Gamze Metin'in Kapak Resmi
Gamze Metin, bir alıntı ekledi.
06 Eyl 20:54 · Kitabı okuyor · Beğendi

Yaşanılanlar, görülenler ve öğrenilenler ne kadar acı olursa olsun, macera insanoğlu için büyük bir nimetti. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu Dünya'nın şahidi olmaktı.

Puslu Kıtalar Atlası, İhsan Oktay Anar (Sayfa 91 - iletişim yayınları)Puslu Kıtalar Atlası, İhsan Oktay Anar (Sayfa 91 - iletişim yayınları)
Gamze Metin, bir alıntı ekledi.
06 Eyl 20:52 · Kitabı okuyor · Beğendi

Bu dünyada insanların korktuğu tek şey öğrenmekti. Acıyı, susuzluğu, açlığı ve üzüntüyü öğrenmek onların uykularını kaçırıyor, bu yüzden daha rahat döşeklere, daha leziz yemeklere ve daha neşeli dostlara sığınıyorlardı.

Puslu Kıtalar Atlası, İhsan Oktay Anar (Sayfa 90 - iiletişim yayınları)Puslu Kıtalar Atlası, İhsan Oktay Anar (Sayfa 90 - iiletişim yayınları)
Gamze Metin, bir alıntı ekledi.
27 Haz 20:18 · Kitabı okuyor · Beğendi

Aşırı uçlar, ardında yaşamın sona erdiği sınırlar demektir ve sanatta da politikada da, aşırılığa duyulan tutku, ölüme duyulan örtük bir özlemdir aslında.

Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği, Milan Kundera (Sayfa 106 - can yayınları)Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği, Milan Kundera (Sayfa 106 - can yayınları)
Gamze Metin, bir alıntı ekledi.
27 Haz 20:11 · Kitabı okuyor · Beğendi

Peki ama nedir ihanet? İhanet, setleri yıkmak demektir. İhanet, setleri yıkmak ve bilinmeyene doğru başını alıp gitmek demektir.

Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği, Milan Kundera (Sayfa 102 - can yayınevi)Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği, Milan Kundera (Sayfa 102 - can yayınevi)
Gamze Metin, bir alıntı ekledi.
 24 Haz 23:53 · Kitabı okuyor · Beğendi

Ama güçlüler güçsüzleri incitemeyecek kadar güçsüz olunca, güçsüzler çekip gidecek kadar güçlü olmak zorundaydılar.

Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği, Milan Kundera (Sayfa 86 - can yayınları)Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği, Milan Kundera (Sayfa 86 - can yayınları)
Gamze Metin, bir alıntı ekledi.
24 Haz 23:33 · Kitabı okuyor · Beğendi

Gözü "daha yükseklerde bir yerde" olan herkes günün birinde gözünün kararabileceğini hesaba katmalıdır. Nedir göz kararması? Düşme korkusu mu? Peki ama gözetleme kulesinin sapasağlam trabzanları da olsa bu korkuya kapılırız; neden? Yok, göz kararması düşme korkusundan farklı bir şey. Bizi çağıran, bizi kışkırtan, altımızdaki boşluğun sesidir göz kararması; düşme arzusudur, bu arzunun karşısında dehşete kapılır, kendimizi korumaya çalışırız.

Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği, Milan Kundera (Sayfa 70 - can yayınları)Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği, Milan Kundera (Sayfa 70 - can yayınları)
Gamze Metin, bir alıntı ekledi.
24 Haz 23:20 · Kitabı okuyor · Beğendi

Rastlantıların, sadece rastlantıların söyleyecek bir sözü vardır bize. Gereklilikten doğan, olmasını beklediğimiz, günbegün yinelenen her şey dilsizdir. Sadece rastlantılar bir şey söyler bize.

Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği, Milan Kundera (Sayfa 59 - can yayınları)Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği, Milan Kundera (Sayfa 59 - can yayınları)
Gamze Metin, bir alıntı ekledi.
08 Haz 23:21 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"Biraz şikayet edecek olursam," diyordu yüreği, " bu yalnızca benim bir insan yüreği olmamdandır ve insanların yürekleri böyle olur. Ulaşmaya layık olmadıklarını ya da ulaşamayacaklarını sandıkları için en büyük düşlerini gerçekleştirmekten korkarlar.

Simyacı, Paulo Coelho (Sayfa 153 - can yayinlari)Simyacı, Paulo Coelho (Sayfa 153 - can yayinlari)
Gamze Metin, bir alıntı ekledi.
08 Haz 23:15 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kendi yüreğini dinle. Yüreğin her şeyi bilir, çünkü Evrenin Ruhu'ndan gelmektedir ve bir gün oraya geri dönecektir.

Simyacı, Paulo Coelho (Sayfa 150 - can yayınevi)Simyacı, Paulo Coelho (Sayfa 150 - can yayınevi)
Gamze Metin, bir alıntı ekledi.
08 Haz 23:11 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Geleceği nasıl seziyorum? Şimdinin işaretleri sayesinde. Gizin kökü şimdidedir; şimdiye dikkat edecek olursan, onu iyileştirebilirsin. Ve şimdiyi iyileştirebilirsen, daha sonra gelecek olan da iyi olacaktır.

Simyacı, Paulo Coelho (Sayfa 125 - can yayınları)Simyacı, Paulo Coelho (Sayfa 125 - can yayınları)
Gamze Metin, bir alıntı ekledi.
08 Haz 23:05 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

...çünkü hayat, yaşamakta olduğumuz andan ibarettir ve sadece budur.

Simyacı, Paulo Coelho (Sayfa 107 - can yayınları)Simyacı, Paulo Coelho (Sayfa 107 - can yayınları)