• Bu ölümün içimde yaptığı çöküntüyü sana nasıl anlatsam? Günlerin nasıl geçtiğinin farkında değilim. Kalbimde ağır bir yük taşıyorum. Ben artık hiç gülemeyeceğim dostum. Her nefes alışımda kalbim ağrıyor. Yıllar geçtikçe kalbimin derinliklerinde biriken kader tortuları, içimi ağırlaştırıyor, nefes alamıyorum. Üzerime çöken karanlık, ruhumu eziyor, acı hatıraların izleri hafızama bütün keskinliği ile kazınıyor.
 • Kalbimi bıraktım bir yanıbaşımda.
  Kanatlarımla hep böyle yalnız başıma
  Son şiirimi de kaybettim.
  Kalbim! Neden ben?
 • 292 syf.
  ·2 günde·Beğendi·10/10
  İnanılmaz bir kitabı soluksuz bitirdim.. #okudumbitti
  Ahmet Ümit ile tanışma kitabım ve 4 kitap daha sipariş ettim hemen ..
  Mit görevlisi bir adam yasak aşkı ve olaylar olaylar ..
  Karakterler çok bizden olduğu için çok inanarak okudum .. Gözümün önünde canlandılar hepsi.. Sadece aşk , macera değil tabi bir yandan Türkiye de ki olaylar , kurumlar var ne kadar kurgu olsa da tanıdıklığı çok fazla ..
  Yer yer içimi acıtan taraflar oldu , kalbim acıdı..
  Sedat’ı hiç onaylamasam da üzüldüm resmen adama yaa hele sonu... Kapatınca çarpıldım.. çok daha merak ettiğim romanları var bakalım sabırsızlıkla okuyacağım.. İyi ki..
 • Kalbim bir kelimeyi öğrense bütün dertlerimi halledecekti, öğrenemedi.
 • Bu alıntı, aşktan vazgeçme ve yeniden keşfetme hakkında bir film olan Kore filmi My Sassy Girl'den çok sevgili bir alıntı. Kalbinizi onarabilecek kişinin en az beklediğiniz kişi olduğunu hatırlatan bir film. Birlikte olmak istersen, kaderin sevdiğin insanlar aracılığıyla senin için şans yaratacağına dair bir hikaye.

  Umutsuz bir romantik ve hayalperest olduğumu itiraf edeceğim. Sevginin her şeyi fethedebileceğine ve her şeyin ve her şeyin üstesinden gelebileceğine inanıyorum. Aşkın gerçek aşk olabilmesi için dürüst, samimi, kibar ve koşulsuz olması gerektiğine inanıyorum. İçinde yaşadığımız bu dünyada çok fazla kötü şey gördüğümüzü biliyorum ve bu kadar çok sevgi suistimali görüyoruz. Ama sevginin hala Tanrı'nın bize verdiği en büyük duygu ve armağan olduğunu düşündüğüm önemli değil. Aşk hayaller yaratır, umut verir, engelleri aşar, kalpleri onarır, yaraları iyileştirir ve en iyisi olduğunda bize mucizeler verir. Sadece sevenler arasındaki sevgi demek istemiyorum, bunu tüm sevgi türleri için söylüyorum. Çünkü aile, arkadaşlar, yabancılar, sevenler vb. Arasında aşk olabilir. Sevginin kendisinin bir sınırı ya da sınırı yoktur. Onu uygunluğa bağlayan insanlıktır.

  Kendi hayatımı ve içindeki sevgiyi ve ondan eksik olan sevgiyi düşünüyordum. Benim gibi bir babaya ya da sevgiliye aşkım yok. Annem, kardeşlerim, arkadaşlarım ve ailem var ama bencilce bu benim için yeterli değil. Bazen etrafımdaki dünyaya ve etrafımdaki insanlara bakıyorum ve bu dünyada beni koşulsuz sevecek biri olduğundan şüphe duyuyorum. Aklımı, bedenimi, ruhumu ve hayallerimi kim sevecek? Bazen tek başıma ya da daha da kötüsü gerçekten sevmediğim ya da beni gerçekten sevmeyen biriyle evleneceğimden korkuyorum. Sevgiyle tanışana kadar birini sevmenin ne anlama geldiğini tam olarak anlayabileceğimi sanmıyorum, ama beni korkutan şey, sevmenin ve sevilmenin önceden ne olduğunu bilmemek değil.

  Ben ve her zaman planlamacıyım, hedefler koyarım ve onlarla buluşmaya çalışırım. Düzeni ve her şeyin olması gerektiği yerde olmasını seviyorum. Bu yüzden bazen aşkta başarısız olacağımdan korkarım, çünkü ondan çok fazla bekleyeceğim ya da bunun olmayan bir şey olduğunu düşüneceğim. Bunu nasıl açıklayacağımı gerçekten bilmiyorum, kalbim aşkımla buluşmama ve yarı yaşama düşüncesinde titriyor. Çünkü inanıyorum ki Tanrı beni yalnız yaşamaya ve günlerimi sadece ben, kendim ve ben olarak geçirmeme neden olmadı.

  Hala genç olduğumu ve bunu anlamaya ve deneyimlemeye zamanım olduğunu biliyorum, ama sanırım sahip olduğum zaman gerçekten mevcut değilse. Yarın hiçbirimize söz vermiyoruz, o zaman dünyada aşk hakkında bilgi edinmek için her zamanım olduğunu nasıl söyleyebilirim? Şimdiye kadar sizi bu düşünce kargaşasıyla delirtiyor olmalıyım, ama dürüst olmak gerekirse, kendimi daha iyi açıklayabilmek için başımı ve kalbimi açabilsem. Çoğu zaman kendimi bile anlamıyorum.

  Aşkımın, ömrümün ötesinde devam eden sevgiyi kaçıracağımdan korkuyorum. Çocuklarınıza sızan ve onları gerçekten koşulsuz sevgiyi hayal eden aşk türü. Sabah uyandığınızda yanınıza yapışan sevgi, bütün gün yanınızda kalır ve her gece uyuduğunuzda hala oradadır. Güçlü bir evliliğin ve iyi bir evin temelini oluşturan sevgi türü. Soğuk bir gecede sizi sıcak tutan ve korkularınızı yıkayan aşk türü.

  Hatırlayabildiğim için bu tür bir aşkı bekliyordum, kimseyle bir şey yapmadım, çünkü o bir kişi, her şeyi verebileceğim ve seveceğim, koruyabileceği ve hepimi seviyorum. İnsanlar sevgi söz konusu olduğunda kader ve kaderden bahsediyor ve inanıyorum ki Tanrı'nın hepimiz için bir kişisi var. Yine de kendime soruyorum, ya Tanrı'nın sizinle birlikte olmayı seçtiği kişi bu dünyayı zaten terk ettiyse? Ya Tanrı sizin için seçerse, sevecek başka birini seçerse? Ya kader sana acımasız bir şaka yaparsa? İçimdeki alaycı, bu noktaları gündeme getiriyor. Sevginin güzelliğine inanmak için çok şey istiyorum, ama birçok kez onun çirkinliğini gördüm.

  Neden güzel olabilecek her şey de çirkin olabilir? Sanırım söylemeye çalıştığım şey, umarım bir gün ortağımı bulacağım, çünkü aşk ve evlilik bir ortaklık olmalı. Bir gün gözlerimi açacağım ve kaderimin yanımda yandığını görmem için dua ediyorum. Umarım bir gün yalnızlığımı ve üzüntümü alıp götürecek birine sahip olurum. Umarım cesaret ve dürüstlükle sevgiyle yüzleşmek için cesaretim olur. Umarım bu üzüntüden daha fazla mutluluktur. Dua ediyorum, derin bir şekilde ve hiçbir kısıtlama olmadan seviyorum. Dua ediyorum ki bir insanın hayal kurmasını sağlayacak. Beni kimsenin yapmadığı gibi yapan o kişi. Neden bu kadar çok sevmek ve karşılığında sevilmek isteyen bir kız buna bir göz atmadı? Bazen sevgiye layık olmadığımdan endişeleniyorum.

  Bu hayatta sadece bir kez aldığım her şeyden çok, tüm kalbimle sevmek ve aşık olmanın nasıl bir his olduğunu bilmek istiyorum. Demek istediğim derin, ruh durduran aşk. Renk, kültür, yaş, önyargılar ya da bunun gibi şeylerin ötesinde görülen sevgi türü. Gözlerimi kapatmak ve bu gece dün gecem olsaydı üzülmeyeceğimi biliyorum, çünkü bazılarına kadar sevmiyorum, yine de aşkı buldum, sevgim vardı ve o hissi nereye gidersem gideyim her zaman içimde taşınacak.

  Çok isterim gibi mi görünüyorum? Bunu istemek bencil mi yoksa cahil mi? Olsa bile, yine de istiyorum, yine de ona ihtiyacım var. Bazen kim olduğunu, hayatının neye benzediğini ve o şekilde hissedip hissetmediğini hayal ediyorum. Beklemek çok yorucu olabilir, ama daha da kötüsü, beklemenin yapabileceğiniz tek şey olduğunu bilmek. Canlı yaşam bazen çok yorucudur, bugün işlerin değiştiği, işlerin iyileştiği, aşkın size kapısını açıp içeri girdiği gün olup olmayacağını merak eder.

  Yakında gözlerimi kapatacağım ve uyandığımda işler aynı kalacak. Daha ne kadar beklemeliyim sormaya devam ettiğim soru ve hala cevabım yok. Umarım hepimiz başka bir kişiye aşık olmanın ne olduğunu ve onların da hissetmesini isteriz.

  Karanlıkta Işık Olun
 • Bugüne kadar kendimi sevemediğim ve kendime şefkat gösteremediğim kadar seni sevmeye çalıştığım ve sana şefkat vermeye çalıştığım kendimi anlamadığım yılların karşısında seni anlar içinde dakikalar içinde hep anlamak için uğraştığım benim geçmişim çok kirliymiş çok dağınıkmış ben zaten başıma gelenleri hak ediyormuşum gibi davranıp seni karşımda melekleştirdiğim seni hatta melekte değil tanrılaştırdığım bütün anlar için kendimden ve bana değer veren herkesten özür dilerim öncelikle çünkü ne ben iblisim ne sen meleksin ne ben kulum ne sen tanrısın sana da çok anlam yüklediğim için ve seni hiç olmadığın kadar iyi biri olarak görmeye çalıştığım için senden de özür dilerim çünkü mutlaka bunun altında ezildin ve ezildiğin için hiddetlendin ve beni belki asker arkadaşın zannettin, belki çocukluk arkadaşın mahalleden, belki okulda maddi durumu senden iyi olan sıra arkadaşın zannettin beni, belki saçları daha gür olan adam zannettin berberde yan koltuğunda oturan, belki benim üzerimdeki gömleğin bana daha çok yakıştığını düşündün senin üzerindeki gömleğin sana yakıştığından bilendin bana nefret etmeye başladın benden. Sana aşık olduğumu seni sevdiğimi göremedin seninle dost olduğumu seninle bir ömür boyu aynı yolda yürüyeceğimi zannettiğimi göremedin senin çocuğun olduğumu, senin kardeşin olduğumu, senin ahbabın olduğumu, komşun olduğumu göremedin ve bu nefret içinde büyüdü ben senden hep daha iyi biri olabileceğini umutla böyle seni sevdikçe sevdikçe sevdikçe ama eş zamanlı olarak kendimi sevmedikçe sevmedikçe sevmedikçe kendimi senin karşında aşağıladıkça, kendimi kınadıkça, mütevazilikle enayiliği karıştırdıkça her şeyimi maddi manevi sana verdikçe senin neye ihtiyacın varsa artık senin bile aklına gelmeyen dakikalar, anlar öncelikle yine düşünüp düşünüp düşünüp önüne yığdığım için kendimden ve bana değer veren herkesten ve senden de özür dilerim çünkü insanlara hak etmedikleri ve istemedikleri şeyleri verdiğin zaman ortaya inanılmaz büyük kötü sonuçlar çıkabiliyormuş hayatta bunu öğrettin bana çok teşekkür ederim sana şimdi insanların ne istediğini düşünmüyorum artık, insanların neyi hak ettiklerini düşünmüyorum, birilerini affedebildim mi diye düşünmüyorum, bu niye benim başıma geliyor diye düşünmüyorum, kurban gibi hissetmiyorum, mağdur gibi hissetmiyorum, zavallı hissetmiyorum, güçlü de hissetmiyorum, kocaman da hissetmiyorum, çok çok aşık aman Allahım aşkıyla böyle çılgın atan inanılmaz dünyaları değiştiren biri gibi de hissetmiyorum, dünyanın en önemli işini yapan insan gibi de hissetmiyorum, en önemsiz işini yapan insan gibi de hissetmiyorum, benim için bütün bu uçları ortadan kaldırdığın için sana çok teşekkür ediyorum. Şimdi ben sadece bir ağacın gölgesinde sevdiğim insanlarla oturuyorum o yüzden sana çok teşekkür ederim bu kadar nefretle dolabildiğim ve karşımda bir nefret bombasına dönüşüp kalbimde patladığın için şimdi yepyeni bir kalbim oldu sayende sağ ol.
 • 628 syf.
  ·27 günde·9/10
  #sinanakyüz #meyra ••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••Gerçeklere dayanan bu eseri kaleme aldığı İçin yazar @akyuz_sinan emeğine gönlüne sağlık.... Meyra Bir Bosna hikayesi, Avrupa’nın orta yerinde bütün dünyanın gözleri önünde gerçekleşen Bosnalı Müslümanların soykırımı.... Bosnalı Müslümanların Alçak sırplar tarafından genç, yaşlı, çocuk,kadın,erkek demeden türlü türlü işkencelere maruz kalmaları ve vahşice öldürülmeleri. Kitabı okurken sürekli empati kurdum, kalbim acıyarak okudum....Ahh ne zormuş Müslüman olup bunları yaşamak dedim.... Allah hiçbir ülkeyi açlık ve savaşla imtihan etmesin Aklımın almadığı nasıl hiçbir devlet el uzatmadı o insanlara müslümanlar niçin orada kaderlerine terk edildi. Gerçekten çok Üzgünüm Meyra ve diğerleri için....Şiddetle tavsiye ederim kesinlikle okuyun ve şükredin