Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
"...Bir insan. Bir tanım. Bir isim. Bir kimlik. Bir ad. Bir mahlas. Bize verilenlerle değil de seçtiklerimizle kendimizi tanımladığımız an, evrendeki mevcudiyetimizin idrakine varmış ve kim olduğumuz sorusunun cevabına yaklaşmış oluyoruz..."
1000Kitap
Bir kadını bir şeyden mahrum etmeye çalışmanın hiçbir işe yaramayacağını çünkü kadının ne yapıp edip yine kendi bildiğini okuyacağını söyledi.
Eğitimli insanlar kendi ulusal kanonlarının âşinaları olarak farz edilir. Sözgelimi Amerika’da “herkes”, onlardan birini gerçekte okumamış olsa dahi The Scarlet Letter veya Moby Dick’in bir şekilde âşinasıdır.12 Zira, ileriki satırlarda teferruatlandırmaya çalışacağımız üzere...
1000Kitap
Güllerin goncalarını, fındık ağaçlarına tırmanan kedi yavrularını seyretmek öyle hoş ki!
Asmadan önce beni, bana o bilmediğim kuşları anlatın onları anlatın, o kımıltısız, haşarı gözlü kuşları tütsülü tüylerini… Yasaklanan alevi kanat çırpışlarını ve gerekirse bana uçmayı öğretin ya da uçan kuşlar gibi onurlu ölmeyi… Lise defterlerimi dilerim idam... Sayfa 11
Şiir
23425
375 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.