Ağıt Toplumu

7,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
583 gösterim
Ağıt, insanımızın yaşam gereğidir, duyarlığı, değer verme erdemidir; direncinin ezgiye dönüşen bilincidir. Ağıt, ölüm üzerine söylenir. Yaşlı ölümlerinde ağıda sessizlik egemendir, şîwan'a durulmaz. Ama bir yiğit vurulmaya, bir gelin murada ermeden uçup gitmeye görsün, yalnızca kadınlar ağlamaz, kurtlar kuşlar, dağlar taşlar ağıda durur.

Edebiyatımızın usta yazarı Adnan Binyazar'ın denemeleri, her yaş ve çevreden okur için öğretici, ufuk açıcı. Binyazar yalnızca bilgi aktarmaz; denemeyi bir sanat gibi icra eder. Daha önce yayımladığımız Duyguların Anakarası, Edebiyatın Dar Yolu, Toplum ve Edebiyat gibi deneme kitaplarının gördüğü ilgi de bunu gösterir.

Yeni baskısını sunduğumuz Ağıt Toplumu, denemeciliğimizin çok önemli kitaplarından biri. Yaşadığımız coğrafyanın derin kültürünü bugünün sorunlarına yanıt ve çare olarak hatırlatan; bilgiyi, bilgeliği, hoşgörü ve barışı, okuma sevgisini yücelten denemeler bunlar. Binyazar, kitabı bu baskı için gözden geçirdi ve yeni denemelerle zenginleştirdi. Her yaşın okuyabileceği bir kitap.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2015
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9789750725524
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Kitabı görüntü aksesuarı yerine koyup kumlara beleyenlere, güneş yağına bulayanlara söylenecek sözüm yok. Ellerinde gezdirdikleri en okunmaya değmez kitaba bile nasıl acırım!

Ağıt Toplumu, Adnan Binyazar (Sayfa 33 - Can)Ağıt Toplumu, Adnan Binyazar (Sayfa 33 - Can)