44. Çocuk Leo Demidov - 1

8,4/10  (11 Oy) · 
20 okunma  · 
7 beğeni  · 
134 gösterim
Yıl 1953...
Stalin Rusyası...
Vahşice öldürülen çocuklar...
Ve devletin kabullenmediği cinayetler...
Şüphe, iftira, sürgün ve devlete ihanetin kaçınılmaz sonu, ölüm... Sistemi koruyan kurumlar cesur ve düzene inanan memurlarıyla ayakta durmaktadır. Leo Demidov da bunlardan biridir. Leo, savaş kahramanıdır ve güzel eşiyle Moskova'da rahat ve ayrıcalıklı bir hayat sürmektedir. Tek amacı ülkesine hizmet etmektir.
Aniden birbirinin peşi sıra çocuk cesetleri bulunmaya başlanır. Kurbanların mideleri çıkarılmış, ayakları iple bağlanmış ve ağızlarına toprak doldurulmuştur. Herkes aksini söylese de bunun bir tesadüf olmadığı ortadadır. Leo bir iftiraya kurban gider ve uzakta bir kasabaya sürülür. Bütün hayatı altüst olur. Kendini temize çıkarmak ve ailesini kurtarmak için katili bulmaktan başka çaresi kalmaz. Leo, devlet ajanları ve katil arasında amansız bir kovalamaca başlar. Ölüm ve yaşam arası bu yarışta hızlı olan kazanacaktır.

"'44. Çocuk', sizi Stalin Rusyası'nın en karanlık günlerine götürecek. İlginç, nefes kesici ve zengin bir hikâyenin içine sürüklenmeye hazır olun."
New York Times

"Derin bir anlayışın, mükemmel bir kalemin ve benzersiz bir hikâyenin karışımı."
Herald Tribun
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2008
 • Sayfa Sayısı:
  372
 • ISBN:
  9789759917357
 • Orijinal Adı:
  Child 44
 • Çeviri:
  Güliz Güneş
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
raskolnikovv 
14 Nis 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Stalin dönemi Sovyetlerin baskıcı rejimi, çekilen açlıklar. Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen, o dönemden çok başarılı bir polisiye roman çıkarmış. Fazlasıyla sürükleyici. Siteye yeni eklendiği için yorum yapma gereği duydum. Keyifli okumalar.

Kitabın yayın tarihi ile filminin vizyon tarihi arasında 7 sene (2008-2015) gibi bir sürenin olması ve bildiğim kadarıyla yayıncının,film çıktıktan sonra kitabın yeni baskısını piyasaya sürmemiş olması,kitabı temin etmeniz konusunda biraz sıkıntı yaratabilir zannımca (Piyasada durum nasıl tam bir bilgim yok maalesef). Lakin bulunduğunuz şehirde sahaflarda bulabilirseniz kesin alın bence.Kesinlikle zevk alarak okuyacağınızı düşünüyorum.Ola ki bulamazsınız,o zaman filmi ile yetinmeniz gerekecek.

Serkan 
01 May 14:15 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazarın ilk kitabı ama tek kelimeyle muhteşemdi stalinin döneminde kurgulanan açlığın , yoksulluğun ve dramın yer aldığı üstüne birde 44 çocuğun ölümünün olduğu temponun hiç düşmediği bir yapıt ve de sinema filmi olarak da gösterime sunuldu .okumayan arkadaşlar varsa zevk ile okuyabilirler

Mia Ryan 
05 Kas 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Epey bir önce okuduğum bir kitaptı, sanırım bitirme tarihini güncel tarihten önceye alamadığımız için bu gün kayıt edeceklerimin hepsini bu güne yazayım bari ^^

Seda Türkel 
22 May 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bu türde okuduğum en çarpıcı kitaplardan bir tanesiydi benim için.Anlatım ve hikaye olarak akıcıydı.Yıllar geçse de hala aklımda yer ediyor...

Kitaptan 1 Alıntı

Oblomov 
28 Şub 12:08 · Kitabı okudu · 8/10 puan

SSCB'de Bir Sınav
Sizi en çok kim seviyor? Doğru cevap : Stalin.
Siz en çok kimi seviyorsunuz? Doğru cevap : Stalin.
(Yanlış cevaplar düzeltilecek)

44. Çocuk, Tom Rob Smith (Sayfa 92 - Doğan Kitap)44. Çocuk, Tom Rob Smith (Sayfa 92 - Doğan Kitap)