Neslihan Gedik, Adım Adım Mutluluk'u inceledi.
16 Mar 13:37 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

bir aşkın çocukluktan yetişkinliğe nasıl güzel büyütüldüğünü ve zaferi anlatan mükemmel bir kitap. Jennifer Probst gerçekten mükemmel bir yazar

ibiaryu, Aranan Aşk Bulundu'yu inceledi.
06 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Gayet hoş edepli ve keyifli :) sıkmadan bunaltmadan bir çırpıda okunup oldukça güzel vakit geçirmemi sağlayan bir romantik roman oldu dileyene tavsiyedir.

Meryem Özalp, Aranan Aşk Bulundu'yu inceledi.
29 Tem 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Cok hos bir kitap daha :)
Bu yazarı da begeniyorum. Umarim bu serinin da devami bir an once gelir.
Kate, aileden gelen bir yetenege sahip. Ciftlere dokundugu zaman onlarin uyumlu eş olup olmadiklarini anlayabiliyor. 2 arkadsi ile actigi copcatanlik sirketi var. Maksat insalarin eşlerini bulmalarina yardimci olmak. Slade ise bir avukat. Duygusal yönden cökuk olan kardesinn Kate'n copcatanlik sirketine uye oldugunu ogreniyor ve kardesinn yine ayni seyleri yasamasndan korkuyor. Bu yuzden de Kate ile gorusmeye gidiyor ve gorusmeden sonra kendini Kate'n copcatanlik sirketine uye olmusken buluyor. Bir yandan Kate'n ayarladigi kizlarla gorusuyor bir yandan Kate cekiliyor. Kate ise dokunusu hissettigindrn beri uzak durup, kendini isine vermeye calisiyor. Kitapta bir de Kate'n cok tatlis kopegi Robert var. Aralarindaki bag cook guzel. Kitabi sevmemin en onemli sebeplerindnn. Neyse uzuuuuun lafiin kisasi. Okuyun okutun genclik :D

Müge Göktürk, Adım Adım Mutluluk'u inceledi.
 09 Tem 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 5/10 puan

Çok büyük beklentilerle almış olduğum kitap beklentilerimin altında kaldı. Üçüncü kitap olduğunu bilmeden başlamıştım. Okuyacak olanlara tavsiyem çok büyük bir beklenti içine girmemeleri, çünkü romanlarda bir acemilik var gibi.Yavan bir kitap bana göre. Türünün çok çok daha iyileri mevcut.

Meryem Özalp, Kalp Yolunu Seçer'i inceledi.
08 May 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bu serinn son kitabini da okumus bulunmaktayim. Gercekten guzel bir seriydi. Anne Conte bayildim. Bir annenin cocuklarinin uzerindeki etkisi kararlari cocuklarinn onun fikirlerine saygi duymasi ikiletmemesi. Bu kitapta da abla Julieatta tam bir iskolik isinden baska hicbisey dusunmeyen guclu bi kadin. Sawyer da gecmisinn karanligndan cikmaya calisan sevmekten baglanmaktan aile kurmaktan kacan korkan ama bunlara ragmen yine de guclu bi adam. Ikisinin bir isten dolayi ortak olmalaryla olaylar basliyor. Cekime kim dur diyebilir dimi :) gayet guzeldi okuyun okutun ;)

Maggie, Sonuna Kadar'ı inceledi.
06 May 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Yazar karakterleri gerçekten başarılı bir şekilde bizlere tasvir etmiş ana karakterinden yan karakterlerine kadar. Ayrıca yan karakterlerin bulunma sıklığı tam kıvamındaydı. Ne gereğinden az görünerek o zaman niye bunlar konulmuş dedirtti, ne de ana karakterlerden daha fazla görünerek kitabı bir tarafa fırlatma isteği oluşturdu.

Gavin-Miranda arasındaki tutku ve aralarını düzeltme çabalarını okumak çok güzeldi. Gavin biraz eşek olsa da ikisi de ne istediğini bilen ve olgun kişilerdi. Günümüz aşkın da böyle bir sorunu var. Bir çift anlatılıyor ve bu çift çoğunlukla saçma davranışlarda bulunuyor veya yazarın aralarında geçenleri aktarması çok yüzeysel kalıyor. Bu kitapta bunu bir an bile görmedim. Yazar ikisini de gayet başarılı anlatmıştı.

Kitapta hakikaten kötü biri vardı. Kim olduğunu söylemeyim ama o sahneleri okurken cidden ben de Miranda gibi sinirden deliye döndüm.

Kitapta beklenmedik gelişmeler de yaşandı ve bunları karakterlerle beraber öğrendim ben de. Ve ben bunu çok sevdim. Çoğu aşk yazarının yaptığı hatalardan biri de bu. Okuyucuyu şaşırtma hakkı vermeden olanları önceden yazıyor ve bunu karakterin öğrenmesi anca kitabın sonlarına doğru gerçekleşiyor ve okuyucu da o sahneleri okurken işkence çekiyor, şahsen onlardan bir de benim :(

Kitap erotik kategorisinde olsa da cinsellik tam dozundaydı. Ve Gavin, nasıl desem kirli konuşmada gayet iyi diyebilirim.

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/...una-kadar-yorum.html

Maggie, Sen Benimsin'i inceledi.
06 May 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Günümüz aşk romanları pek tarzım olmasa da historical eksikliğinden ve boş vaktimi doldursun diye bunlara baya sarmış durumdayım bugünlerde. Ve ne yazık ki çoğu tam tahmin ettiğim gibi çıkıyor. "Keşke okumasaydım, zamanım çalındı resmen!" cümlelerini baya kullanmışımdır bu tür için. Sanırım bu döngüyü kıran şimdilik 2 kitapla karşılaştım. Biri blogumda da yorumu olan Jennifer Probst'un Sonuna Kadar kitabı, ikincisi de şimdi yorumunu yapacağım Sen Benimsin kitabı.

Öncelikle kapaktan başlamak istiyorum yoruma. Şu kapak Nemesis Kitap'ın en güzel kapakları sıralamamda ilk 10'a girer. Yalnız Nemesis'in hangi kapağı güzel değil ki? Gerçekten, kapak işini ciddiye almalarını seviyorum, beni çıkardıkları kitaplara daha bir istekli başlamamı sağlıyorlar.

İtiraf ediyorum ki kitabın başları benim için facia idi. İlk sayfaları okurken baya sıkılmıştım ve bırakmak istedim. Sanırım Ginger ve Derek'in tanışma faslından sonra kitap benim için açılmaya başladı. Yazarın kullandığı dil oldukça eğlenceliydi, kitabı gayet rahat bir şekilde okutturdu.

Karakterlere gelince; Berfin'in de dediği gibi Willa'ya ben de yazarın kalemi sayesinde ısındım. Fakat Willa bazı yönlerden eksik geldi bana. Örneğin kız kardeşiyle olan ilişkisi çok yüzeysel anlatılmış. Ayrıca karakterin yaşadığı 180 derecelik değişimi bizler Ginger ile beraber öğreniyoruz. Bilmiyorum, kardeşiyle fazla ilgili denilse de bu kadar da olup bitenden habersiz olmamalı diye düşünüyorum Ginger hakkında.

Gelelim o anne diye hitap edilen, ben deyim haspa (daha ağır laf ederim de Berfin'e ayıp olmasın diye bulabildiğim en nazik sıfatı kullanayım) siz ne dersiniz bilemeyeceğim şahsa. Yeminle o kadını bulup ben öldürmek isterdim. Madem çocuk doğurmaya hiçbir zaman hazır olmadın, ne diye bunu yaptın o zaman? Kitapta Ginger'ın yaşamak ve kardeşi için verdiği mücadeleleri okudukça boğazım düğümlendi ve o kadına lanet ettim. Günümüz veya kitapta geçmiş hiç fark etmez, sadece kendini düşünen, çocuğuna herhangi bir sevgi ve ilgi göstermeyen bu yaratıkları gördükçe ve okudukça onlardan tiksinmemem mümkün değil.

Neyse, şimdilik geçelim bu iğrençliği, daha güzel şeylere odaklanayım. Benim için kitabı okutturan en büyük etken Derek'ti desem yalan olmaz. Çoğunlukla alfa erkeği şekilde takılsa da (ki kendisi alfa bir erkek gerçekten de) Ginger'a karşı gösterdiği ilgi ve nazik olma çabaları kendisini çok sevdirdi bana. Aşırı alfa erkekler beni cidden kendinden soğutur, fazla işlevi olmayan erkeklerse kitapta sıkar beni. Derek tam bu ikisinin ortasıydı yani benim için tam kıvamında bir erkek. Ha unutmadan bir de kirli dil dediğimiz olayı cidden başarılı kullanan biri.

Bir de şöyle bir şey var. Bu kitabın bulunduğu Line of Duty serisi 6 kitaptan oluşuyor ve sadece son kitabın ana karakterleri yine Ginger ve Derek. Bu kitap kaç sene sonra çevrilir muallak, ama başıma bir şey gelmezse bu karakterleri yeniden okumak zevkli olacak bence.

Ben tabi yine tutamadım kendimi, baya uzun bir yorum yaptığımın farkındayım ama son bir şey söyleyerek bitiriyorum. Bu kitaptan çok Nemesis'le ilgili diyeyim. Şimdi Nemesis'in çıkardığı tür belli, günümüz aşk. Fakat bazı yazarları, erotik roman kategorisinde kitaplar yazıyor. Tessa da onlardan biri. Tamam bu kitaplar Grinin Elli Tonu veya Günahkarlar serisi gibi ağır erotizm içeren şeyler değil ama bu konuda biraz daha dikkat etmelerini isterim. Zira bunu okuyan bizden küçükler de var, bu kitaplar için en fazla +15 ibaresi belirtse iyi olur sanki.

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/...-benimsin-yorum.html

PINAR DEĞİRMENCİ, Aranan Aşk Bulundu'yu inceledi.
14 Şub 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · 8/10 puan

Kitabı bitirmeden uyumayayım dedim
Yazarın Türkçeye çevirilmis tüm kitapları bu kitapla bitirmiş oldum.
Kitap yine aynı tarzda bir kitaptı.
Kızımızın aileden gelen bir özelliği var ve yıllarca kendi eşini aramaya çalışıyor .
Fakat bu mümkün olmuyor tabi
Sonrasında aradığı insan ona gelince hersey değişiyor
Kitap iyiydi . Eski karekterleri de okumak iyiydi.
Köpeğin durumu anlatımi bağlanısi ise harikaydı
Kadının bu yönüne bayıldım benim gibi hayvan sever
Neyse kitap hostu okunacak bir kitap tarzında :)

PINAR DEĞİRMENCİ, Sonuna Kadar'ı inceledi.
13 Şub 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Yazarı sevdim sanırım su gibi geçti çünkü kitap
Gerçi dili acaip alıcı ve kolay sanırım ondan oldu
Konuya gelince kızı bir mesaj ile terk eden adamın geri dönüşü ve istediği şeyin tahmin edin ne oluşu
Güzel hafif çerezlik bir kitap diyebilirim ben sevdim sakin sevimli olup biten şeyleri seviyorum

PINAR DEĞİRMENCİ, Kalp Yolunu Seçer'i inceledi.
12 Şub 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

evet bir serinin daha sonun agledim. son kitap bana her duyguyu yaşatan bir kitap oldu gerçekten duygu ile yazılmış duygu ile sarılmş bir kitaptı.nasıl desem öyle bir şey hisediyorusnuz ki kitabı okurken yaam için bazı şeylerin gerekliliğini. bu kitaptada bunu net olarak okudum. sawyerin özellikle yaşadıkalrıyla huzunlendim julietta nın o sahnelerdeki halini tuylerim ürpererek okudum :D orayı anlatmayım kadın greyi aratmamaış gerçekten. ailenin ne oldugunu ve çocuk aşk istek arzu tutku ve birlikteliğin güzelliğini yaşattı yazar bana. sevdim gerçekten seri hoş ve dokunaklıydı bence özelikle bu kitabı