Açlık Oyunları Açlık Oyunları (The Hunger Games) 1

8,5/10  (1.298 Oy) · 
5.228 okunma  · 
1.104 beğeni  · 
21.202 gösterim
Açlık oyunları başlasın ve şans hep sizden yana olsun! 
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2015
 • Sayfa Sayısı:
  420
 • ISBN:
  9786050929997
 • Orijinal Adı:
  The Hunger Games
 • Çeviri:
  Taylan Taftaf
 • Yayınevi:
  Dex Kitap
 • Kitabın Türü:
Beyza Yuksel 
02 Kas 2014 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Açlık oyunları mükemmel bir seriydi. Filmleri de izledim ama kitaplar kadar güzel değildi, filmde duyguları göremiyorsunuz kitap o kadar güzel anlatıyor ki. .
Çok farklı ve değinilmesi gereken bir konu olmuş gerçekten. Sırf mıntıkaları dize getirmek için böyle bir ölüm oyunu oynanılması inanılmaz bir şey. Capitol'deki insanların daha fazla yemek için kendini kusturduğu mıntıkaların ise açlıktan kıvranması içler acısı.. Kurgu ise mükemmel. Hala okumadıysanız beklemeyin hemen okuyun. :)

Beliz Özmısırlı 
07 Eyl 23:18 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Açlık oyunları serisinin ilk kitabı oldukça sürükleyici serinin diğer kitaplarınıda bir an önce okuma isteği uyandırıcı oldukça güzel kurgulanmış fantastik gibi görünen fakat şu anda yaşadığımız adaletsiz dünya düzenini gayet iyi anlatan bir kitaptır zengin elit kesimin oyuncağı eğlencesi ve kölesi haline getirilmiş mıntıkalardan birinde yaşayan kahramınımızın bu düzeni elitlerin kendi oyunları ile bozduğu bu hikayeyi severek okuyacaksınız

Melek Alnur 
17 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kesinlikle çok akıcı bir kitap. Elinizden bırakmadan bitirebilirsiniz.Dili oldukça yalın.
Çok hoş(!) bir sistem eleştirisi var kitapta.
Bir kadın baş karakterinin olması zaten mükemmel bir artı iken, karakterin güçlü ve sağlam duruşu beni bir o kadar daha etkiledi.

Tubackr 
03 Haz 01:24 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kişinin içinde bulunduğu düzeni sorgulamasini sağlayan bir kitap ve benim tüm serisini tek solukta heyecanla okuduğum bir eser. Okuru düşünmeye sevemiyorsevkediyor her ne kadar kurgu olsa da okur gerçek hayatla kolayca bagdastiriyor hayran kaldım bu kitaba

Abdullah 
24 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kız kardeşinin yerine kendini feda edip 24 kişinin içinden yalnızca bir kişinin hayatta kalacağı savaşa daha doğrusu ölüme giden katniss'in , aiesi, ormanda yaşadıkları ve aşkıyla ilgili olaylarla birlikte sürükleneceğiniz muhteşem bir kitap

Büşra Yılmaz 
03 Şub 20:38 · Kitabı okudu · 3 günde · 10/10 puan

Bir oyun anlatılıyor Labirent kitabına benziyor ama kendi öz bir kurgukurgusu var
çok beyendiğim bir kitap herkese öneririm.Tüm serisini okudum sürükleyici bir kitap
çok güzel anlatılmış.Yazarın sadece bu kitabının serisini beyendim.

Amine ÇEBER 
20 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kitap çok etkileyici okurken yazarın kurgusuna hayrankaldım. Kitaptaki karakterleri çok iyi kullanmış. Çok etkilendim. İnsanların açlıkla olan savaşını, ve bağımsızlıklarını çok iyi anlatmış

Serhat Tezer 
28 May 02:30 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Hem hikaye hem sistem elestirisi hem zeka hem yaraticilik iceren muhtesem bir seri,filmi ilk izledigimde hayalimdeki katniss karakterinin aynisi jennifer lawrence ti,tabi daha o zamanlar bu kadar meshur degildi:)

Nikolayevic Mişkin 
31 Ağu 01:48 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

3 lü serinin ilki. Harıka bir kitap çok büyük bir keyifle okudum. Herkese tavsiye edebilir. Tamamen farklı bir atmosfer içeriğinde kurgulanmış yazar tarafından aynı başarı tekrarlanır umarım.

Şeyda jy1 
 17 May 00:06 · Kitabı okudu · 5 günde · 10/10 puan

Okuma hayatıma başladığım ilk kitap. 4 günde bitmişti. Muhteşem bir kurgu. Etkisinden uzun bir süre kurtulamıyorsunuz. Üç seriden oluşuyor. Kesinlikle almanızı tavsiye ediyorum.