 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Farklı cinsiyetlere sahip iki insanın birbirini sevmesi nekadar normal ise aynı cinsiyete sahip iki insanın da birbirlerini sevmesinin o denli olağan olduğunu fakat hala daha bunu anlayamayan,kabullenemeyen insanlar yüzünden saklanmak zorunda kalan bir genç ve onunla tanışana kadar kendinin farkına varamamış evli bir çocuk babası bir adamın aşk hikayesini anlatan bu roman şüphesiz lgbt temalı kitaplarda en iyide ilk 3 e girebilecek potansiyele sahip.Gerek birbirlerini tanımadan önceki hayatlarında yaşadıkları acı olaylar gerekse tanıştıktan sonra ki yasak aşklarıyla elinizden bırakmak istemeyeceğiniz bir kitap.Şiddetle tavsiye ediyorum.Iyi okumalar..

Ebru Nevruz 
13 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Mükemmel bir karışıklık, mükemmel bir entrika. Son sayfalarına doğru bitmesin diye diye okuduğum bir kitap. Sonra öğrendim ki devamı niteliğinde olan Bora'nın Kitabı varmış. Hemen devam ettim okumaya. Ayşe Kulin farklı bi soluk getirmiş gerçekten olayları tamamen Bora'nın gözünden anlatarak. Son sayfalara kadar merak duygunuzu canlı tutan güzel bir roman herkese tavsiye ederim.Romanın ismindeki kelimelerin baş harfleri de tesadüf olsa gerek :)

blgn 
30 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Ayşe Kulin, her zamanki gibi harika değerlendirmelerle karakterlerin kişiliği hakkında bizlere bilgi veriyor. Ana karakterin içinde buldunduğu duygusal boşluğu ve hayatındaki boşlukları doldurma çabalarını öyle güzel bir anlatımla bizlere sunuyor ki, elinizden kitabı bir an bile bırakmamak geliyor. Kesinlikle okunması gereken bir kitap....

HÜLYA BİLGİN 
12 Nis 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Yazarın her zamanki tarzının dışında bir konusu var...çok heyecanlı ve sürükleyici... elinizden bırakamadığınız bir kitap olacak ...Mutlu bir aile hayatını bir anda tersine çeviren olaylar...Tabu sayılan ama bütün kuralları yıkan ilginç bir hikaye...

Sadettin TANIK 
15 Nis 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Etkileyici bir kitap. Çok akıcı. Hemen bitirmek istedim. Kendi yaşantımız dışında da yaşanan gerçekler var ve bunlar güzel bir kurguyla anlatılmış. Çok beğendim. Tavsiye ederim.

Ebru Hacıalioğlu 
27 Kas 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Uzun zaman önce tesadüfen elime alıp bir çırpıda okuduğum cesur bir roman. Birçokları için, bazı yorumlarda da görüldüğü üzere, rahatsız edici olduğunu görebiliyorum. Uygun (ki kime göre) bir ilişki tarzı olmayabilir fakat gerçek bir ilişki var romanda. Cesur olması bu konu ele almasından kaynaklanmıyor, roman karakterlerinin cesur olmasından ve kendilerini oldukları gibi kabul edebilmelerinden kaynaklanıyor. Ve bu cesareti yazıya dökülebilen yazarlar olması çok önemli bu ülke için. Ve önemli de bir not; Bora'nın Kitabı ve Dönüş bu romanın devam kitapları. Okunası...

Hayri ÖZDEMİR 
30 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Edebiyat öğretmeni kuzenimin sayesinde okuduğum bir kitap. Konusu herkese hitap etmeyebilir bunda sanırım anlaşılmayacak bir şey yok. "Eşcinsel bir aşk" okumak midenizi bulandırmayacaksa okunabilir. Bu kitabı okuduktan sonra eşcinselliğe bakış açınızı değiştirir mi? Meçhul.
Not: Benim bakış açımı değiştirmedi.

ESRA KADIOGLU 
07 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gizli Anların Yolcusu, Bora'nın Kitabı ve Dönüş üçlemesi farklı dille anlatılmış Ayşe Kulin kitapları. Üç kitapta, aynı hikayeni farklı karakterlerin dilinden dinlemek kafanızı karıştırıyor. Hikayede kim haklı karar vermek nerdeyse imkansız....

5 /

Kitaptan 30 Alıntı

hadi çıktınız diyelim
peki nasıl ineceksiniz şimdi gerisin geri
karanfil kırıntıları serpe serpe çıktığınız
o hoyrat merdivenleri

Gizli Anların Yolcusu, Ayşe KulinGizli Anların Yolcusu, Ayşe Kulin
Seyit Ali YILDIZ 
05 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Aslında yirmi beşinden önce aşk nedir pek anlamaz insan, Şarap gibidir çünkü aşk, tadına varmak için olgunlaşmak lazım.

Gizli Anların Yolcusu, Ayşe Kulin (Sayfa 272)Gizli Anların Yolcusu, Ayşe Kulin (Sayfa 272)
serçin cevizlidere 
09 Şub 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Sen aşktan çıktın yola
Görmüyor musun
Uyurgezer bir şarkının peşinde
Çoktandır firardasın..

Gizli Anların Yolcusu, Ayşe KulinGizli Anların Yolcusu, Ayşe Kulin
Minel Kılıçoğlu 
17 Nis 14:21 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

NE MUTLU NE DE MUTSUZ
"Ben düşmemek için çok dikkatli yürüdüğü halde,bahçesindeki kuyuya arkasından zorla itilmiş bir çocuk gibiydim."

Gizli Anların Yolcusu, Ayşe Kulin (Sayfa 73)Gizli Anların Yolcusu, Ayşe Kulin (Sayfa 73)

İlk aşk sabun köpüğü gibi bir şeydir.Biraz da inattır biliyor musun, takıntıdır, gençler yaşamaktan çok hayalini kurarlar ilk aşkın.Rüzgar gibi gelir, geçer...

Gizli Anların Yolcusu, Ayşe KulinGizli Anların Yolcusu, Ayşe Kulin
İlayda G. 
23 May 09:19 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Hatta karım bu geceden itibaren neşelenmek için içkiye meyledecekse, ona bile şükredecektim. Çünkü bir alkoliği taşımanın, kederden yaşama sevincini yitirmiş birini taşımaktan daha kolay olduğuna emindim.

Gizli Anların Yolcusu, Ayşe Kulin (Sayfa 15)Gizli Anların Yolcusu, Ayşe Kulin (Sayfa 15)
İlayda G. 
20 May 19:36 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Yaşanmamış olmasını istediğim günlerin sayısı neden katlanarak çoğalıyordu hayatımda?

Gizli Anların Yolcusu, Ayşe Kulin (Sayfa 43)Gizli Anların Yolcusu, Ayşe Kulin (Sayfa 43)
serçin cevizlidere 
03 Şub 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Aka aka bitmez sandığım
Upuzun nehirlerdiniz
Tüm ücradenizleri kılcallarıma taşıyan..

Gizli Anların Yolcusu, Ayşe KulinGizli Anların Yolcusu, Ayşe Kulin
3 /