Açlık Oyunları Açlık Oyunları (The Hunger Games) 1

8,5/10  (1.364 Oy) · 
5.484 okunma  · 
1.159 beğeni  · 
22.071 gösterim
Açlık oyunları başlasın ve şans hep sizden yana olsun! 
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2015
 • Sayfa Sayısı:
  420
 • ISBN:
  9786050929997
 • Orijinal Adı:
  The Hunger Games
 • Çeviri:
  Taylan Taftaf
 • Yayınevi:
  Dex Kitap
 • Kitabın Türü:
Mehtappp 
17 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Suzanne Collins'in severek okuduğum serisinin ilk kitabı. Konusunu ilginç bulduğum için okumaya başlamıştım. Anlatımı yalın, gayet sürükleyici romanda beni etkileyen şey çocukların hayatta kalabilmek için tüm o yaptıkları...Zaman zaman okurken sinirlendiğim de olmuştur.
Filmini de izledim lakin her zaman önce romanların okunmasından yanayım. Bilimkurguseverlere tavsiye ederim.

Gülşah Özkaya 
09 Ara 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Sürükleyici, farklı, düşündürücü... Açlık Oyunları'nı bu 3 kelimeyle tanımlayabilirim. Bana fazla gerçek dışı geldiği için zaman zaman durup sorguladım. Ancak elbette her kitabın mantıksal olması gerekmiyor. Edebi yönü iyi, anlatım güzel. Oldukça beğendim. Konusu çok sıradışı. Yazar bu konuyu nerden bulmuş acaba? :) Kendini okutan bir kitap..

Aleyna Acar 
01 Şub 20:58 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Ben böyle bir kitap görmedim.Sizi anında etkisinde bırakıyor,ilk başlarda sıkıldım gibi olabilirsiniz ancak hemen sonra bu duygudan pişman olacaksınız.Gerçekten baya başarılı ve etkisini üzerinizde bırakıyor bir solukta okuyup bitiriyorsunuz fakat film için aynı şeyi söyleyemeyeceğim onun için filmleri ile kitapları yargılamamalısınız

Kübra çil 
15 Kas 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 8/10 puan

Macera kitapları içerisinde insanı sıkmamayı başaran kitaplardandır. Filmi beni kitabı kadar etkilemedi çünkü kitapta canlandırarak okuduğum şeyler çok daha güzeldi. Bazen bu gibi kitaplar sadece insanın kendi canlandırması olarak kalmalıdır. Akıcılığı on numaradır ve okunması gerekir. Yazara teşekkür ediyorum bu güzel eser için.

Sdgrsy_ 
08 Oca 14:28 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Fazla spoiler içeren yorumları sevmediğim için kendi yorumlarımda da kısa ve içeriğe çok değinmeden yorum yapmayı tercih ediyorum. Olasılıksız, Empati, Aklından Bir Sayı Tut kitaplarını sevdiyseniz; Açlık Oyunları serisini de seveceksiniz demektir. Aksiyonu bol içeriği akıcı...

Gülsüm Büyükkılıç 
 08 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kesinlikle bende ayrı bir yeri olan çok çarpıcı bir kitaptı.yeri geldi çok heyecanlandım yeri geldi ağladım yeri geldi heyecanlandım.Aşktan bilim kurguya,sergiden korkuya her şeyi barındıran bir kitap.Ana karakterlere aşık olacaksınız .Yazarına defalarca kez teşekkürler.

Özgü Su Kahraman 
15 Haz 01:49 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Sevdiğim, favori kitaplardan ayrıca sanırım distopyaya giriş kitabım gibi bir şey. Distopya sevenlere şiddetle tavsiye edilir. Kitaptaki kolonileri şimdiki dünyaya benzettim. Insanlar bölümlere ayrılıyor ve tıpkı Açlık Oyunları'ndaki gibi yarışıyor.

senem reis 
31 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hayret ediyor insan bunların düşünülmesine, yazılmasına. Çünkü o kadar doğru seçilmiş ki her kelime kitabı her an zihninizde yaşayarak açlık oyunlarına dahil oluyorsunuz. İyi ki filmini önceden izlememişim benim Katness' im bambaşkaydı.

Nidda 
10 Kas 23:14 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Güzel bir seri . Kitabın sinemaya uyarlanması kitaba gölge düşürdü bence. Şu kitapları sinemaya aktarmayı arkadaş bütün büyüsü bozuluyor ki zaten aynı da olmuyor. Eklemeler çıkarmalar gereksiz gereksiz bir sürü detay ne gerek var.

Aysu Adıgözel 
 10 Ağu 14:06 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Suzanne Collins'in yazmış olduğu distopya türüdür . Kitap seri halindedir ve filmide vardır .
24 haracın hayatta kalma mücadelesini anlatır .Bununla beraber kitabın ana karakterleri Kattnis ve Peeta'nın aşkını da konu alır.