Merhaba,önce gülümsemek lazım,hadiii.:-)
Bizi kandırıyorlar,insanlar kötü,insanlar bencil diye.Böylece buna inanan insanlar,kendilerini korumak için bencil ve acımasız oluyorlar.Ama güzellikle yaşayan,gülümsemesi hep cebinde olan insanlar,bu oyuna alet olmuyor.Ben şahsen bir şey de kaybettiklerini düşünmüyorum bu güzel insanların.Zira kalpleri temiz kalıyor,gönülleri huzurlu oluyor.Ben bir insana güvenip,onu sevmişsem;hiçbir şekilde kaybetmem mesela.Çünkü karşılığında kötülük dahi görsem,derim ki bir derdi vardır muhakkak,yoksa böyle yapmazdı.Canı sağ olsun der devam ederim yoluma.Bir başkasına da öyle,bir diğerine de.Bu bir inanış,bir yaşama şekli.Ya hu ilk önce kendi gönlünü kazanan insan,şu hayatta ne kaybeder ki? Darbeler canını acıtmaz ki? Çünkü beklentisi yok,amacı var;güzellikler katmak.Belki bir gün bütün dünya buna inanır,bencilliğin ve acımasız olmanın hiçbir şey kazandırmadığını anlar.Zira doğarken hepimiz birer melektik,neden bunu korumayalım ki? Ben kırılmam,küsmem de insanlara.Yol uzun,yol çiçekli.

Bu Çok Doğru :)
Fotoğraf çekilirken, nedense kendimizi gülümsemek zorunda hissediyoruz.
Yani aslında ona bile mutluluk oyunu oynuyoruz.
Oğuz Atay

Ebrar Görgülü, bir alıntı ekledi.
23 May 19:38 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Yorgunum, şu odanın kapısından dışarı adım attığım an gülümsemek zorunda olmaktan sıkılmış..

Küfrüm Aşar Edebimi, Nursen Yıldırım (Sayfa 28)Küfrüm Aşar Edebimi, Nursen Yıldırım (Sayfa 28)

Yaşıyoruz ışte; bahariyla ,kişiyla sıcağına ,soğuna katlaniyoruz, dem tuttsa da gönlümüz, yaşamak ve gulumsemek yaşamanın verdiği en güzel ilacı...

Şu ölümlü dünyada insanın yalnızca iki buçuk dakikası vardır:
Biri gülümsemek için, biri acı çekmek için ve yalnızca yarım dakika sevmek için. Çünkü sevmeye ayrılan bu son dakikanın ortasında ölür insan.

Jean Paul Sartre

Hadi gülümseyelim
Gülümsemek için 17 kas kullanılırken, kaş çatmak için 43 kas harekete geçer.

GÜLÜMSEMEK ; ADALETİ BOZUK DÜZENE BİR KÜFÜRDÜR . GÜLÜMSEYIN . .