A.V.M

7,6/10  (5 Oy) · 
8 okunma  · 
3 beğeni  · 
324 gösterim
Kâbusa hoşgeldiniz!
AVM’ye hoşgeldiniz!

Loş ışıklar
Kilitli kapılar
Boş koridorlar
Ama içeride yaşayan bir şey var
Ve dışarı çıkmanın tek yolu, içeride kaybolmak
“Son zamanların en zekice yazılmış, en akılda kalıcı korku romanı.”
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2012
 • Sayfa Sayısı:
  340
 • ISBN:
  9786053751946
 • Orijinal Adı:
  The Mall
 • Çeviri:
  Zehra Derya Koç
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hiç Yok 
01 Nis 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · 9/10 puan

Bu kitabı 2015'teki kitap fuarında almıştım. Aslında bu kitabı alırken, bunu mu yoksa trendeki kızı mı alsam diye ikilemde kalmıştım. Tabi o zamanlar trendeki kız yeni çıkmıştı, bilinmiyordu ve sadece 5TL'ydi. Neyseki bunu aldım ve yaklaşık 1,5 yıl sonra okumaya başladım. Kitabın ismi ilk başlarda ilginç geliyordu ama daha sonra kitabın derinliklerine indiğimde kalbimde yer edinen kitap isimlerinden biri oldu. Oldukça akıcı ve heyecanlı bir kitaptı ama, bir iki yerde uygunsuz içerik de geçiyordu. Buna rağmen bir çırpıda okuyup bitirdim ve çok beğendim. Belki 10 üzerinden 10 veremeyeceğim ama bu kitap 9u hak ediyor. Az önce yazarın ikinci bir kitabının olduğunu öğrendim ve umarım bu kitabın devamı niteliğindedir diye düşünüyorum. Çünkü kitabın sonu geri kalanına yakışmayacak bir sondu, böyle bitmemeliydi. Kısacası kitap çok güzeldi.
Eğer bunu okuduysan hiç durma ve gidip al.

Matelda 
24 Kas 2017 · Kitabı okudu

Bir tavsiye üzerine kitabı okumuştum. Korku okumayı sevmeme rağmen AVM beni etkilemedi. İçine çekilemedim kitabın. Belki de klostrofobim olmadığı için etkilenmemişimdir bilemiyorum.
Korku romanı arıyorsanız, daha iyilerini bulabilirsiniz.

Tüketim toplumu ve modern kölelik kavramını az ama öz biçimde anlatan güzel bir roman olmuş. Korku türünden ziyade realite olarak değerlendirmek isterim zira filmi çekilecek olsa korkmak için değil ibret almak için bile izlenebilir.