Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Eşlerin, belirli bir ilişki içinde girmiş olduklarını, birbirlerinin düşünüş ve beklentilerini hesaba katarak davranmaları gerektiğini görebilmek gerekir. "Ben kendi bildiğimi yaparım, o da kendi bildiğini yapsın," anlayışı, iletişimin temel varsayımına aykırı düşer....
Bazı insanlar, özellikle de kadınlar için evlilik, daha büyük bir mutsuzluktan kaçış yoluydu.
Gönüllü olmayan evlilik, sıtmalı su gibi hastalık yayar her yana. O evde ne kadın ne erkek ne de çocuklar mutlu olur.
Evlilik: İki kişinin onu yaratanlardan daha fazla olan birini yaratma istemine evlilik derim ben. Böyle bir istemin sahipleri olarak birbirlerine saygı duymalarına derim ben evlilik diye. Bu olsun evliliğinin anlamı ve hakikati. Oysa çok-fazlaların, bu lüzumsuzların evlilik... Sayfa 64 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, 22. Basım, 2020.
Nietzsche Felsefesi
Günün birinde...
Kendinizin üzerinde seveceksiniz günün birinde! Bu yüzden önce öğrenin sevmeyi! Bu yüzden de içmelisiniz sevginizin acı kupasından. En iyi sevginin bile kupası acı doludur: böylece Üstinsana özlem doğurur, böylece senin, yaratanın dudaklarını kurutur! Yaratana susamışlık,... Sayfa 65 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, 22. Basım, 2020.
Nietzsche Felsefesi
23425
375 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.