Ağaçlar Gibi Ayakta

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
502 gösterim
Edebiyatımızın ustalarından Tarık Dursun K.'nın 1991 yılında Yunus Nadi Roman Armağanı ile ödüllendirilen bu romanı, kendi kişiliklerini dış dünyadan saklayanlardan birinin, bir tiyatro adamının hikâyesini anlatıyor. Perdenin arkasında yaşanan duyguların, süren hayatların incelikleri, düşleri, sevinç ve hüzünleri taşıyor, asıl kişisi İzmir olan bu güzel romandan. Tarık Dursun K.'nın olağanüstü Türkçesi, okuru büyülüyor.

Akan suyu avuçladı, yüzüne tuttu, suyun altından çekilmedi. Evet, bunları hatırlıyor. Garip. En ince ayrıntılarına dek hem de. Hatırlıyor. Unutmamış. Karısının dediklerini. Sevincini. Elini alıp karnına götürüşünü. Hayır, karıştırdı. O çok sonraydı, çok sonraki günlerde. Hatta çok sonraki aylarda. Evet, bebeğin karnında kıpırdanışını duymuştu. Bir şey elinin altında hareket etmişti.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2009
 • Sayfa Sayısı:
  182
 • ISBN:
  9786055730215
 • Yayınevi:
  Kavis Kitap
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Hatice Gülden 
19 Şub 10:02 · Kitabı okudu · Puan vermedi

O andan başlayarak iki yabancı olacaklar artık.Karanlığa gömülü kalabalıkların yabancılığını duyacaklar karşılıklı.İki yabancı gibi hayır yeni tanışmışlar hiç geçmişleri olmamış iki yarı yabancı gibi kısa,kuru bir Allahaısmarladık, bir güle güle ile ayrılacaklar. Ayrılacağız. Bir daha birbirimizi görmeyeceğiz.

Ağaçlar Gibi Ayakta, Tarık Dursun K.Ağaçlar Gibi Ayakta, Tarık Dursun K.
Hatice Gülden 
19 Şub 21:01 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sezememişti, anlayamamıştı, hissedememişti, farkına varamamıştı, bilememişti. Çok aptaldı.

Ağaçlar Gibi Ayakta, Tarık Dursun K.Ağaçlar Gibi Ayakta, Tarık Dursun K.