Okur
g.
TAKİP ET
g.
@harikuladeniz
omne ignotum pro magnifico est. hasan âli yücel klasikleri: 44/400
ataleia
pergamon
409 okur puanı
04 Nis 2020 tarihinde katıldı.
107
Kitap
105
İnceleme
657
Alıntı
116
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
zamna*
ben öylece sevip kurtçuğunu emziren bir ağacı, ağzı süt kokan bir incire doldurup bir orman yaratmayı, ben öylece ağaç doğup insan olmayı, avuçlarımda ceylan kovalamayı, tadabilir miyim mesela karaduta konan ırkçı bir arıdan bal toplamayı? bütün bunları bırakıp bir kenara, dikkatimi verebilir miyim hayata? ben öylece çevirip televizyonun düğmesini, kendimi bulduğum bir kanaldan, şebeke suyuna karışarak, mataralarında şarapla şaşkına döndürdüğüm savunmasız orduların dilinde üzüm karargah nerede akşam orada sabah öylece indirip mideme bağları, koparabilir miyim bütün bağlarımı hayattan?
47
gece değil o sart, öznenin içine çöreklenmiş karanlıklar. kapısını açamadığımız kapıların ardındaki o karanlık yanlarımız.
IBurcu
IBurcu @ibrc
· 22 Tem 01:25
Gece usul usul, çekine çekine içeri giriyor. Göze görünmüyor ama şurada, lambaları örtüyor; havada herkesin soluğuna karışan ağdalı bir şey var: Gecenin ta kendisi bu.
2
merak etmeyecekseniz, intihar edin.
ne diyordu Hazal Yılmaz, Görülmemiş Mektuplar adlı kitabında: "bu yüzden yaşadığımızı düşünüyorum: olabileceklerin, bir anda, bir telefonla, bir bakışla değişebileceklerin ihtimallerinden. az sonra yaşanacaklara duyduğumuz merak bizi hayatta tutan. zengin, ünlü, aşık, mükemmel olmak değil. merak. bugün arar mısın, gelir misin ya da? peki yarın? haftaya? buradayım der misin? gitmiyorum. gitmeyeceğim. geldim. o merak işte, beni de hâlâ sende tutan."
1