Açlık Oyunları Açlık Oyunları (The Hunger Games) 1

8,5/10  (1.483 Oy) · 
5.973 okunma  · 
1.266 beğeni  · 
23.775 gösterim
Açlık oyunları başlasın ve şans hep sizden yana olsun! 
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2015
 • Sayfa Sayısı:
  420
 • ISBN:
  9786050929997
 • Orijinal Adı:
  The Hunger Games
 • Çeviri:
  Taylan Taftaf
 • Yayınevi:
  Dex Kitap
 • Kitabın Türü:
Nidda 
10 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Güzel bir seri . Kitabın sinemaya uyarlanması kitaba gölge düşürdü bence. Şu kitapları sinemaya aktarmayı arkadaş bütün büyüsü bozuluyor ki zaten aynı da olmuyor. Eklemeler çıkarmalar gereksiz gereksiz bir sürü detay ne gerek var.

Aysu Adıgözel 
 10 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Suzanne Collins'in yazmış olduğu distopya türüdür . Kitap seri halindedir ve filmide vardır .
24 haracın hayatta kalma mücadelesini anlatır .Bununla beraber kitabın ana karakterleri Kattnis ve Peeta'nın aşkını da konu alır.

zeze 
12 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

bu tür kitapları pek okumam ama bunu çok beğendim. stephen king'inds dediği gibi "yemekte masanın altında okumaya devam edeceğiniz bir kitap." oldukça heyecanlıydı ve beni şaşırttı.

Sümeyye Babal 
21 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bugün neredeyse herkesin filmini izlediği kitap olur kendisi. Ancak ben sadece filmiyle yetinmemek gerektiğini savunuyorum. Kitaplarını da okumalısınız. Benim çok sevdiğim bir seri.

Kitap biraz sıkıcı gibiydi. Bi kaç defa başa aldım ama frekansımız uymadı bende bıraktım. Herkesten güzel yorum aldım ancak ben de aynı reaksiyon vermedi.

İrem Nur 
25 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Serinin ilk kitabıyla karşılaşmam tatil köyü Erikli'de oldu. Kitabı iyice inceledikten sonra almaya karar vermiştim. O zamanlar daha popüler değildi ve pek de beklentim yoktu.
Her roman gibi başlarda ne olacağını bilmiyorsunuz ve bu biraz sizi sıkıyor. Daha sonra bu ütopik hayatı kafanızda canlandırdıkça "Acaba neler olacak?" düşüncesiyle okumaya devam ediyorsunuz. Yani kitap ortalara doğru sizi içine çekiyor.
Sonunda ise saat kaç olursa olsun ikinci kitabı almak ve okumaya başlamak istiyorsunuz.
Filmi, kitabı kadar başaralı bulmasam da çevirisi, kurgusu, olay örgüleri ve özellikle karakterlerin sizde bıraktığı etki mükemmel.
Gençler için değil her yaşa uygun bir seri. Tabi bir Harry Potter değil

Beyza Yuksel 
02 Kas 2014 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Açlık oyunları mükemmel bir seriydi. Filmleri de izledim ama kitaplar kadar güzel değildi, filmde duyguları göremiyorsunuz kitap o kadar güzel anlatıyor ki. .
Çok farklı ve değinilmesi gereken bir konu olmuş gerçekten. Sırf mıntıkaları dize getirmek için böyle bir ölüm oyunu oynanılması inanılmaz bir şey. Capitol'deki insanların daha fazla yemek için kendini kusturduğu mıntıkaların ise açlıktan kıvranması içler acısı.. Kurgu ise mükemmel. Hala okumadıysanız beklemeyin hemen okuyun. :)

Beliz Özmısırlı 
07 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Açlık oyunları serisinin ilk kitabı oldukça sürükleyici serinin diğer kitaplarınıda bir an önce okuma isteği uyandırıcı oldukça güzel kurgulanmış fantastik gibi görünen fakat şu anda yaşadığımız adaletsiz dünya düzenini gayet iyi anlatan bir kitaptır zengin elit kesimin oyuncağı eğlencesi ve kölesi haline getirilmiş mıntıkalardan birinde yaşayan kahramınımızın bu düzeni elitlerin kendi oyunları ile bozduğu bu hikayeyi severek okuyacaksınız

Sdgrsy_ 
08 Oca 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Fazla spoiler içeren yorumları sevmediğim için kendi yorumlarımda da kısa ve içeriğe çok değinmeden yorum yapmayı tercih ediyorum. Olasılıksız, Empati, Aklından Bir Sayı Tut kitaplarını sevdiyseniz; Açlık Oyunları serisini de seveceksiniz demektir. Aksiyonu bol içeriği akıcı...

Melek Alnur 
17 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kesinlikle çok akıcı bir kitap. Elinizden bırakmadan bitirebilirsiniz.Dili oldukça yalın.
Çok hoş(!) bir sistem eleştirisi var kitapta.
Bir kadın baş karakterinin olması zaten mükemmel bir artı iken, karakterin güçlü ve sağlam duruşu beni bir o kadar daha etkiledi.