Giriş Yap
İşte bunun gibi bir kimse, dünya meşgalesini kalbinden atar, İslâm yolunu tutarsa, tuttuğu yolun sahibi tarafından sevilir. Buna ermek için ayrıca bilgi yolunda emek harcaması ve gelecek ufak yollu ezaya sabırla karşı koyması gerekir. Böyle olursan Allah'ın lütfu yetişir ve seni her ezadan kurtarır. Onun marifeti gelir sana has olan bir hil'at giydirir. Elinden bir şey çıkarsa üzülme, şah kendi mülkünde tasarruf ediyor. Kul ve elindeki cümle emlak, efendinindir. O, bugün senden bir şey alır, yarın verir.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
İnsanlar ama'dan önce söylenenleri dikkate almazlar, çünkü kendilerini asıl etkileyecek olanın sözcüğün ardından gelecek şey olduğunu bilirler. "Ama" daha önce söylenenleri iptal eder.
Boyner Yayınları
Kaybedecek hiçbir şeyin yok. Pek çok insan sırf bu yüzden aşktan kaçar, çünkü tehlikede olan çok şey vardır, bir sürü gelecek, bir sürü geçmiş. Senin durumunda ise yalnızca şimdi var.
Sayfa 169 - Can Yayınları
Çünkü bizler elbette Tanrı’nın ne karar vereceğini bilemeyiz,seçimi onun kanaatine bırakırız,çıkarlarımıza ters düşse dahi boyun eğip kararı kabul eder,tam tersi son derece işimize gelecek bir karar çıktığında da minnettarlığımızı ifade ederiz. Tanrı’nın olumluyla olumsuzu, iyiyle kötüyü umursamıyor olma ihtimalini bir türlü sığdıramayız şu küçük kafalarımıza, çünkü, neticede, Tanrı’nın bir işlevi olması gerektiğini düşünürüz.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
“Hiç beklenmedik anda gelecek güzel bir şeyin hayatımı değiştirip devranı döndürmesini bekliyorum. Çünkü çabanın her türlüsünü sarfettim benlik bir konu yok belli ki.“🦋
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.17