ÇAĞRI BEY, bir alıntı ekledi.
59 dk.

Dıştan bakılacak olursa, yaşlıların neşesiyle çocukların sevinci arasında bir hayli ortak özellikler var: Aklın veya derin bir mizah duygusunun bu ruh haliyle pek ilgisi yok; bu daha ziyade satıhta oynaşan bir ışık gibi; yeşil dala da, çürümekte olan gövdeye de güneşli, içaçıcı bir görünüş veriyor; ancak çocukta bu gerçek güneş parıltısıdır; yaşlıda ise; çürümekte olan odunun fosforlu pırıltısını andırıyor.

Günahkar, Nathaniel Hawthorne (Sayfa 20 - Erasmus Yayınları)Günahkar, Nathaniel Hawthorne (Sayfa 20 - Erasmus Yayınları)

Güneş, tazelik biriktirir akşamdan sabaha. Sonra, içinden ışık tutan bir el uzanır ve dokunur uyanan her ruha...

Günaydın Yaşamak !...

Bahtiyar KARAEVLİ, İngiliz Câsûsunun İ'tirâfları'ı inceledi.
5 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Şeytan, insan için neyse ingiltere, dünya için o. İste Kudüs niçin bu halde, niçin dünyanın dört bir yaninda Müslümanlar eziyete, zulme, maruz kalıyor, nicin İslam alemi sesini çıkartmıyor. Müslümanlar üzerinde oynanan en namert, en kalleşçe oyun VAHHABİLİK

Serap Kolat, bir alıntı ekledi.
 8 saat önce · Kitabı okudu · 7/10 puan

Aşk
Allyson’ın dudaklarında beliren gülümseme Willem’e güneşin doğuşunu hatırlattı. Önce bir parça ışık, sonra daha fazlası ve nihayet bir anda aydınlık. Güneşin doğuşu her gün gerçekleştiği halde insanı büyüleyen bir şeydi. Belki de Allyson’ın gülümsemesi Willem’e bu yüzden böylesine tanıdık geliyordu. Willem pek çok farklı yerde güneşin doğuşunu seyretmişti.

Sadece Bir Yıl - ve Sadece Bir Gece, Gayle Forman (Sayfa 392)Sadece Bir Yıl - ve Sadece Bir Gece, Gayle Forman (Sayfa 392)
Gece, bir alıntı ekledi.
8 saat önce · Kitabı okuyor

Ben hiç, doğaya düşen ışık ve gölge gibi tüm renklerin ve duyguların sürekli değişim halinde hızla belirdiği o yüzü seyrettiğim kadar büyük bir heyecanla tiyatroda bir oyuncunun yüzünü seyretmedim.

Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat, Stefan ZweigBir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat, Stefan Zweig

Fransızlar 50 yıl Alsas-Loren'i sayıkladılar. Hem de halkının çoğu Alman olduğu halde... Biz niçin kendi Alsas-Lorenlerimizi istemeyelim?

Yirmi asırdır esir yaşayan Yahudiler Filistin davası ardında iken, Bulgarlar bir defa işgal ettikleri Trakya'yı isterlerken, Yugoslavlar vaktiyle bir defa sefer ettikleri Selanik'ê hasret çekerken, Araplar Antakya ve Adana'yı benimserken, Mısırlılar Sudan'a sahip çıkarken, Moskoflar Kars ve Ardahan'dan dem vururken biz niçin eski yerlerimizi istemeyelim?

Altın-Işık, 5. sayı, 25 Mayıs 1947

~ Nihal Atsız ~

Milattan önce 209'da Tong Yabgu'nun dediği gibi, millete ait olan, ataların mezarlarını saklayan toprak, yani vatan, verilemez. Vermeyeceğiz... Unutmayacağız...

Ölürken gözlerimizde patlayan son ışık milli mirasın hayali olacaktır.

Altın-Işık, 5. sayı, 25 Mayıs 1947

~ Nihal Atsız ~

Black Garden, Gorki’nin Mektupları'ı inceledi.
11 saat önce · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Maksim Gorki'nin edebi kariyeri süresince Çehov'a, Tolstoy'a, Bunin'e, Zweig'a, Wells'e, Sinclair'e, Pasternak'a ve bazı Rus yazarlara ve de Rus opera sanatçılarına, birinci eşine, ikinci eşine dahası Lenin'e yazdığı bazı mektuplarının derlendiği; Gorki'nin siyasi, sosyolojik, edebi fikirlerine, felsefi analizlerine farklı bir ışık tutan ve hatta özel hayatından kesitler sunan ve diğer muhtelif sıradışı metinlerin bulunduğu; Engin Yayınevi'nin 2006 senesinde yayınladığı bir kitapdır, bu.
Tavsiye olunur...

Rezzan, bir alıntı ekledi.
12 saat önce · Kitabı okuyor

Hayatın kullanma kılavuzunu yanımıza almadan geliyoruz; dünyada nasıl yaşayacağımızı yaşarken öğreniyoruz.

Ayaklarımla Tutundum Hayata, Ayşe Işık (Sayfa 8)Ayaklarımla Tutundum Hayata, Ayşe Işık (Sayfa 8)