Hakan Arık, bir alıntı ekledi.
06 May 15:24 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Faramir
Savaş olmalı; her şeyi yok etmeye çalışan bir yıkıcıya karşı kendi canlarımızı korumalıyız; fakat ben kılıcı keskin diye, oku seri diye, savaşçıyı şanı ve şerefi var diye sevmem. Ben sadece onların savundukları şeyi severim: Nùmenor'lu insanların şehrini.

Yüzüklerin Efendisi - II - İki Kule, J. R. R. TolkienYüzüklerin Efendisi - II - İki Kule, J. R. R. Tolkien
Ferdi Yılmaz, bir alıntı ekledi.
29 Nis 19:25 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Batı'daki Pencere
"Kendi adıma," dedi Faramir, "Ak Ağaç'ın yeniden kralların saraylarında açmasını, Gümüş Taç'ın geri gelmesini ve Minas Tirith'in barış içinde olmasını görmek isterim: Minas Anor'un eskisi gibi, ışık içinde, âli ve zarif, eceler arasında bir ece kadar güzel olmasını: Bir çok kölesi olan bir hanım gibi değil, hayır, hatta gönüllü köleler arasındaki iyi kalpli bir hanım olmasını bile istemem. Savaş olmalı; her şeyi yok etmeye çalışan bir yıkıcıya karşı kendi canlarımızı korumalıyız; fakat ben kılıcı keskin diye, oku seri diye, savaşçıyı şanı ve şerefi var diye sevmem. Ben sadece onların savundukları şeyi severim: Númenor'lu insanların şehrini. Onun da hatırasının kadimliği için, güzelliği için ve mevcut hikmeti için sevilmesini isterim. İnsan, yaşlı ve bilge bir insanın asaletinden ne kadar korkarsa, o kadar korkmalı ondan, daha fazla değil.

Yüzüklerin Efendisi - II - İki Kule, J. R. R. Tolkien (Sayfa 320 - Metis Yayınları)Yüzüklerin Efendisi - II - İki Kule, J. R. R. Tolkien (Sayfa 320 - Metis Yayınları)
ecitah, bir alıntı ekledi.
22 Şub 17:54 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Gerçi kuşkusuz, dünyada bir sürü tehlike var."
"Çok fazla gerçekten de," dedi Faramir, "ve ihanet de pek yabana atılacak şey değildir."

Yüzüklerin Efendisi - II - İki Kule, J. R. R. Tolkien (Sayfa 311 - Metis Yayınları)Yüzüklerin Efendisi - II - İki Kule, J. R. R. Tolkien (Sayfa 311 - Metis Yayınları)
Damla Köseoğlu | Jan Forstner, bir alıntı ekledi.
 13 Şub 18:43 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Faramir sen nasıl bir kralsın!
Savaş olmalı; her şeyi yok etmeye çalışan bir yıkıcıya karşı kendi canlarımızı korumalıyız; fakat ben kılıcı keskin diye, oku seri diye, savaşçıyı şanı ve şerefi var diye sevmem. Ben sadece onların savundukları şeyi severim: Númenor'lu insanların şehrini.

Yüzüklerin Efendisi - II - İki Kule, J. R. R. Tolkien (Sayfa 320 - Metis Yayınları)Yüzüklerin Efendisi - II - İki Kule, J. R. R. Tolkien (Sayfa 320 - Metis Yayınları)
Tolga Demirci, bir alıntı ekledi.
23 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

“Aklı seninkinden fazla olan beyinin önünde konuşmaya kalkma.”
-Faramir

Yüzüklerin Efendisi - II - İki Kule, J. R. R. Tolkien (Sayfa 312)Yüzüklerin Efendisi - II - İki Kule, J. R. R. Tolkien (Sayfa 312)

Faramir:
– Krallar kendilerine yaşayanların evlerinden çok daha mükemmel mezarlar yaptılar ve şecerelerinde tekrarladıkları eski isimleri oğullarının isimlerinden daha çok sevdiler. Çocuksuz hükümdarlar yaşlanıp saraylarında hanedanlarının armalarını düşünerek oturdular; gizli odalarında buruşuk yüzlü adamlar kuvvetli iksirler yaptılar ya da soğuk, yüksek kulelerde yıldızlara sorular soruldu ve Anarion sülalesinin son üyesinin hiç varisi olmadı.

Yüzüklerin Efendisi, J. R. R. TolkienYüzüklerin Efendisi, J. R. R. Tolkien

Faramir:
– Ölüm haberinin birçok kanadı vardır. Gece genellikle yakın akrabalara getirir haberi, derler.

Yüzüklerin Efendisi, J. R. R. TolkienYüzüklerin Efendisi, J. R. R. Tolkien
Mustafa SERT, bir alıntı ekledi.
23 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Lôrien'in hanımı! Galadriel!" diye bağırdı sam (Faramir'e) . "Onu görmelisin, gerçekten de onu görmelisin beyim. ..... Ama onun için bir şarkı yakabilmek isterdim. Öyle Güzel ki beyim! Latif! Bazen çiçek açmış ulu bir ağaç gibi, bazen kır bir fulyacık gibi, minik ve narin sanki. Elmas kadar sert, mehtap kadar yumuşak. Güneşin ışıkları kadar sıcak, yıldızlardaki buz kadar soğuk. Karlı bir dağ kadar mağruru ve ırak, baharda saçlarında papatyalarla gördüğüm genç kızlar kadar neşeli. Ama bütün bunların hiçbir manası yok ve demek istediğimi hiç anlatamıyor."

Yüzüklerin Efendisi - II - İki Kule, J. R. R. Tolkien (Sayfa 330)Yüzüklerin Efendisi - II - İki Kule, J. R. R. Tolkien (Sayfa 330)
Mustafa SERT, bir alıntı ekledi.
22 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Neler mi ümit ediyoruz?" dedi Faramir. "Bir şey ümit etmeyeli çok oluyor. Elendil'in kılıcı eğer gerçekten geri geliyorsa, biraz ümit ateşi tutuşabilir, ama bunun o kötü günü biraz ertelemekten başka bir işe yarayabileceğini zannetmiyorum; tabii eğer gerek insanlardan gerekse de elflerden beklenmedik bir yardım daha gelmezse. Çünkü Düşman fazlalaşıyor ve biz azalıyoruz. Bizler eksilen bir halkız, baharsız bir güz."

Yüzüklerin Efendisi - II - İki Kule, J. R. R. Tolkien (Sayfa 327)Yüzüklerin Efendisi - II - İki Kule, J. R. R. Tolkien (Sayfa 327)