Adli Psikiyatri Dergisi – Cilt 1 Sayı 2

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
8 gösterim
GATA Acil Servisine 2002 Yılı İçinde Başvuran İntihar Girişimi Olguları
Ebeveynlerin Duygusal İstismar Olarak Kabul Edilen Davranışları
Islahevindeki Çocukların Demografik Özellikleri: Türkiye'den Bir Kesit
Türkiye'de Klinik Psikologların ve Klinikte Çalışan Psikoloji Mezunlarının Yasal Sorumlulukları ve Mediko – Legal Sorunları
Seri Cinayet Failleri
Cezaevi Hekimlerinde Tükenmişliğin İncelenmesi

Kitaptan 2 Alıntı

Erim Asya 
01 Şub 00:04 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Faillerin Sınıflandırılması
Çoğu seri cinayet işleyen katilin bir depresyon dönemi olmaktadır. Cinayetin sonucunda seri cinayet faili, sık olarak ruhsal bir hayal kırıklığı yaşar. Bu durum, Fransızca'dan çevrilmiş "cinsel birleşme sonrası durgunluk" veya postorgazmik disfori olarak adlandırılan durumun eşdeğeridir. Bu duygu saldırganı intihara teşebbüse götürebilecek kadar şiddetli olabilir. Ancak büyük çoğunluğunun bu durumda davranışı, gittikçe büyüyen bir istek ve tekrar öldürme arzusunun yenilenmesi şeklindedir.

Adli Psikiyatri Dergisi – Cilt 1 Sayı 2, Kolektif (Sayfa 38)Adli Psikiyatri Dergisi – Cilt 1 Sayı 2, Kolektif (Sayfa 38)
Erim Asya 
01 Şub 00:09 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Failin Totem Dönemi
Cinayet, seri cinayet failleri için orgazm gibi yoğun ama geçici bir hazdır. Yaşadığı hazzı uzatmak ve onu fantezilerinde yeniden yaşamasına yardımcı olması için bir sonraki cinayete kadar geçecek durgunluk döneminde, kurbana ait bir anı ya da totemik bir nesne alır. Bu bir cüzdanda organa kadar herhangi bir şey olabilir.

Adli Psikiyatri Dergisi – Cilt 1 Sayı 2, Kolektif (Sayfa 39)Adli Psikiyatri Dergisi – Cilt 1 Sayı 2, Kolektif (Sayfa 39)