Müberra Taşdelen, bir alıntı ekledi.
5 saat önce · Kitabı okuyor

O kadar çok kendimle uğraşıyorum, yüreğimde öyle fırtınalar esiyor ki diğer insanları kendi hallerine bırakmayı tercih ediyorum; keşke beni de kendi halime bırakabilseler...

Genç Werther'in Acıları, Johann Wolfgang Von Goethe (Sayfa 101)Genç Werther'in Acıları, Johann Wolfgang Von Goethe (Sayfa 101)

Goethe
İnsanlığın üç bin yıllık tarihinin düşünce muhasebesini yapamayan insan, karanlıkta yolunu bulamaz, günü gününe yaşar ancak.

Büşra., Genç Werther'in Acıları'ı inceledi.
 9 saat önce · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Önündeki kayayı zirveye taşıdığında diğer tarafa yuvarlanacağını bildiğinden, zirveye bir adım kala itmeyi bırakıp o kayanın altında kalmayı tercih eden adam.

Müberra Taşdelen, bir alıntı ekledi.
 11 saat önce · Kitabı okuyor

İnsanın mutluluğunu oluşturan şey, aynı zamanda kederinin de bir kaynağı mı olmalıydı ?

Genç Werther'in Acıları, Johann Wolfgang Von Goethe (Sayfa 83)Genç Werther'in Acıları, Johann Wolfgang Von Goethe (Sayfa 83)
Grotesk, bir alıntı ekledi.
13 saat önce · İnceledi

"Bir yaratıkta bir üstünlük mü görüyorsun, nerede bir yetersizliği olduğunu araştır, işte o zaman tüm yaratıkların anahtarını ele geçirirsin" (Goethe-Hayvanların Metamorfuzu'ndan aktaran Alfred Adler)

İnsanı Tanıma Sanatı, Alfred Adler (Sayfa 14 - Say Yayınları)İnsanı Tanıma Sanatı, Alfred Adler (Sayfa 14 - Say Yayınları)

Hoş hayallerle başımızı döndürürken,bizi dünyanın en mutlu insanı kılan Tanrı bize nasıl davranıyorsa,biz de çocuklara öyle davranmalıyız.

Genç Werther'in Acıları, Johann Wolfgang Von GoetheGenç Werther'in Acıları, Johann Wolfgang Von Goethe