• Kulların adaletine kalanların vay haline!!
  Allah'ın adaleti tez zamanda tecelli etsin inşallah.
  Bu olayı kapatmak isteyenlerinde bu baba kadar ciğeri yansın.
  Birde acılı babayı susturmak için akıl hastanesine yatırmaya kalktılar..
  https://youtu.be/RZ9mvU6ciDo
  ***
  12 nisan 2018'de giresun'un eynesil ilçesinde 11 yaşındaki Rabia Naz ağır yaralı olarak evin önünde yerde bulunuyor. hastaneye kaldırılıyor, kurtarılamıyor. intihar olduğu düşünülüyor. fakat sonra baba Şaban Vatan'ın içini bir şüphe kaplıyor. intihar olmadığını düşünmeye başlıyor.
  Rabia'nın sol ayağı kopar derecesine gelmiş. atardamar kesiği var. böyle bir durumda kan akışı olması lazım ama bulunduğu yerde kan yok. yüksekten düşmeyle/atlamaya oluşması beklenen başka bulgular yok. düşme sesini duyan yok.
  Okuldan dönen Rabia'nın çantası başlangıçta kayıp. teras dahil her yerde aranıyor, bulunamıyor. saatler sonra terasta herkesin görebileceği bir yerde bulunduğu haberi geliyor. Giresun merkezden gelen polis çantanın üzerine sandalye koyup foto çekiyor.. ?
  mahalleli o sıralarda siyah bir arabanın hızla geçtiğini söylüyor. araba çarpmasından şüphelenen babaya Rabia'nın elbisesindeki talaş ve saman kalıntıları civardaki metruk bir evi hatırlatıyor. çünkü bu ev ahır olarak kullanılıyor. kanın orada temizlenmiş olabileceğini düşünüyor.
  baba Şaban Vatan daha sonra yakındaki oto yıkamacıya gidiyor. o gün araba yıkanıp yıkanmadığını soruyor. sadece siyah bir doblo'nun yıkamaya geldiğini, getiren kişinin telaşlı davranışlar sergilediğini öğreniyor. kendi çabasıyla edindiği bu bilgileri emniyetle paylaşıyor.
  ancak zaman geçtikçe emniyet'in konuyla ilgilenmediğini hatta örtbas etmeye çalıştığını fark ediyor. örneğin ambulansın kamera kayıtları bile alınmamış. hatta silinmiş. emniyet'e göre annesi kızınca rabia'nın psikolojisi bozulmuş, okuduğu kitaplardan etkilenmiş ve intihar etmiş.
  bir dedektif gibi olayı tek başına araştırmak zorunda kalan baba, siyah doblo'nun peşine düşüyor. tarife uygun doblo'nun eynesil belediye başkanı coşkun somuncuoğlu'nun yeğeni tarafından kullanıldığını öğreniyor.
  baba soruşturmayı etkili siyasilerin durdurmuş olabileceğini ve delil karartıldığını düşünüyor. ona göre @nurettincanikli memleketindeki cinayetin örtbas edilmesi için talimat veriyor. mv @mvcemalozturk de işin içinde. görebildiğim kadarıyla canikli ve öztürk suskunluğunu koruyor.
  baba emniyet, savcılık ve diğer her yerde duvara çarpınca sosyal medyadan sesini duyurmaya çalışıyor.
  baba, müge anlı ile iletişime geçiyor. müge hanım eylül'de ilçeye ekip gönderiyor. 2 günlüğüne gelen ekip evde ve dışarıda çekimler yapılıyor. konu derinleşince birkaç gün daha kalma kararı veriliyor ama bir telefonla aniden tüm ekip ilçeden ayrılıyor. haber yapılmıyor.
  baba yılbaşında nihayet müge anlı ile iletişim kurduğunu ve anlı'nın "yayınlayamadık ve bu yüzden çok tepki aldık ama maalesef yukarıdan baskı var" dediğini söylüyor.
  baba sesini duyurmak için miting yapmaya karar veriyor. ekim'de eynesil meydanda yüzlerce kişiyle miting gerçekleşiyor. böylece konu ulusal medyada yer buluyor. babaya içişleri bakanı @suleymansoylu konuyla ilgileniyor diyorlar. baba umutlanıyor ama maalesef yine sonuçsuz kalıyor.
  ***
  Vee babayı akıl hastanesine kapatarak olaydan sıyrılacaklarını düşünüyorlar.