Ayşegül Çiçekoğlu

Ayşegül Çiçekoğlu

Yazar
8.0/10
349 Kişi
·
726
Okunma
·
70
Beğeni
·
4.162
Gösterim
Adı:
Ayşegül Çiçekoğlu
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
İstanbul, Türkiye
45 yaşındayım. İstanbul’da doğdum büyüdüm. Evliyim ve 21 yaşında üniversite öğrencisi bir kızım var. Aynı zamanda profesyonel iş yaşamının içindeyim. Danışmanlık hizmetleri yapan bir şirketim var. En çok hoşlandığım şey kitap okumak, beş dakikalık molalarda bile kitap okuyan biriyim. Seyahat etmeyi seviyorum, yeni yerler yeni insanlar tanımak her zaman hoşuma gitmiştir. Eskiden daha çok uğraşlarım varken artık vaktimin sınırlı olması nedeniyle şu anda sadece okuyabiliyorum.

Bu kadar okuduktan sonra eşim sürekli yazmam gerektiğini söyleyip duruyordu. Çok istememe rağmen sürekli ertelen bir durumdu benim için. Bazı şeylerin zamanı olduğunu düşünüyorum yazmanın da zamanı şimdiymiş. Anlatacak çok şeyim olduğunu düşündüğüm zamanda yazmaya başladım. Yaklaşık iki yıldır yazıyorum. (2015)
"Bu dünyada her şey gelir geçer. Hep yanında olan ve seni her koşulda seven bir kadının kalbine getirdiği zenginliği ise hiçbir şey veremez."
Ayşegül Çiçekoğlu
Sayfa 129 - Müptela Yayıncılık
"Ey, kendine "adam" diyen!
Hapsolduğum dört yanı keder kaplı ada'm mı olmaktı niyetin ?
Acılarıma acı ekleyip, can çekiştire çekiştire sızdın ömrüme..
Sonra "al sana düşen bu!" deyip gözyaşları serdin önüme.
Her damlada bir yanı döküldü yüreğimin.
Çığlık çığlığa yok oldum senin buzdan duvarlı hücrende.."
"Ben Ege'yim. Seni çok seven, yüzü ve ruhu yaralı adamım. Sana rastlayana kadar bir kalbimin olduğunu bilmeyen bir adam."
"Ukala olduğunu söyleyen oldu mu?"
"Karşımdakini çok iyi taklit ettiğimi söyleyenler olmuştu."
Ayşegül Çiçekoğlu
Sayfa 169 - Müptela Yayıncılık, 1. Baskı, Temmuz 2017
İntikamımı aldıktan ve Fikret Aksoy’u bitirdikten sonra tek yapacağım şey o evde yirmi iki yıl önce babamın yapamadığını yapıp beynime bir kurşun sıkmak ve tüm acılarıma bir son vermek olacaktı.
Ayşegül Çiçekoğlu
Sayfa 27 - Müptela Yayınları
440 syf.
·Beğendi·10/10
#kitapyorumu
#Affet

Ve bitti...

Güzel sevmeyi Emre’yle
Sabrımın sınanmasını huysuz Emir’le
Sevgi dolu bir yürekle aşık olmayı Melek’le
Tertemiz yüreğiyle affetmeyi İlknur’la
öğrendim. .....️

Emir tam da adına uygun emretmeyi seven, sinirli, huysuz ve yakışıklı iş adamı.. Babası Vahit Zorlu’yla büyüyen Emir annesinin kendisini terkederek gittiği 10 yaşından bu yana acımasız bir adam olmuştur. Sevginin ne demek olduğunu bilmediğinden tek amacı babasına başarılı bir iş adama olduğunu ispatlamaktır.

Melek esas kız masumane güzellik, acıların her türlüsüne dayanan güçlü bir kadın. Güzeller güzeli bir yüreğe sahip Melek babası intihar edince annesiyle zor günler geçirir ve kanser hastası annesine bakmak için gece gündüz çalışır. Tek gayesi annesini mutlu etmektir.

Sinir küpü, huysuz Emir’in asistanı Ayşe düğün iznine çıkacağı için yerine Melek geçirilir. Eli ayağı birbirine dolaşan Melek Emir’in acımasızca hakaretlere zor dayanır.

Taki birlikte Japonya ya toplantıya gidene kadar.....

Emir İle Melek Japonya’daki toplantıya neden birlikte gittiler??

Japon işadamı Yakamato onlardan neyi yapmalarını istedi??

Emir ve Melek bu teklife ne diyecek??

Türkiye’ye döndüklerinde hayatlarında neler değişecek??

Melek’in annesinin duaları gerçek olacak mı??

Hele öyle bir mektup var ki duygusuz taş kalpli Emir’i ağlatan bir mektup okurken nefesim kesildi.

Güzel ve akıcı bir şekilde anlatılan şahane bir kurguyla büyüleyen satırlarda dökülmüş masumane bir aşk hikayesi.
Tebrikler Ayşegül Çiçekoğlu — Ayşegül Çiçekoğlu ile birlikte.
360 syf.
·37 günde·Beğendi·7/10
Hayata tutunamayanlar hata yapanlar icin guzel bir kitap okumanizi isterim yararli bir kitap olmus hazirlayanin yazarimizineline koluna dusuncelerine saglik
312 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Ayşegül Çiçekoğlu
#Yankı
#Kitapyorumu
#MüptelaYayınları

Nefesimi tutarak okuduğum bir kitabın sonuna daha geldim. Ayşegül Çiçekoğlu kaleminin resmen müptelası oldum. Uykusuz geçen gecelerimin sebebi Yankı’ydı.

Çocukluk aşkı Duru’yu bir anda beklemediği bir şekilde gören Yankı’nın hayalleri yıkılmıştı.

Gelecekten beklentisi kalmayan Yankı gitmeyi seçti.

Ardında bıraktıklarını düşünmeden bir sabah sessizce çıkıp gitti. 25 yaşında doğup büyüdüğü yeri terkettiğinde çok acılar çekti. Aşk ve alışkanlık arasındaki çizgiyi farketti.

Günün birinde geri dönmeyi istedi. Peki ya dönmek gitmek kadar kolay mıydı?
Yankı’nın ardında bıraktıklarıyla yüzleşmeye cesareti var mıydı?
Yankı yaptığı hataları telafi etmek için uğraşacak mıydı?
Geçmişiyle hesaplaşmak Yankı’yı etkileyecek miydi?

Sorular sorular....
Cevapları okuyunca çözülecek sorular...
Satırlarda bu kadarı da olmaz dedirtenler ..

Tebrikler Ayşegül Çiçekoğlu
584 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Yine her kitabını okuduğum büyük bir keyif ve muhteşem okuma huzuru ile çok sevdiğim yazarcım Aysegül Çiçekoglu 'nun harika bir kitabını daha okuyup bitirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Her karakterine büründürdüğü özelliklerin hakkını vererek okuyucusuna yansıtan nadir yazarlardan bence. Zoraki bir evlilik konusu ile başlangıç yapılan kitap ilk başta klişe gibi gelebilir. Ancak olay akışı ve kurgusu öyle ilginç ve merak uyandıracak şekilde ilerliyor ki, okudukça kitabı elimden bırakmak istemedim doğrusu. Tabi ki benim favori konularım ailenin önemi, dürüstlük, sevgi ve güven olduğu için, bu kitabı da fazlasıyla bana hitap ettiğini düşünerek ve hissederek büyük bir beğeni ile okudum.
584 syf.
·2 günde·9/10
Kurgusuna hayran olduğum, kalbimi sızlatan bir Ayşegül Çiçekoğlu kitabı. Elimden bırakamadım. Bitmesi hiç istemedim.
Balım'ın annesine verdiği sözü yerine getirme çabası, babasının yaptıkları ve konakta yaşadığı onca olaya rağmen umudunu kaybetmemesi dimdik ayakta durması, Ömer'in yalnızlığı, Cavidan'ın yaşadıkları hüzünlendirdi beni. Hasan'ın yaşananları görmemesi ve başta Osman olmak üzere hepsine sinir olmamak elde değil. En çok Faruk'u sevdi. Durumuna rağmen içlerinde en akılları bence oydu. Bu arada Umut'u çok merak ediyorum. Umarım onun hikayesini de okuruz.
Kitapta çoğu kadın ezilen olmasına rağmen Balım'ın güçlü olması, azimli kadınların neler yapabileceğini görüyoruz.
Ailenin ve sevginin önemini bir kez daha vurguluyor yazar bu kitabıyla. Ayrıca insan gerçekten inanabileceği, güven duyabileceği, başını omzuna koyabileceği, sırtını dayayabileceğini birilerini arıyor. Birde sevginin ve azmin yapamayacağı, çözemyeceği birşey yok.
Ayşegül Çiçekoğlu yine bütün duyguları yaşattı bana. Gözlerimin dolu dolu olduğu, çoğunlukla sinirlendiğim, gülümsediğim, acıyı hissettiğim bir kitap oldu.
Mutlaka okumalısınız.
464 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Yazar en sevdiklerimden olunca tabi ki okumaya doymuyor, elimden bırakamadan okuyup bitirmiş oluyorum kitabı. Sevgili @aysegulcicekoglu kitapları her defasında bir önceki kitabından daha keyifle okunası kitaplar yazıyor ve okumaktan büyük keyif alıyorum. 17 yaşındaki Hazan hem annesinin hem de babasının kaybı nedeniyle mirasını kullanabilmesi için üç yıl Londra 'da bir aile dostlarının yanında yaşamak zorunda kalır. Hikâyemiz böyle başlıyor ve Adana ve Londra arasında geçen hüzün, aksiyon tavanda seyreden ve imkansız ama mutlu bir final ile biten öyküsü taktire şayandı. https://www.instagram.com/...m_bir_de_kitaplarim/
440 syf.
·4 günde·Beğendi
Kitap gerçekten çok güzeldi. Bazı yerlerinde hüzün, bazı yerlerinde öfke, bazı yerlerinde sevinçle okudum kitabı. Emir bazen çok canımı sıkıyordu hatta ben bu kızın yerinde olsam hayatta bu adama tahammül edemezdim dediğim oldu. Fakat her zaman beraber olmalarını ve hiç ayrılmamalarını istedim. Çok güzel bir sonla kitaba nokta koydu. Okuduğum için çok mutluyum.
536 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Ege ailesini ve hayatını yok eden , dipsiz bir kuyuya saplanmasına sebep olduğunu bildiği, babasının eski ortağından İNTİKAM almak için tam 22 yıl beklemiştir. Her şey tıkır tıkır işlerken, tam da bu anda AşK kapısını çalmışken kim galip gelecektir
480 syf.
·9 günde·Puan vermedi
Hediye bir kitaptı. Karadenizli bir erkek( savaş) şehirli bir kadın ( tutku) arasındaki yaşananlar anlatılmış. Espiri diye küfür, modernlik diye de ahlaki yozlaşmayı normal gibi göstermeye çalışmış yazar. Beğenmedim hiç bir özelliği yok:((((
464 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
En sevdiğim yazarlardan sevgili @aysegulcicekoglu 'nun harika bir serisi olan "Sen Benim" adlı kitaplarından birini daha okumanın mutlu keyfini yaşadım. Üstelik daha bizzat kendisinden imzalı bir kitap olunca daha ayrı bir özeldi benim için. Sevimli ve bir o kadar asi Zeynomuz var, bir de abilerinin çocukluk arkadaşı Selçuk var. Ve her daim olduğu gibi muhteşem sıcacık aile bağları, aşk, güven, fedakarlık, sabır, komedi, hüzün, komşuluk gibi bir çok güzel ilgi duyduğum konular var ki sevgili @aysegulcicekoglu' nun kaleminden anlatılınca okuması bambaşka oldu. Bi de bu romanda hiç kötü karakter yoktu o dikkatimi çekti, strese girmeden okuduğum bu nadir kitabı mutlaka tavsiye ederim. Ayrıca seri olması sırayla okumayı gerektirmediğini belirterek yorumuma son veriyorum

Yazarın biyografisi

Adı:
Ayşegül Çiçekoğlu
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
İstanbul, Türkiye
45 yaşındayım. İstanbul’da doğdum büyüdüm. Evliyim ve 21 yaşında üniversite öğrencisi bir kızım var. Aynı zamanda profesyonel iş yaşamının içindeyim. Danışmanlık hizmetleri yapan bir şirketim var. En çok hoşlandığım şey kitap okumak, beş dakikalık molalarda bile kitap okuyan biriyim. Seyahat etmeyi seviyorum, yeni yerler yeni insanlar tanımak her zaman hoşuma gitmiştir. Eskiden daha çok uğraşlarım varken artık vaktimin sınırlı olması nedeniyle şu anda sadece okuyabiliyorum.

Bu kadar okuduktan sonra eşim sürekli yazmam gerektiğini söyleyip duruyordu. Çok istememe rağmen sürekli ertelen bir durumdu benim için. Bazı şeylerin zamanı olduğunu düşünüyorum yazmanın da zamanı şimdiymiş. Anlatacak çok şeyim olduğunu düşündüğüm zamanda yazmaya başladım. Yaklaşık iki yıldır yazıyorum. (2015)

Yazar istatistikleri

  • 70 okur beğendi.
  • 726 okur okudu.
  • 9 okur okuyor.
  • 439 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları