Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Eskiler dünya malına rağbet etmediler. Ateşmiş gibi ondan kaçtılar. Yeteri kadar sahip olduktan sonra, fazlasının hesabını verememekten korktular. Yeteri kadarına sahip olma konusunda da titiz davrandılar, helal sınırının da hep biraz gerisinde kalmaya gayret ettiler.
İnsan genç iken, yüreği yanardağ gibi olur der eskiler. Dünyaya 'karşı' durmakla meşhur olursun işte o an. Ejderhalar yutarsın. O yanardağın ağzına bir çift göz gelip değene kadar.
Eskiler; "Çocuğum düşersin" demezmiş, "Düşmeyesin çocuğum" dermiş. Sorduklarında da Ağızdan çıkan söz dua hükmüne geçer" dermiş. Büyüklerdeki ince edep ve bizimde örnek almamız gereken edep bu
ESKİLER DER Kİ : "birine en çok iki kes git. Sonra bir kes onun gelmesini bekle. gelmiyorsa bir daha da gitme..."
Ah eskiler! Şimdi bir fotoğraf karesine bakıp bakıp teselli bulduğumuz eski hayatlar. Geri gelmeyeceğini sadece anılarda kaldığını bildiğimiz için derin iç çekişlere sebep olan eskiler! Eskiler!
Muhammed Emin Macit
Muhammed Emin Macit
@Emin_Macit
· 28 Mart 22:18
Çocukluğumuz.
Eskiden “Banyo taburesine oturmadan önce su döken nesiliz biz. Annemizin sinirlenince kafamıza ‘dannk’ diye ses çıkartan taslarla yıkandık, Banyodan sonra havluya sarılıp sobanın yanına geçtik.. Saçlarımızdan düşen suları sobaya düşürür cısss sesini dinlerdik. En güzel mahalle...
10bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.