Esma Taştan, Kafamda Bir Tuhaflık'ı inceledi.
24 dk. · Kitabı okudu · 10/10 puan

Harika bir Orhan Pamuk kitabı. Kitabı okudukça okuyasın geldi. İçindeki karakterler inanılmaz güzel ve gerçekçi. Tam roman kıvamında ve merak uyandırıcı. Kesinlikle tavsiyemdir.

Gün İlke Yıldırım, Yakıcı Sır'ı inceledi.
34 dk. · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bir kitabınız da kötü olsun Bay Zweig, her insanın psikolojisini de anlamayıverin. Pes! Yakıcı Sır'da, annesine yaklaşmak için çocuk ile yakınlık kuran bir çapkının hikayesini okuyoruz. Ana karakterimiz, annesi ve bu yabancı arasındaki garip ilişkiyi anlamaya çalışırken çocukluğunun son günlerini yaşıyor. Çocuğun bu kısa sürede yaşadığı duygu silsilesi ile çocukluktan çıkıp olgunluk dönemine girdiğine bizzat tanıklık ediyoruz. Bay Zweig yine harika psikolojik çözümlemeler yapmış. Hâlâ okumayan kaldıysa, mutlaka okuyunuz. =)

Özlemnd, Beyaz Zambaklar Ülkesi'ni inceledi.
2 saat önce · Kitabı okuyor · Puan vermedi

"Öncelikle bu kitabı okumama vesile olan Ömer Gezen'e çok teşekkür ediyorum:)
Grigory Petrov'un okuduğum ilk kitabı. Harika bir Kitaptı birçok öğrenemediklerimi bu kitabı okurken öğrendim. Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türkçeye çevritilmiş ve askeri okullarda müfredate koydurulmuş. Kitabı anlatan kişi ise Snelman ismindeki bir Finlandiyan'lı, bir zamanlar bataklıklar ülkesi olan, fakir eğitimsiz, cahil insanların yaşadığı hikayesi anlatılmakta kitabın her bir sayfası insanın daha çok okumasına alıştırıyor işte "Beyaz Zambaklar Ülkesi kitabını da okuyan herkese alıştırıyor. Bu kitabı niye daha önce okumamış ki? Şimdi sıra sizde, okuma vakti sizde, keyifli okumalar herkese."

Yağmur Can, Hayvan Çiftliği'yi inceledi.
2 saat önce · Kitabı okumadı · Puan vermedi

Bu kitabı okudum. Harika bir kitap. Bu kitabı 6 veya 7 kere okudum. Müthiş bir kitap. Bu kitabı okuyanlar bana hak verecekler. Çok güzel bir kitap

Yağmur Can, Küçük Prens'i inceledi.
2 saat önce · Kitabı okumadı · Puan vermedi

Güzel bir kitap beğendiğim kitaplardan biri olduğu için güzel. Bu kitabı küçüklüğümden beri okudum. Harika bir kitap. Bu kitabı okuyanlar bana hak verecekler.

Hacı Osman Telli, Dirilt Kalbini'yi inceledi.
3 saat önce · Kitabı okudu · 5 günde · 7/10 puan

Güzel meselelere değinilmiş bir din kitabı olmuş, ancak yazar kardeşimiz kendisi Arapça ile iştigal ettiğinden gramer meselelerine gereğinden çok fazla takılı kalmış. Zira Arapça ile ilgisi olanları cezbedebilecek bir husus iken Arapçası sadece kitabımız Kuran-ı Kerim'i okumakla sınırlı okurlar için sıkıcı bir hal almış. Evet Arapça çok harika bir hitap dili ve bahsedilen konulardaki ince nüanslar da dikkate değer olabilir ama dediğim gibi genel için sıkıcı ve gereksiz olmuş.

Son bulan başlangıç, bir alıntı ekledi.
3 saat önce · Kitabı okuyor

En hoş ve harika eylemler biraz şiddet içerir...

Otomatik Portakal, Anthony Burgess (Sayfa 102 - Türkiye iş bankası kültür yayınları)Otomatik Portakal, Anthony Burgess (Sayfa 102 - Türkiye iş bankası kültür yayınları)
Mrt, 1984 inceledi.
5 saat önce · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · Puan vermedi

Kitabi simdi bitirdim. George ile tanismayi isterdim. Kafasindaki düsünceleri nasil boylesine harika bir kurgu ile bize aktarabildigini görerek etkilendim her sayfasinda. Derinlemesine yazmak istemediğimden ve bilinen kitap olduğu için burada bitiriyorum. Keyifli okumalar

Öznur, Çelişki'yi inceledi.
 7 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Barış Abi'nin gazeteciliğini hep sevmişimdir. Kendisini yakından tanıma fırsatı bulduğum için de çok şanslıyım.
Harika bir kitap, emeğine sağlık.
Kendisine saygılarımla

Mühendis-i Azam, Serçekuş'u inceledi.
7 saat önce · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Her zamanki gibi Zarifoğlu..

Şiirlerini anlamak için baya bir uğraş vermek lazım. Cahit abiyi anlamak kolay değil, sonuçta o bir Dağlı kendi ifadeleriyle. Bunu aynı şekilde masalına da yansıtmış. Yüzeysel olarak bakan birisi için basit bir çocuk masalı ama içine girip masalı hakkıyla anlamaya çalışanlar için tam bir ders kitabı. Biz ne kadar anlayabiliyoruz bilmiyorum ama bu adamı anlamak için bir yüz yıl yanında yaşamak lazım. Gerçi yaşayanlar da pek anlayamamış.

Okumak isteyenler için kısa ama Harika bir masal kitabı.
Tavsiye ederim.