6. His Öldürülen küçük bir kız.Diğeri ise bulunması bekliyor.

7,8/10  (23 Oy) · 
61 okunma  · 
15 beğeni  · 
1.201 gösterim
Öldürülen Küçük Bir Kız. Bir Diğeri ise Bulunmayı Bekliyor.

Bir Amazon Best Seller olan 6. His iki aydan fazla bir süre boyunca ilk 100 arasında yer aldı. Daha pek çok listede ise 2011'in en iyi ilk 100 kitabı arasına girdi. Yazar Melissa Foster'in diğer eserleri de en çok satılanlar arasında ve bol ödüllü.
Dokuz yıl önce Molly Tanner'in geleceği görme yetisi kalabalık Philadelphia şehrinde şahit olduğu bir kız çocuğunun kaçırılması olayının ardından sonra son viteste hareket etmeye başlar. İki gün sonra kızın cesedi bulunduğunda Molly'nin hayatı alt üst olur.

Olacaklarla ilgili zihninde beliren görüntüleri umursamayışından dolayı duyduğu suçluluk onu yiyip bitirerek eşiyle de arasına kara kedi gibi girer. Molly ailesiyle beraber şehrin ona hatırlattıklarından kaçarak Maryland'ın Boyd isimli sakin bir kasabasına yerleşir. Ancak Boyd tahmin ettiği gibi sakin ve güvenli bir kasaba mıdır yoksa bu kaçış ölümcül sırlar ve olaylara mı gebedir?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2012
 • Sayfa Sayısı:
  422
 • ISBN:
  9786055433598
 • Orijinal Adı:
  Chasing Amanda
 • Çeviri:
  Selin Yurdakul
 • Yayınevi:
  Olimpos Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
06 May 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Baş sayfalarda biraz sıkılabilir ve kitabı bırakmayı düşünebilirsiniz. Ama biraz sabredip ilerlediğinizde hoşlanabileceğiniz bir kitap haline gelecek. İyi okumalar

Nurhan Işkın 
01 May 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Molly, yıllar önce Amanada'nın kaçırılmasına şahit olmuş fakat bir şey yapamamıştı.Yıllarca mücadele ettiği suçluluk duygusunu biraz olsun terapistleri ve eşi Cole'un yardımları ile atlatmaya başlamıştı ki ,Tracey'nin kaybolması ile yeniden zihninde ki görüntüler tekrarlamaya başlamıştı.Bir yanda eşi Cole'un evliliği hakkındaki tehditleri,diğer tarafta Papaz Lett 'in yıllar önce kaybolan Kate hakkında konuşan kardeşi Rodney'in suçlandığı ve dövülerek öldürüldüğü gizemi hakkında konuşmaması onu daha da tedirgin ediyordu,Molly'i gördüğü ve kimsenin inanmadığı görüntülerden yola çıkarak,Tracey 'nin bulunmasına yardım edebilecek mi...
Olaylar örgüsü sizi şaşırtarak bir sonraki sayfanın merakı içinde bırakacak...

metehan otluoğlu 
02 Kas 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitabı okurken kendinizden geciyorsunuz.Sonlara doğru bu etkileyicilik daha da artiyor,küçük bir kızın kayboluşu,Molly'nin pişmanlıklarla dolu hayatı onu bu kızın kayboluşuna kendine bağlamasına yetiyor.Süper bir kitap...

Pınar Karadeniz 
08 Tem 09:28 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Beğendiğim kitaplardan biriydi.Kitabın ortalarına doğru biraz sıkılsam da kitabın son kısımları akıcı ve gayet güzel işlenmişti.Özellikle kitabın sonunu çok beğendim.Tavsiye ediyorum.

DERYA TURMUŞ 
03 Ara 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · 10/10 puan

Sonu, tahminimden farklı biten kitaplara bayılıyorum. Bu da öyle bir kitaptı.. Her ne kadar aynı konu üzerinde gereksiz uzatmalara ayrıntılara yer verilmiş olsa da, anlatımı çok güzel olduğu için kitap sıkmıyor, sadece meraktan bütün sayfaları atlamak istiyor insan :)

BS 
15 Mar 2016 · Kitabı okudu · 15 günde · Beğendi · 10/10 puan

Uzun zamandır okuduğum en güzel kitaplardan biri. Oldukça merak uyandırıcı, şaşırtıcı ve bir solukta okuduğum bir kitap. Yazarın, anlatımı çok akıcı ve insanı kitabın içine sürüklüyor. Diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum.

Pelinsu Karabulut 
05 May 2016 · Kitabı okudu · 32 günde · 10/10 puan

onca kötü yoruma karşı ben çok beğendim bu kitabı her ne kadar çok yavaş okusam da(ki bu benden kaynaklanıyor kitap akıcı) bence okunmaya değer bir kitap tavsiye ederim

Kitaptan 1 Alıntı

Nurhan Işkın 
30 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Tracey loş odada titreyerek ve kıyafetlerinden gelen idrar kokusu yüzünden midesi bulanarak öylece duruyordu.Anne eğri büğrü kapıdan elinde bir kova sabunlu su ve iki temiz havluyla geldiğinde rahatladı. Tracey temiz havluların pislik içindeki bu küçücük odanın neresinde duruyor olabileceğini merak etti ama bunun üstünde fazla durmadı;yıkanacağı için çok mutluydu.

6. His, Melissa Foster (Sayfa 176)6. His, Melissa Foster (Sayfa 176)