Yaşamımız boyunca sanki taş duvarmış gibi insanlara toslarız. Ama ne yanlış anlaşıldığınız ya da ihmal edildiğiniz konusunda sızlanmak yerine niçin farklı bir şey denemiyorsunuz: karşınızdakileri umursamaz ya da hain gibi görmek, niçin böyle davrandıklarını anlamaya çaba­lamak yerine onlara bir baştan çıkarıcının gözüyle bakmıyorsunuz?
Yalnız Kaldığımda
(II) Yalnız kaldığımda şiir okurum Gecenin keskin soğuk ayazında Akıp giden pare gözyaşlarımla Acılarımı da düşünürüm ben Yalnız kaldığımda şiir okurum Eylül'lerin o hain pususunda Cevapsız sorular dolan aklımda Sensizliğimi de düşünürüm ben -bcd
İnsanlar iki türlüdür; gafiller ve hainler. Gaflete düşebilirsiniz ama hain olmayın!
Nurullah Genç
Nurullah Genç
Hain eller senin yalnız gül yüzünü soldurdu O yaralı vicdanına kara yaslar doldurdu. Fakat senin yüreğinin ateşleri sönmedi, Bunlar buzlu topraktaki sıcak kuvvet gibidir; Bu kuvvette her ümidin çiçekleri yeşerir..
bayrakları yırtılmış bir geceydi bu: her pasajında hain namluları saklanmış, her telefon zilinde ölüm haberleri parlıyan; yıldızları dönük, yenik bir gece.
Sayfa 54
Umut bulaşıcıdır. Gülümsemekle daha da hızlı yayılır. Ziraat Mektebi'nin üst katında, küçücük bir sınıfta bir avuç adam, ağızlarından tek bir kelime çıkmaz. Gülümseyerek anlaşırlar.
Bırak yapışsın suratına o hain ve müşkülpesent İfadeler kırıp geçirsin bozgun ahvalden her zâtı
Padişah ve diğerleri hırsızlıkları ortaya çıkacak diye ödleri kopuyormuş. "Koruduğumuz emanetin ne olduğunu görelim!" diyen kişiyi, “Vay hain! Atalarımızdan kalan öyle kutsal, öyle değerli bir emaneti, sen kim olasın da göresin?” diyerek o kişiyi, kutsal emaneti küçümsemek, aşağılamakla suçlandırmışlar. Bütün ulusu da kandırıp, kendileriyle birlik edip, bunu söyleyenin üstüne yürümüşler.
Çocukluğum ve Anılar
Eskiden… Çok eskiden -Eskiyen çocukluğumuzda yani- Evler göz hizasında Evler birbirine yakın… Birbirine yaslanıp duran Evler düşlerimiz… Gülüşlerimiz… Evler biriken hatıralar mekânı Sözler kırmamaya dökmemeye Ve aşka ve kendini sevdirmeye meyilli Davranışlar lümpen… Külhan… Arabesk Ve fakat aşk
İnsanlar iki türlüdür; gafiller ve hainler. Gaflete düşebilirsiniz ama hain olmayın! Nurullah Genç
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.