Yıldız Ertan - Hoşça kalmayın bayım!
Tam yüreğimin ortasında gittikçe kök salıyorsunuz hâlâ. Umudunuz gübreliyor beni. Bazen sizi ve hatta çokça; kalbim gibi teklemeden, sizin için atan zikrime hapsetmek, orada öldürmek, oraya gömmek istiyorum. Hâlâ açıyorsam sebebi sizsiniz ya! Size yazdığım mektupların ucunu tutuşturduğunuz gibi içimde, yaktığınız gibi kalbimi, siz de yanın isterim şimdi. Aşk potamda eriyin ve kimseye kalmayın.

Hoşça kalmayın bayım!

Yaren Sıla Koç, bir alıntı ekledi.
21 Eki 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Hoşça kalmayın
"Tam yüreğimin ortasında gittikçe kök salıyorsunuz hâlâ. Umudunuz gübreliyor beni. Bazen sizi ve hatta çokça; kalbim gibi teklemeden, sizin için atan zikrime hapsetmek, orada öldürmek, oraya gömmek istiyorum. Hâlâ açıyorsam sebebi sizsiniz ya! Size yazdığım mektupların ucunu tutuşturduğunuz gibi içimde, yaktığınız gibi kalbimi, siz de yanın isterim şimdi. Aşk potamda eriyin ve kimseye kalmayın.
Hoşça kalmayın bayım!
Hoşça kalmayın."

Masa Dergisi Sayı: 7, Kolektif (Sayfa 25 - Yıldız Ertan)Masa Dergisi Sayı: 7, Kolektif (Sayfa 25 - Yıldız Ertan)
Kemal Tuncar, bir alıntı ekledi.
06 Eki 2017

Hoşça Kalmayın/ Yıldız Ertan
Korkmayın!
Benim deliliğim harflerle, kelimelerle, yazdıkça iyileşen gelip geçici bir hastalık.
Bir travma...
Kafamı size çarpmışım da aklım yerine gelmiyor gibi. Sizden başka hiçbir şeyi hatırlamıyor gibiyim.
Ve burası yangın yeri... Tutuşuyor başak saçlarınız gözbebeklerimde. Bir damla aksa maviliklerinizden alevlerime yine de sönmem, sönemem; burası yangın yeri. Bir kızıl alev ki ah bu orman, külleri savrulur saçlarımın karasına, ellerinizle kapasanız bu ateşi yine de sönmem, sönemem. Bir alev aldı bu bedeni, dörtnala koşturuyor can havli, atsanız gövdenizi uçurumdan mesela ya da sarsanız filmi, sönmem yine de sönemem.
Tutuşuyor gözbebeklerimde saçlarınız başak başak.

Öyleyse durmayın, buyurun buradan yakın...

Hoşça kalmayın bayım!

Masa Dergisi Sayı: 7, Kolektif (Sayfa 25)Masa Dergisi Sayı: 7, Kolektif (Sayfa 25)