Açlık Oyunları Açlık Oyunları (The Hunger Games) 1

8,6/10  (1.193 Oy) · 
4.800 okunma  · 
1.015 beğeni  · 
20.120 gösterim
Açlık oyunları başlasın ve şans hep sizden yana olsun! 
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2015
 • Sayfa Sayısı:
  420
 • ISBN:
  9786050929997
 • Orijinal Adı:
  The Hunger Games
 • Çeviri:
  Taylan Taftaf
 • Yayınevi:
  Dex Kitap
 • Kitabın Türü:
senem reis 
31 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hayret ediyor insan bunların düşünülmesine, yazılmasına. Çünkü o kadar doğru seçilmiş ki her kelime kitabı her an zihninizde yaşayarak açlık oyunlarına dahil oluyorsunuz. İyi ki filmini önceden izlememişim benim Katness' im bambaşkaydı.

Zeynep.betul 
01 Tem 00:52 · Kitabı okudu · 15 günde · 3/10 puan

Hiç mi hiç beğenemedim. Herkesin tepkisine maruz kalabilirim fakat bu kitap bana gore degildi .On yasindan baslayarak herkesin genc yasli okuyabilecegi bir kitap .Pek beğenemedim. Fakat bir şans vermenizi isterim .

zeze 
12 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

bu tür kitapları pek okumam ama bunu çok beğendim. stephen king'inds dediği gibi "yemekte masanın altında okumaya devam edeceğiniz bir kitap." oldukça heyecanlıydı ve beni şaşırttı.

rabia büyükduran 
21 May 00:44 · Kitabı yarım bıraktı · 2/10 puan

Kitap biraz sıkıcı gibiydi. Bi kaç defa başa aldım ama frekansımız uymadı bende bıraktım. Herkesten güzel yorum aldım ancak ben de aynı reaksiyon vermedi.

Ümran Bulut 
25 Mar 18:53 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Aslında bu seriye başlamak hiç aklımda yoktu fakat ilk kitabını çok ucuz bir fiyata bulunca bu ayki tbr listeme ekledim.Zaten hepinizin bildiği bir seri olduğu için konusunu anlatma gereğini duymuyorum.Kitap bende biraz yavaş ilerledi ama bu kitaptan değil benden kaynaklanan bir sorun.Gayet akıcı ve merak uyandırıcı bir anlatım tarzı vardı.Konusu itibariyle de gayet özgündü ve ben bu seriyi okumayı geciktirdiğim için pişman oldum.İlk kitabın bu kadar dolu dolu olması çok güzeldi ama bir yandan da ikinci kitap için çelişkiye düşmeme neden oldu bu durum.Çünkü yazar ilk kitaplarda tüm düğümleri çözdü ve bütün merak uyandırıcı olayları bu kitaba koymuştu.Bu yüzden ikinci kitapta ne işleyeceğini deli gibi merak etsem de arka kapak yazısını inatla okumayı reddediyorum.Ben genelde arka kapak yazılarını okuduğum kitapların gidişatını tahmin ettiğim için pek heyecanı kalmıyor.Bu kitaba bu haksızlığı yapmayacağım.Bunun dışında kitapla ilgili diyebileceğim başka bir şey yok açıkçası.Gayet kaliteli ve bilindik bir distopya olduğu için daha fazla uzatmayacağım.Siz de benim gibi hala bu seriye başladıysanız bir an önce başlayın ileride pişman olursunuz.

İrem Nur 
25 Mar 21:24 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Serinin ilk kitabıyla karşılaşmam tatil köyü Erikli'de oldu. Kitabı iyice inceledikten sonra almaya karar vermiştim. O zamanlar daha popüler değildi ve pek de beklentim yoktu.
Her roman gibi başlarda ne olacağını bilmiyorsunuz ve bu biraz sizi sıkıyor. Daha sonra bu ütopik hayatı kafanızda canlandırdıkça "Acaba neler olacak?" düşüncesiyle okumaya devam ediyorsunuz. Yani kitap ortalara doğru sizi içine çekiyor.
Sonunda ise saat kaç olursa olsun ikinci kitabı almak ve okumaya başlamak istiyorsunuz.
Filmi, kitabı kadar başaralı bulmasam da çevirisi, kurgusu, olay örgüleri ve özellikle karakterlerin sizde bıraktığı etki mükemmel.
Gençler için değil her yaşa uygun bir seri. Tabi bir Harry Potter değil

Beyza Yuksel 
02 Kas 2014 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Açlık oyunları mükemmel bir seriydi. Filmleri de izledim ama kitaplar kadar güzel değildi, filmde duyguları göremiyorsunuz kitap o kadar güzel anlatıyor ki. .
Çok farklı ve değinilmesi gereken bir konu olmuş gerçekten. Sırf mıntıkaları dize getirmek için böyle bir ölüm oyunu oynanılması inanılmaz bir şey. Capitol'deki insanların daha fazla yemek için kendini kusturduğu mıntıkaların ise açlıktan kıvranması içler acısı.. Kurgu ise mükemmel. Hala okumadıysanız beklemeyin hemen okuyun. :)

Melek Alnur 
17 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kesinlikle çok akıcı bir kitap. Elinizden bırakmadan bitirebilirsiniz.Dili oldukça yalın.
Çok hoş(!) bir sistem eleştirisi var kitapta.
Bir kadın baş karakterinin olması zaten mükemmel bir artı iken, karakterin güçlü ve sağlam duruşu beni bir o kadar daha etkiledi.

Tubackr 
03 Haz 01:24 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kişinin içinde bulunduğu düzeni sorgulamasini sağlayan bir kitap ve benim tüm serisini tek solukta heyecanla okuduğum bir eser. Okuru düşünmeye sevemiyorsevkediyor her ne kadar kurgu olsa da okur gerçek hayatla kolayca bagdastiriyor hayran kaldım bu kitaba

Abdullah 
24 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kız kardeşinin yerine kendini feda edip 24 kişinin içinden yalnızca bir kişinin hayatta kalacağı savaşa daha doğrusu ölüme giden katniss'in , aiesi, ormanda yaşadıkları ve aşkıyla ilgili olaylarla birlikte sürükleneceğiniz muhteşem bir kitap