Gülşah Özkaya'nın Kapak Resmi
Gülşah Özkaya, Aşk İmkansızı Sever'i inceledi.
12 Oca 18:51 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Kalın sayfa kullanılmış, o nedenle kalın görünen ince kitaplardan. 153 sayfa ama 250 gibi görünüyor dışarıdan. :) Çok fazla yazım yanlışı, anlatım bozukluğu, ek eksiklikleri vardı. Yani bir süre sonra öyle gözümle taraya taraya okumak zorunda kaldım yoksa cümleyi anlamaya çalışırken yoruluyordum. Roman değil de uzun öykü gibiydi. Hikaye güzeldi, anlatım da güzel ve farklıydı, özgündü. Okunabilir, idare eder.

Gülşah Özkaya, 2018 okuma hedefini güncelledi.
11 Oca 04:08
2018 Okuma Hedefi: 15 Kitap
2018'de 15 kitap okumayı hedefliyor.
Şu ana kadar 2 kitap okudu.
27 günde 1 kitap okumalı
En çok okuyanlar'da 1516. sırada. 
Gülşah Özkaya tekrar paylaştı. 27 Ara 2017

Yıllarca yabancı dizilerde, üzgün kadınları dondurma kovalarını kaşıklarken izledim.
Gecenin bu saatinde yaptığım ekmek arası ??
Hayat televizyondaki gibi değil !!!

//ot dergisi//

Gülşah Özkaya tekrar paylaştı. 24 Ara 2017

"Boğuluyorum. Anılarımın ağırlığıyla boğuluyorum sanki. Elimden tek gelen şey, yazmak. Sanki yazınca, kâmer kalbimin ağırlığının yarısını benden alıp kendine katıyor. Halbuki Ay, yazsam da yazmasam da bunu alıyor. Çünkü kâmerin doluluğa ihtiyacı var. İnsanların içindeki ateşi alıp gecelerin dünyasını aydınlatmalı. Ancak Ay, istese de içinizdeki ateşin tamamını alamaz. Çünkü gecelerin karanlığa ihtiyacı vardır. Geceler ayıplar ve günahları örtmek içindir. (Belki de her gecesever biraz günaha olan sevdasından uyumaz, ne dersin?) Günahları örtmek için kendine fazla ateş almaması, ayıpları örtecek kadar karanlığa da sahip olması lazım. Budur geceleri hüzünlü ama çekilir yapan. Kâmer, senin hüznünün birazını alır. Çekilir tarafını da sana bırakır. Senden aldığı hüzünlerin birazı, sana milyonlarca kilometre uzaktan gülümser. O gece, sana ağır gelen anılarının sana bu kadar uzaktan bakabileceğini hisseder ve rahatlarsın. Bundan dolayıdır; O çok zor geçen anlar bir gecede hafifler ama ölmez, hislerinin yarısı sende kalır. Bu işleri Ay'ın yaptığını biliyor muydun? Eğer senin de bugün içine geçmişten düşen bir kor varsa dağların siyah pelerinini giymesini bekle. Ay sana göründüğü an, bugünkü acıların hafifleyecek."

G. Özkaya, "Kafamın İçindeki Monologlar"

Gülşah Özkaya tekrar paylaştı. 11 Ara 2017
Kitaplara Fısıldayan Kız, bir alıntı ekledi.
11 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Sevdiğin yer senin için dünyadır.

Mutlu Prens, Oscar Wilde (Sayfa 62 - Bilge Kültür Sanat)Mutlu Prens, Oscar Wilde (Sayfa 62 - Bilge Kültür Sanat)
Gülşah Özkaya tekrar paylaştı. 25 Kas 2017
Pınar Yiğitcan, S*ktir Et'i inceledi.
 25 Kas 2017 · Kitabı yarım bıraktı · 1/10 puan

Çok vasat.. okumaya zorladım kendimi ama olmuyor..İşi gücü olmayanlar için yazılmış bir kitap..Yazar herşeye s*ktir et diyor, bende öyle yapıp kitabı bıraktım.