Fatma Feyza AKYOL

Fatma Feyza AKYOL
@ffakyol
Fatma Feyza AKYOL
Bir kitabı okumayı düşünüyor
Bilinçaltının Gücü
Bilinçaltının GücüJoseph Murphy
8/10 · 11,5bin okunma
Reklam
Fatma Feyza AKYOL tekrar paylaştı.
İnsanların büyük çoğunluğu Kamala, düşen bir yaprak gibidir, kapılıp gider rüzgârın önüne, havada süzülür, dönüp durur, sağa sola yalpalar vurarak iner yere. Pek az kişi de vardır, yıldızlara benzer, belli bir yörüngede ilerler durur, hiçbir rüzgâr varamaz yanlarına, kendi yasalarını ve izleyecekleri yolu kendi içlerinde taşırlar.
Sayfa 79 - Can Sanat YayınlarıKitabı okudu
Satış
Dünyanın en büyük perakende zinciri olan ve Martin kurucusu Sam Walton'un ünlü deyişi aslında her şeyi özetliyor: "Sadece bir patron vardır Müşteri. Müşteri parasını başka yere harcayara şirketinizdeki herkesi bir bakıma kovmuş sayılır. Müşteriye en yakın olan ve ona hizmet edenler ise satıcılardır. Bu nedenle satıcılar, müşterilere sadece satış yapan personel olarak görülmemelidir. Satıcılar, müşterilerin düşüncelerini, satın alma veya almama kararlarının nedenlerini, davranışlarını, bütçelerini kullanma şeklini, kimlerin ya da nelerin etkisi altında kaldıklarını, sadece günümüzde değil gelecekteki beklentilerini de en iyi anlayan ve değerlendiren kişilerdir. Satıcılar, işletmelere çok daha fazlasını verebilirler; yeter ki iyi eğitim görmüş ve doğru yönlendirilmiş olsunlar.

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
104 syf.
·
Puan vermedi
·
4 günde okudu
Satış Profesyoneli El Kitabı
Satış Profesyoneli El KitabıHakan Okay
5/10 · 8 okunma
Reklam
Gitmek
Dönmek için dönüşünü bekleyecek biri gerekliydi insana, bir canlı, bir kedi bile olabilirdi, bir kanarya ya da hoş geldin diyecek bir muhabbetkuşu. Onun yoktu.
Sayfa 216Kitabı okudu
Aptal olmak üzücüydü ama aptal görünmek özgürlüktü.
Hangisi daha şanslıydı karar veremedi. Aşkı hiç bulamamış, bulamadığı için ne yitirmiş olduğunu bilmeyen mi? Aşkı bulup doyamadan yitiren mi?
224 syf.
8/10 puan verdi
·
22 günde okudu
"Yavuz Bahadıroğlu'nun 'Biz Osmanlıyız' kitabı, Osmanlı İmparatorluğu'nun tarihi ve kültürel mirasına odaklanan etkileyici bir eserdir. Bahadıroğlu, Osmanlı'nın yükselişinden çöküşüne kadar olan dönemi sürükleyici ve hikayesel bir şekilde anlatarak okuyuculara tarihi derinlik kazandırır. Kitap, tarihi olayları ve karakterleri canlı bir dille sunarak Osmanlı'nın zengin geçmişine ışık tutar. Bahadıroğlu'nun detaylı araştırmaları ve akıcı üslubu, okuyucuları tarihin içine çekerek onlara benzersiz bir deneyim sunar. 'Biz Osmanlıyız', Osmanlı İmparatorluğu'na ilgi duyan herkes için zengin bir kaynak ve keyifli bir okuma deneyimi sunar."
Biz Osmanlıyız
Biz OsmanlıyızYavuz Bahadıroğlu · Nesil Yayınları · 20062,127 okunma
"İş verebilmek için, tabii ki "tesis, fabrika vs." kura-caksınız, yerine göre sanayileşeceksiniz. "Üretim-tüketim dengesi" tesis edecek, ardından gelir dağılımında adalet sağlayacaksınız. Ve hem doğru yaşaması, hem de işini doğru düzgün yapabilmesi açısından, insanı eğiteceksiniz. Bunun için okullar açacaksınız,
Reklam
Ama yaşlı sadrazamını henüz inandıramamıştı. Yüreğine ince bir sızı girdi. Bir an için endişelendi. Ne de olsa yaşlı sadrazamın müthiş bir tecrübe birikimi var dı. On beş yaşından beri devlet hizmetindeydi. Kendisi ise on beş yaşını geçeli ancak birkaç yıl olmuştu. Bu açıdan şartlar aleyhine görünüyordu. Fakat şartlara teslim olmayacaktı. Çandarlı'ya döndü: "Bak a vezirim," diye söze başladı, öfkesini tereddüdü. ne sarıp yutkunarak; "ben ne babama benzerim, ne ba- bamdan öncekilere. Şimdiki zaman başkaca zamandır. Çaresi yok fetih olacak." İhtiyar sadrazam, tezini savunma kararlılığı içinde tek geri adım atmadı: "O zaman bil ki, bunun mes'uliyeti tamamıyla sana ait- tur, çünkü akıbeti hayır görmüyorum. Bizans İmparatoru unvanını alayım derken, korkarım padişahlıktan da olacaksın. Bu ne hirs!" Padişah ilk defa öfkelendi: "Hırs değil iman!" diye bağırdı, "dedik a, ya biz onu, ya o bizi! Hakikatli hükümdar olmanın başkaca çaresi yok- tur." "Elinde olanla yetinsene." "Elimdekiyle yetinirsem elimde olan da gider Çandarlı, ne belledin! Zirvede durulmaz, ya devamlı tırmanırsınız ya da aşağı kayarsanız. Ben gencim, tırmanacağım!"
İbret aynasında zaman
RAHMETLİ CEVDET PAŞA tarihten ne anladığını şöyle ifade eder: "Tarih bilmeyen diplomat, pusuladan anlamayan kaptana benzer. Her iki hâlde de karaya oturmak tehlikesi yüksektir." Her ne kadar günümüzde "geçmişe mazi" deniyorsa da, tarih gerçek bir ibret aynası ve tam bir "tecrübe tahtası"dır. Devlet adamları, yöneticiler ne kadar tarih bilirlerse, tarih kendi olumsuzluklarını o kadar az tekrarlar. Tarihin güncel yansımalarının karmaşık labirentlerine girmeden, -herkesin ve her kesimin kendini görmesi temennisiyle herkese, özellikle de insan hakları, düşünce özgürlüğü ve hukukun üstünlüğü gibi kavramları sadece kendileri, grupları-grupçukları için isteyen kesimlere tarih aynasını tutmak istiyorum. 000
Sayfa 120Kitabı okudu
Kissadan hisse... Yenileceğinize değil, yeneceğinize inanın. Geçmişte kalan mağlubiyetleri, üzüntüleri, mutsuzlukları düşünmek yerine, gelecekte oluşacak muhtemel bep rıları, güzellikleri ve mutlulukları düşünün. O zaman kendinizi daha mutlu hisseder ve başarılı olursunuz.
Sayfa 132Kitabı okudu
Osmanlı Yaşam kuralları
Osmanlı bir "töre devleti" kurmuştur. Başta padişah- lar olmak üzere, kanun-u kadim, özetle "töre", herkesi bağlar. Hiç kimsenin kudret ve kuvveti "mutlak" değildir. Özellikle padişahlar denetim altındadırlar ve kanunlarla törelere uymak zorundadırlar. • Padişahlar savaş ve barış ilanı hakkından bile mah- rumdurlar.
Sayfa 152Kitabı okudu
401 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.