7,3/10  (4 Oy) · 
16 okunma  · 
3 beğeni  · 
501 gösterim
Octave dünyanın efendisi. Octave bol kazançlı reklam yazarlığı mesleğini icra ediyor: yarın ne isteyeceğimize bugün o karar veriyor.

Octave paranın, kızların ve kokainin altına gömülmüş yaşayan bir ölü. Bir gün isyan ediyor. O çok yetenekli Octave zıvanadan çıkıyor. İdeal müşteri kim? "Elli yaşın altındaki mongol kadın." Ya reklamın prensleri? "Üçüncü Dünya Savaşı'nı yönetiyorlar."

Frederic Beigbeder, bu deneme-romanda, Paris'teki ajans dünyasından kreatiflerin bir reklam spotu çektikleri Miami'ye, Afrika'daki bir "motivasyon" seminerinden Paris'in en lüks semtindeki beş odalı bir apartman dairesine, seks cehenneminden kaybedilmiş saflığa, bir binyıl çocuğunun itiraflarını yazıyor. Paranın her şey demek olduğu bir dünyayı, acı bir tebessümle mahkum ediyor.

Bir anlamda, bir ahlak kitabı.
Sadece 4.900.-TL'ye.

Ve de yayın dünyasında bir ilk.
İlk adıyla 3.900.-TL, şu anki adıyla 4.900.-TL, tarihte fiyat değişikliği nedeniyle adı değişen ilk kitap. Türkiye ekonomisi yayıncılık tarihine ve kitabın adında gizli o derin mesajın anlaşılmasına önemli bir katkıda bulunuyor.
Yeni bir isim değişikliği olmadan alın, karlı çıkın.
(Arka Kapak)

IDéEFIXE'in Notu: Kitap, daha önce aynı yayınevi tarafından "3.900. -TL" ismiyle yayınlanmıştır. İki kitap arasında isim dışında fark yoktur.
 • Baskı Tarihi:
  2001
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9789759917241
 • Orijinal Adı:
  99 Francs
 • Çeviri:
  Renan Akman
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 4 Alıntı

Fakirler nike almak için uyuşturucu satarlar, zenginler uyuşturucu almak için nike satarlar.

9.900, Frederic Beigbeder9.900, Frederic Beigbeder
kayscarpetta 
19 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Yalnız olmak utandırıcı bir hastalık haline geldi.Neden herkes yalnızlıktan kaçıyor?Çünkü yalnızlık insanı düşünmeye mecbur ediyor. Descartes bugün yaşasaydı, ''Düşünüyorum öyleyse varım demez, yalnızım öyleyse düşünüyorum.''Derdi.

9.900, Frederic Beigbeder9.900, Frederic Beigbeder