Şahin'in Biriciği, bir alıntı ekledi.
1 saat önce · Kitabı okuyor

Kadını, şarabı, şiiri, müziği sevmeyen, ömrü boyunca ahmak kalır.
Goethe

Kadın, Yılmaz Özdil (Sayfa 122)Kadın, Yılmaz Özdil (Sayfa 122)
Ahmet Yıldırım, bir alıntı ekledi.
7 saat önce

Yaşamaya zaman ayırın, zira zaman bunun için yaratılmıştır…Düşünmeye zaman ayırın, başarının bedeli budur…Sevmeye zaman ayırın, güçlü olmanın kaynağı budur…Etrafınıza bakmaya zaman ayırın, günler bencilliğinize yetmeyecek kadar kısadır…Terbiyeli olmaya zaman ayırın,İnsan olabilmenin sembolü budur …

Aforizmalar, Johann Wolfgang Von GoetheAforizmalar, Johann Wolfgang Von Goethe
Ahmet Ertaş, bir alıntı ekledi.
8 saat önce · Kitabı okumayı düşünüyor

Gece
... Ey dolunay, görseydin son bir kez çektiğim azabı, gece yarılarına kadar bu masanın başında oturduğumu; kitapların ve kağıtların üstünden sonra, hüzünlü dost sen görünürdün bana! Ah, gezebilsem dağların doruğunda senin sevgili ışığında, mağaralarda ruhlarla süzülüp çayırlarda alacakaranlığınla örülüp ve sıyrılıp tüm bilgi dumanından, şebnemlerinde yıkanarak kavuşsam sağlığıma!

Faust, Johann Wolfgang Von Goethe (Sayfa 35 - Doğubatı yayınları / Faust'un repliği)Faust, Johann Wolfgang Von Goethe (Sayfa 35 - Doğubatı yayınları / Faust'un repliği)
Yunus Emre Güner, bir alıntı ekledi.
8 saat önce · Kitabı okuyor

Şimdi o kadını da en kısa bir zamanda görmeye çalışacağım; yahut da ,eğer iyice düşünecek olursam , bundan sakınmalıyım. Onu sevdalısının gözleriyle görürsem , herhalde daha iyi olur.Sonra belki de benim gözümde ,şimdi karşımda durduğu gibi görünmez.O güzel hayali niçin bozayım?

Genç Werther'in Acıları, Johann Wolfgang Von Goethe (Sayfa 22 - Remzi kitapevi)Genç Werther'in Acıları, Johann Wolfgang Von Goethe (Sayfa 22 - Remzi kitapevi)
İsa ©, bir alıntı ekledi.
9 saat önce · Kitabı okumayı düşünüyor

Sağduyu insanlığın dehasıdır.
Le sens commun est le génie de l'humanité.

Aforizmalar, Johann Wolfgang Von Goethe (Sayfa 106)Aforizmalar, Johann Wolfgang Von Goethe (Sayfa 106)

Başlangıçta Söz vardı. Söz Tanrı’yla birlikteydi ve Söz Tanrı’ydı.
[İncil]

Ve yazıyorum huzurla: Başlangıçta yalnızca eylem vardı!
[Goethe]

Hayat dardır, doğru,
Ama umut da geniş…

Johann Wolfgang von Goethe

Ayşe Y., bir alıntı ekledi.
 10 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Biz şimdi bir aksülamel devrinde yaşıyoruz. Kendimizi sevmiyoruz. Kafamız bir yığın mukayeselerle dolu;, Dede' yi Wagner olmadığı için, Yunus' u Verlaine, Baki' yi, Goethe ve Gide yapamadığımız için beğenmiyoruz. Uçsuz bucaksız Asya' nın o kadar zenginliği içinde, dünyanın en giyinmiş milleti olduğumuz halde çırçıplak yaşıyoruz."

Huzur, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 252 - Dergâh Yayınları, 9. Baskı, Nisan 1999.)Huzur, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 252 - Dergâh Yayınları, 9. Baskı, Nisan 1999.)