1000Kitap Logosu
Cihan Karabulut
TAKİP ET
Cihan Karabulut
@isildurunvarisi1
Üniveriste
Elazığ
41 okur puanı
06 Ara 2020 tarihinde katıldı.
ŞU ANDA OKUDUĞU KİTAP
186
Kitap
22
İnceleme
70
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Geceleri sabahlara kadar okumayayım da ne yapayım? Ben, el ayak çekildikten sonra odamın kapısını sürmeleyip kitaplarımla baş başa kalma saatini dört gözle beklerim. Çünkü, bu ömrümün bütün hazin sergüzeştini ve yaşadığım anın ağır sıkıntısını unuttuğum tek saattir.
Yakup Kadri Karaosmanoğlu
Sayfa 21 - İletişim Yayınları
1
Tolkien'den Edith'e
"Oy Lùthien, Oy Lùthien, zarif Lùthien Hiçbir insan evladı zarif olamaz senden, Oy Elflerin güzel kızı, nasıl bir sevgi kudreti varmış ki içinde buralara seni, getirmiş dehşetin bu inine kadar! Oy kıvrak ayaklar, gölge misali saçlar, Oy akça pakça alına dolmuş olan çiçekler, Oy bu yeni ışıkta gördüğüm bu ince eller!"
J. R. R. Tolkien
Sayfa 159 - İthaki Yayınları
4
196 syf.
·
11 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Bu bay Haller denen adan tiksinti veriyordu insana!
Bozkırkurdu sınav dönemi ve ağır bir kitap olmasından dolayı biraz uzun sürdü okumam. Kendisini yarı insan yarı Bozkırkurdu olarak gören ve onunla mücadele eden bay Haller'in hikayesi Bozkırkurdu... Hayattan bıkkın, mutsuz, burjuvazi toplumdan hoşlanmayan Haller bunu kabullenemeyen bir yapıya sahiptir, ama Bozkırkurdu ise onu bununla yüzleştirmeye çalışan bir "iç"tir. Haller böyle devam ederken hayatını değiştiren kişi ile karşılaşır: Hermine...Bozkırkurdu'na yol gösteren, kollayan, testten geçiren, kafasındaki kaçış ve başkaldırıyı gülümseyerek ona yansıtan Hermine... Hermine, sevgili Bozkırkurdu'nu hayata geri kazandırmaya niyetlidir peki içsel mücadele yaşayan Bozkırkurdu'nu kazandırabelecek mi? Postmodern türe başlamak için ideal olduğunu düşündüğüm bir kitap oldu şahsen. Yer yer yorsa da kendisini okutan bir yapısı olan harika bir Hesse kitabı oldu. Bozkırkurdu karakterinde herkes kendine bir şey bulabilir, tavsiye ettiğim bir kitap oldu sizlere.
Bozkırkurdu
8.5/10
· 5,2bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
4