Açlık Oyunları Açlık Oyunları (The Hunger Games) 1

8,5/10  (1.368 Oy) · 
5.494 okunma  · 
1.162 beğeni  · 
22.094 gösterim
Açlık oyunları başlasın ve şans hep sizden yana olsun! 
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2015
 • Sayfa Sayısı:
  420
 • ISBN:
  9786050929997
 • Orijinal Adı:
  The Hunger Games
 • Çeviri:
  Taylan Taftaf
 • Yayınevi:
  Dex Kitap
 • Kitabın Türü:
zeze 
12 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

bu tür kitapları pek okumam ama bunu çok beğendim. stephen king'inds dediği gibi "yemekte masanın altında okumaya devam edeceğiniz bir kitap." oldukça heyecanlıydı ve beni şaşırttı.

Sümeyye Babal 
21 Eki 16:37 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bugün neredeyse herkesin filmini izlediği kitap olur kendisi. Ancak ben sadece filmiyle yetinmemek gerektiğini savunuyorum. Kitaplarını da okumalısınız. Benim çok sevdiğim bir seri.

Kitap biraz sıkıcı gibiydi. Bi kaç defa başa aldım ama frekansımız uymadı bende bıraktım. Herkesten güzel yorum aldım ancak ben de aynı reaksiyon vermedi.

İrem Nur 
25 Mar 21:24 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Serinin ilk kitabıyla karşılaşmam tatil köyü Erikli'de oldu. Kitabı iyice inceledikten sonra almaya karar vermiştim. O zamanlar daha popüler değildi ve pek de beklentim yoktu.
Her roman gibi başlarda ne olacağını bilmiyorsunuz ve bu biraz sizi sıkıyor. Daha sonra bu ütopik hayatı kafanızda canlandırdıkça "Acaba neler olacak?" düşüncesiyle okumaya devam ediyorsunuz. Yani kitap ortalara doğru sizi içine çekiyor.
Sonunda ise saat kaç olursa olsun ikinci kitabı almak ve okumaya başlamak istiyorsunuz.
Filmi, kitabı kadar başaralı bulmasam da çevirisi, kurgusu, olay örgüleri ve özellikle karakterlerin sizde bıraktığı etki mükemmel.
Gençler için değil her yaşa uygun bir seri. Tabi bir Harry Potter değil

Beyza Yuksel 
02 Kas 2014 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Açlık oyunları mükemmel bir seriydi. Filmleri de izledim ama kitaplar kadar güzel değildi, filmde duyguları göremiyorsunuz kitap o kadar güzel anlatıyor ki. .
Çok farklı ve değinilmesi gereken bir konu olmuş gerçekten. Sırf mıntıkaları dize getirmek için böyle bir ölüm oyunu oynanılması inanılmaz bir şey. Capitol'deki insanların daha fazla yemek için kendini kusturduğu mıntıkaların ise açlıktan kıvranması içler acısı.. Kurgu ise mükemmel. Hala okumadıysanız beklemeyin hemen okuyun. :)

Beliz Özmısırlı 
07 Eyl 23:18 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Açlık oyunları serisinin ilk kitabı oldukça sürükleyici serinin diğer kitaplarınıda bir an önce okuma isteği uyandırıcı oldukça güzel kurgulanmış fantastik gibi görünen fakat şu anda yaşadığımız adaletsiz dünya düzenini gayet iyi anlatan bir kitaptır zengin elit kesimin oyuncağı eğlencesi ve kölesi haline getirilmiş mıntıkalardan birinde yaşayan kahramınımızın bu düzeni elitlerin kendi oyunları ile bozduğu bu hikayeyi severek okuyacaksınız

Ruveyda 
05 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Aslında ben ilk filmini izlemeye başlamıştım. Ama yarıda bıraktım.Çünkü Glimmer'ın arı sokmalarıyla vücudunu şişmiş olarak görmek pek hoş değildi.Hayal etmek birebir görmekten bir nebze de olsa iyi olur diye düşünerek kitabını okumaya karar verdim ve iyikide okumuşum.Konu olarak cidden farklı bir kitap.

Melek Alnur 
17 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kesinlikle çok akıcı bir kitap. Elinizden bırakmadan bitirebilirsiniz.Dili oldukça yalın.
Çok hoş(!) bir sistem eleştirisi var kitapta.
Bir kadın baş karakterinin olması zaten mükemmel bir artı iken, karakterin güçlü ve sağlam duruşu beni bir o kadar daha etkiledi.

Tubackr 
03 Haz 01:24 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kişinin içinde bulunduğu düzeni sorgulamasini sağlayan bir kitap ve benim tüm serisini tek solukta heyecanla okuduğum bir eser. Okuru düşünmeye sevemiyorsevkediyor her ne kadar kurgu olsa da okur gerçek hayatla kolayca bagdastiriyor hayran kaldım bu kitaba

Abdullah 
24 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kız kardeşinin yerine kendini feda edip 24 kişinin içinden yalnızca bir kişinin hayatta kalacağı savaşa daha doğrusu ölüme giden katniss'in , aiesi, ormanda yaşadıkları ve aşkıyla ilgili olaylarla birlikte sürükleneceğiniz muhteşem bir kitap