Giriş Yap
“ - İnsanlar neden ölür? + Değişir; kalp krizi, kanser, kaza, yaşlılık. – Yani, ölüm ne demek? + Kalbin kan pompalaması durur, beyne kan gitmez, hareket durur, her şey durur. Her şey biter. – Geriye ne kalır? + Bir insan ne yaşamışsa, bu onun anıları ve bıraktıklarıdır. Anılar önemlidir. Birisini, belli özelliklerini, belli yanlarını hatırlarsın. Onun yüzünü, gülüşünü, bir dişinin eksik olduğunu hatırlarsın. Bunları düşünmek için çok gençsin. – Hiç ruhtan bahsetmedin. + Ruh diye bir şey yok. – Teyzem olduğunu söyledi. + Bazıları ona inanarak daha rahat eder. – Sen inanıyor musun? + Ben mi? Açıkçası bilmiyorum. Neden? Ne oldu? – Hiç, sadece soruların cevabını bulduğumda mutlu oluyorum. Bir de güvercinler ekmek kırıntılarına geldiğinde mutlu oluyorum.” (Dekalog 1)
Y.A.: Cennete mi gidersiniz acaba? M.D.: Hayır, gülerim buna. Y.A.: Neden? M.D.: Bilmiyorum, inanmıyorum da zaten. Y.A.: Peki öldükten sonra, ne kalır geriye? M.D.: Hiçbirşey. Gülümseyenler de, anımsayanlar da, yaşayanlardır yalnızca.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Öyle günler var, öyle anlar, hiç bitmeyen! ... Zaman dışı güvercinler, uçma bilmeyen.
Antoine De Saint Exupery-Küçük prens
Onlara "Pembe tuğlalardan yapılmış bir ev gördüm,pencerelerinin kenarında sardunyalar, çatısında güvercinler vardı!"-diyecek olsanız,böyle bir evi hayal edemezler bile. Onlara" Yüz bin dolar değerinde bir ev gördüm " demeniz gerekir. O zaman " Ah, ne kadar güzel bir ev! "-diyeceklerdir.
Sayfa 12 - Antoine De Saint Exupery-Küçük prens.
çünkü erken uçurulan tüm beyaz güvercinler mavi de yasta
Reklam
·
Reklamlar hakkında
...ve Rıdvan artık iyice ikna olmuştu ki dünyanın delik deşik atlasında, saklı bahçelerin lekeli haritasında hiç kimse herkes demekti. Herkesse hiç kimse tabii. Düştüğümüz bu bahçedeki herkes hiç kimsenin hikayesini kendine aitmiş gibi okumalı, icabında sırtında bir yara gibi taşımalıydı. Çünkü biricikliğe meftun yaralılar kabul etmek istemeseler de bütün yaralar aynı kanardı. Ve onları iyileştirmenin tek yolu hepsini aynı kabukla bağlamaktı. Bu yüzden bir yaralı öbürüne el sallamalı, ıslık çalmalı, işaret fişekleri yakıp güvercinler yollamalıydı. Dünyanın bütün yaralarının, bütün yaralılarının en çok kanadıkları yerlerden birleşmesi lazımdı.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
695
6,9bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14