Yüreğimize yağmur taneleri huzur verirken Bir anda dolu taneleri acı verir oldu...
Vâbise b. Ma'bed (r.a.) şöyle demiştir: "Rasûlüllah (s.a.v.)'e gittim: "İyiliği sormak için mi geldin?"buyurdu: "Evet" dedim: "Kalbine danış. İyilik, vicdanın rahat ettiği kalbin huzur bulduğu şeydir. Kötülük/ günah ise -her ne kadar insanlar sana fetvalar verseler de- içini rahatsız eden gönlünde tereddüt uyandıran şeydir. "buyurdu.
Geçmişi düşündüğümde bazen üzülüyorum, bazende içimi bir huzur kaplıyor.
Uykusuzsun, kırgınsın. İnandığın her şey, çok incitmiş seni. Bir son istiyorsun, huzur bulacağın bir son.
Sesin bile huzur vericiydi bee..
En güzeli uyumak en iyi gelen ilaç huzur:)
Aşkın insana böyle şeyler yaptırdığını, insanın sevdiği kimseyi üzmekten hoşlandığını bilir miydin? Bunu en çok kadınlar yapar. Hem yapar, hem de içlerinden, "Sonradan onu öyle sevip okşayacağım ki, şimdi bu kadarcık eziyete katlansın." diye geçirirler. Böyle ailelerin hayatları neşe, huzur, sessizlik, namusla doludur...
Sayfa 104Kitabı okudu
Kaybettiğin yerde bekleme… Güçsüzler öyle yapar. Sana kapanan kapıyı bir daha çalma. Kapanan kapıyı acizler çalar. Unutma ki bu aşağılık dünyadasın. Kötülüğü baş tacı edip… iyiliği çılgınlık sayan dünyada. Şunu iyi bil ki işine geldiğinde şeytan da kutsal kitaptan örnekler verebilir. Ve cehennem boş.. Şeytanların hepsi burada. Her düşünceni dile getirme. Sana yakışmayan hiçbir düşünceyi hayata geçirme. Samimi ol ama asla basit davranma. Huzur, ancak gökyüzünde vardır. Bizse yeryüzündeyiz.
William Shakespeare
William Shakespeare
...Aklıma bir şey takıldığında, yanlarına gidiyorum. Mezarlığa gidip mezarlarının yanına oturuyorum. İnsanın tüylerini ürperten bir şey gibi gelebilir sana ama öyle değil. Tam tersine insana huzur veriyor. Çoğu zaman gidip oturuyorum ve aklıma takılan şeylerin cevabını o zaman bulabiliyorum nedense.
Sayfa 23 - Winter FreyKitabı okudu
huzur nasıl bişey diye sorsalar boynunda deniz anası dövmeli biri derim, gözleri güzel, kıvır kıvır saçlı bişey derim, mutluluk nedir deseler uzaklarda bile olsak birlikte ıslanmabilmek derim
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.