Açlık Oyunları Açlık Oyunları (The Hunger Games) 1

8,5/10  (1.295 Oy) · 
5.211 okunma  · 
1.099 beğeni  · 
21.142 gösterim
Açlık oyunları başlasın ve şans hep sizden yana olsun! 
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2015
 • Sayfa Sayısı:
  420
 • ISBN:
  9786050929997
 • Orijinal Adı:
  The Hunger Games
 • Çeviri:
  Taylan Taftaf
 • Yayınevi:
  Dex Kitap
 • Kitabın Türü:
Aleyna Acar 
01 Şub 20:58 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Ben böyle bir kitap görmedim.Sizi anında etkisinde bırakıyor,ilk başlarda sıkıldım gibi olabilirsiniz ancak hemen sonra bu duygudan pişman olacaksınız.Gerçekten baya başarılı ve etkisini üzerinizde bırakıyor bir solukta okuyup bitiriyorsunuz fakat film için aynı şeyi söyleyemeyeceğim onun için filmleri ile kitapları yargılamamalısınız

Kübra çil 
15 Kas 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 8/10 puan

Macera kitapları içerisinde insanı sıkmamayı başaran kitaplardandır. Filmi beni kitabı kadar etkilemedi çünkü kitapta canlandırarak okuduğum şeyler çok daha güzeldi. Bazen bu gibi kitaplar sadece insanın kendi canlandırması olarak kalmalıdır. Akıcılığı on numaradır ve okunması gerekir. Yazara teşekkür ediyorum bu güzel eser için.

Sdgrsy_ 
08 Oca 14:28 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Fazla spoiler içeren yorumları sevmediğim için kendi yorumlarımda da kısa ve içeriğe çok değinmeden yorum yapmayı tercih ediyorum. Olasılıksız, Empati, Aklından Bir Sayı Tut kitaplarını sevdiyseniz; Açlık Oyunları serisini de seveceksiniz demektir. Aksiyonu bol içeriği akıcı...

Gülsüm Büyükkılıç 
 08 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kesinlikle bende ayrı bir yeri olan çok çarpıcı bir kitaptı.yeri geldi çok heyecanlandım yeri geldi ağladım yeri geldi heyecanlandım.Aşktan bilim kurguya,sergiden korkuya her şeyi barındıran bir kitap.Ana karakterlere aşık olacaksınız .Yazarına defalarca kez teşekkürler.

Özgü Su Kahraman 
15 Haz 01:49 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Sevdiğim, favori kitaplardan ayrıca sanırım distopyaya giriş kitabım gibi bir şey. Distopya sevenlere şiddetle tavsiye edilir. Kitaptaki kolonileri şimdiki dünyaya benzettim. Insanlar bölümlere ayrılıyor ve tıpkı Açlık Oyunları'ndaki gibi yarışıyor.

senem reis 
31 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hayret ediyor insan bunların düşünülmesine, yazılmasına. Çünkü o kadar doğru seçilmiş ki her kelime kitabı her an zihninizde yaşayarak açlık oyunlarına dahil oluyorsunuz. İyi ki filmini önceden izlememişim benim Katness' im bambaşkaydı.

Aysu Adıgözel 
 10 Ağu 14:06 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Suzanne Collins'in yazmış olduğu distopya türüdür . Kitap seri halindedir ve filmide vardır .
24 haracın hayatta kalma mücadelesini anlatır .Bununla beraber kitabın ana karakterleri Kattnis ve Peeta'nın aşkını da konu alır.

zeze 
12 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

bu tür kitapları pek okumam ama bunu çok beğendim. stephen king'inds dediği gibi "yemekte masanın altında okumaya devam edeceğiniz bir kitap." oldukça heyecanlıydı ve beni şaşırttı.

Kitap biraz sıkıcı gibiydi. Bi kaç defa başa aldım ama frekansımız uymadı bende bıraktım. Herkesten güzel yorum aldım ancak ben de aynı reaksiyon vermedi.

İrem Nur 
25 Mar 21:24 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Serinin ilk kitabıyla karşılaşmam tatil köyü Erikli'de oldu. Kitabı iyice inceledikten sonra almaya karar vermiştim. O zamanlar daha popüler değildi ve pek de beklentim yoktu.
Her roman gibi başlarda ne olacağını bilmiyorsunuz ve bu biraz sizi sıkıyor. Daha sonra bu ütopik hayatı kafanızda canlandırdıkça "Acaba neler olacak?" düşüncesiyle okumaya devam ediyorsunuz. Yani kitap ortalara doğru sizi içine çekiyor.
Sonunda ise saat kaç olursa olsun ikinci kitabı almak ve okumaya başlamak istiyorsunuz.
Filmi, kitabı kadar başaralı bulmasam da çevirisi, kurgusu, olay örgüleri ve özellikle karakterlerin sizde bıraktığı etki mükemmel.
Gençler için değil her yaşa uygun bir seri. Tabi bir Harry Potter değil