Giriş Yap
"İki kızımıda aldılar. Beni suya attıklarında onların yardım çağıran seslerini duyuyordum. Neden boğulmadım? Neden canımı almadın Tanrım? Ben kızlarımı Türkler için mi yetiştirdim?"
Reklam
Bu iki ay içinde Türkler ve Kürtler yedi yaşından on altı yaşına .kadar olan bütün çocukları kaçırdılar.
Üşenmeyin OKUYUN !
"Biliyor musunuz, acaba içlerinde Merzifon 'dan gelen var mı?" "Evet, birkaç kişi var. Sen nerden geliyorsun?" "Samsundan," deyince, Simonyan'ları tanıyıp tanımadığımı sordu. Kız kardeşimin ailesinin adıydı. Kısa bir süre önce çocuklarıyla birlikte Kürt bir müdür tarafından esir alındığını duymuştum. "Simonyan'ları tanıyor musunuz?" diye sordum. "Onlan alan Kürt müdür benim." "Ben de Marine'nin kız kardeşiyim." "Hayret edici bir karşılaşma!" diye bağırdı. "inanılmaz, böyle bir rastlantı bizi bir araya getirdi. Uzun zamandır seni arıyordum, artık ümitlerimin sona geldiği bir anda seni buldum." "Marine 'nin Kürtlerin elinde olduğunu duyduğum zaman çok endişelenmiştim. Gerçekten güvende olduğu doğru mu?" diye ısrar ettim. "Vallahi! Kendisi de güvende iffeti de. Simonyan'ların dışında otuz aileyi daha kurtardım. Kardeşini ve görümcesini gördüğüm zaman bu asil kadıniann hali beni çok duygulandırmıştı. Onların hüzünlü bir sona mahkum olduklarını biliyordum. Yardım etmek istedim ama onlar bana inan madılar. Çekindiler, davetimi "sizinle gelmektense ölmeyi tercih ederiz" diye reddettiler. Ben de silahlı adamlarımı göndererek kadınları kaçırdım. Şimdi bana teşekkür ediyorlar ve onlann kurtancısı olduğumu söylüyorlar. Şu anda müstakil bir evde yaşıyorlar ve kardeşim onlarla ilgileni- yor. Onlara peynir ve bal gönderiyorum. Tabii onlardan pa ra almıyorum. İnsan misafirlerinden para alır mı? Görüyor sun onlara kız kardeşim gibi davranıyorum." Sonra gururla "Biz Kürdüz, Türk değiliz," dedi.
1 yorumun tümünü gör
Daha dün annesinin gözbebeği iken, bugün ona değersiz bir eşya gibi davranılıyor. Tek suçu Ermeni olmak.
Reklam
Yeni gelmiştik ki, yine bir kız kaçınldı. Bu sefer kaçıranlar Türk'tü ve açık açık jandarmanın da rızasıyla yapıyorlardı. Güneş batınca saldırganlar yine geldi. Bu sefer genç kadınlardan götürdüler. Bu ana kadar genç kızlara musallat oluyorlardı. Aniden kendim için korkmaya başla dım. Çirkin görünmek avantajlı olabilirdi.
Reklam
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.48