Barış Özaltın

Barış Özaltın
@gocabodrumlu
Noluddoru le borda? Ne okeddorsunuz?
BodRuM
16 okur puanı
Aralık 2022 tarihinde katıldı
352 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
9 günde okudu
Kütüphanelerin Bilinmeyen Dünyası
Kütüphanelerin Bilinmeyen DünyasıSusan Orlean
7.8/10 · 29 okunma
Reklam
Yitirilenler: Don Kişoť'un Fransız baskı resimcisi Gustave Dore'nin resimlerini çizdiği 1860 cildi. Kitab-ı Mukaddes, Hıristiyanlık ve kilise tarihine dair bütün kitaplar. H harfinden K harfine kadar tüm biyografiler. Tüm Amerikan ve İngiliz oyunları. Bütün tiyatro tarihi kitapları. Tüm Shakespeare'ler. Bilgisayarlar,

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Her gün seçim yapıyoruz. Bazıları iyi, bazıları kötü. Ve eğer güçlüysek sonuçlarına katlanıyoruz. Dürüst olmam gerekirse, insanlar mutluluktan bahsettikleri zaman ne demek istiyorlar bilmiyorum. Neşe ve kahkaha dolu anlar, arkadaşlığın tesellisi var, peki ama sürekli bir mutluluk? Eğer böyle bir şey varsa ben henüz keşfetmedim.
600 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Başucu kitabı niyetine
Son 20 yılın kısa özeti. Yaşadıklarımız, unutturulanlar, unutturulmaya çalışılanlar, ustaca yönetilen yandaş medya v.s uzadıkça uzar. Herkesin okuması gerekli, özellikle vurdumduymaz genç nesile diyeceğim ama onun da mimarı bu kitabın içerisinde yazıyor. Her neyse Yılmaz Özdil'i sevseniz de sevmeseniz de bu kitabı mutlaka okuyunuz.
Gaslight
Gaslight
Yılmaz Özdil
Yılmaz Özdil
Gaslight
GaslightYılmaz Özdil · Sia Kitap · 2023108 okunma
Reklam
Neyse, hayatımda pek kazanmadım ki, kazanmasını öğreneyim. Ama kaybetmesini, hem de şahane kaybetmesini öyle öğrendim ki, en zengin kazanışlara taş çıkartan bir ferahlık ve gönül açıklığıyla, gülerek kaybederim.
Sayfa 179 - Cevat Şakir Kabaağaçlı
170 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Bodrum'un en güzel zamanlarında yaşamış ve sürekli macera dolu bir yaşantı içinde bulunmuşsunuz. Siz ve sizin gibi insanların yaşantısına özenen vizyonsuz kişiler yüzünden bugün Bodrum içler acısı halde. Keşke zamanda geriye gidebilsek de insanımıza biraz ahlak ve vizyon kazandırabilsek. Mekanınız cennet olsun Nedim Bey, iyi ki bu kitabı yazmışsınız. Anılarda yaşayacaksınız.
Bodrum Bodrum
Bodrum BodrumNedim Göknil · Everest Yayınları · 20103 okunma
296 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Herkes için geç okunmuş bir kitap.
İçerik olarak yazılanlar keşke zamanında dikkate alınsaydı belkide bambaşka bir ülkede yaşuyor olabilirdik. Ama 600yıllık düzenin bozulmasını istemeyen gericiler ve toprak ağaları sağolsun yıkıma önce köy enstitülerinden başladılar ve aydınlanma ışığı köylerde parlayamadan söndü. Sonuç olarak yobazlık kazandı. İlave olarak kitapta yaşanmışlıkları okurken günümüzde de hâlâ hiçbir şeyin değişmediğini göreceksiniz.
Geç Kalmış Kitap
Geç Kalmış KitapMediha Berkes Esenel · Pinhan Yayıncılık · 20234 okunma
77 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.