15 Temmuz Yenikapı Cephesi

5,8/10  (4 Oy) · 
5 okunma  · 
3 beğeni  · 
101 gösterim
15 Temmuz'da tarihi tekrardan yazan milletimizin destansı öyküsünü bu kitapta bulacaksınız! Cumhurbaşkanı’nın sözleri biter bitmez Soner balkona koştu. Balkon demirlerine astığı bayrağı kapıp, dış kapıya yöneldi. İlker, ondan da evvel kapıya çıkmış, elleri titreyerek ayakkabılarının bağcıklarını düğümlemekteydi. Soner’in ayakkabılarında bağcık yoktu; dolayısıyla merdivenlerden ilk inen de o oldu. İnerken de arkadaşına sesleniyor ama sesini bütün binadakilere duyurmaya çalışıyordu: “Bırak oyalanmayı, İlker!.. Yalın ayak koşsak da olur. Koş kardeşim, koş!.. Ülkemiz saldırıya uğradı, koş! Devletimiz baskın yedi, koş! Cumhuriyetimiz tehlikede, koş! Demokrasi elden gitmede, kooşşş!..” Genç Hayat’ın sevgili okurları!.. Sizleri, İbrahim Ünsal’ın kaleme aldığı tarihî romanlarımızın bu son kitabında; tarihimizdeki son cepheye, Yenikapı Cephesi’ne davet ediyoruz. Millî birlik ve beraberliğimizi bütün dünyaya kanıtladığımız o cephedeki coşkun heyecanı bir kez daha sizlerle paylaşmak istiyoruz. Haydi, sevgili okurlar; sizleri Yenikapı Cephesi’ne bekliyoruz.
Selma Özer 
18 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ilk kitabı okumaya başladığımda 15 temmuz ile alakasının olmadığını düşündüm ama sonradan okuyunca kitabın tamamen o geceyi anlattığını anladım. Kitap darbenin nasıl başlatıldığını ve kime nasıl emir yağdrıldığını anlatıyor.Kitabın başındave sonunda şehitlerin isimleri vardı. Baktıkça ağladım. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz...

Ayşe Kahraman 
17 Mar 22:05 · Kitabı okudu · Beğendi

Gözlerimizin önünde cereyan eden hain darbe girişimini konu alan tamamen "GERÇEK" olayların konu alındığı bir olay örgüsü. İnsanın tüyleri bir kere daha diken diken oluyor. Kitap ortaokul seviyesinde; resimli ve sayfa sonunda bazı kelimelerin izahatına yer verilmiş. Bizzat olaya şahit olanlardan bolca dinlenilip okunmalı ki bu vatana göz dikmek isteyenlere öfkemiz hep diri kalsın. Gelecek nesillere doğru bilgi aktarılmış olsun.

Kitaptan 3 Alıntı

Selma Özer 
16 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Gökten ne çıkar gök ha büyükmüş ha değilmiş
Sen alnına göster ne kadar yükselebilmiş
Gökler çıkabildin uçabildinse derindir
Tarihi kendin yazıyorsan eserindir
Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır
Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır

15 Temmuz Yenikapı Cephesi, İbrahim Ünsal (Sayfa 123 - Genç hayat)15 Temmuz Yenikapı Cephesi, İbrahim Ünsal (Sayfa 123 - Genç hayat)
Selma Özer 
15 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Bu vatan,kendisi için bütün varlığını adayanların,geçmişte ve bugün uğrunda can verenlerin ve hatta gelecekte de canını verebilecek olanlarındır."

15 Temmuz Yenikapı Cephesi, İbrahim Ünsal (Sayfa 21 - Genç hayat evi)15 Temmuz Yenikapı Cephesi, İbrahim Ünsal (Sayfa 21 - Genç hayat evi)
Selma Özer 
16 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor
Bir hilal uğruna Ya Rabb ne güneşler batıyor
Ey bu Cumhuriyet için şehit olmuş yiğidim
Gökçen Efe'm,Şahin Bey'im,Koca Gazi'm Seyit'im
Sen ihanet tuzağında patlayan bir güllesin
Hakk-teala ebedi yurdunu pür-nur eylesin

15 Temmuz Yenikapı Cephesi, İbrahim Ünsal (Sayfa 100 - Genç hayat)15 Temmuz Yenikapı Cephesi, İbrahim Ünsal (Sayfa 100 - Genç hayat)